Top dressing z papriky a baklažánu

Top dressing z papriky a baklažánu

Pre záhradníka z papriky a baklažánu je dôležité zabezpečiť im dobrú výživu počas celej sezóny. Tieto rastliny milujú starostlivosť a pozornosť: v čase kvitnutia a plodenia je pre nich pozorovaná potreba draslíka, dusíka, fosforu a ďalších stopových prvkov. Nie je proti kŕmeniu a veľmi malým kríkom, ktoré sú stále v kvetináčoch.

Aby ste si užili vysoký výnos zeleniny, odporúča sa používať hnojivá vo všetkých fázach pestovania a predovšetkým to nezabudnite urobiť na úplnom začiatku, keď sa objavili prvé skutočné listy. Niektorí letní obyvatelia, ktorí sa odvolávajú na svoje skúsenosti, v budúcnosti uprednostňujú kŕmenie rastlín vo fáze ich výsadby na otvorenom priestranstve, pre iných je vhodnejšie zalievať záhony hnojivami zriedenými vo vode. Každý má na výber, pretože spôsobov, ako zvýšiť úrodu, nie je tak málo..

Je potrebné vziať do úvahy jednu vlastnosť: postrek je kontraindikovaný pre papriky a baklažány, absorbujú všetky užitočné látky cez koreňový systém. Buďte preto opatrní a ak sa hnojivá omylom dostanú na listy, musia sa umyť vodou..

Top dressing zo sadeníc papriky a baklažánu

Skúsení záhradníci dodržiavajú dvojnásobné kŕmenie sadeníc baklažánu a korenia: vo fáze tvorby skutočných listov a asi 1,5 týždňa pred výsadbou do zeme.

Top dressing zo sadeníc papriky a baklažánu

Prvé kŕmenie sadeníc

Na rozvoj imunity a aktívny rast rastlín sa používajú dusičnano-draselné hnojivá. Prvé kŕmenie teda môže mať nasledujúce možnosti:

 • Prvá možnosť. Zrieďte asi 20-30 gramov lieku “Kemira-Lux” v asi 10 litroch vody.
 • Druhá možnosť. Po rozpustení v 10-litrovom vedre s vodou sa pod korene nanesie 30 g dusičnanu draselného.
 • Tretia možnosť. Zmes, na prípravu ktorej potrebujete 30 g foskamidu a 15 g superfosfátu – zriedeného v 10 litroch vody.
 • Štvrtá možnosť. Na kŕmenie sadeníc baklažánu pripravte zmes 3 polievkových lyžíc superfosfátu, 2 čajových lyžičiek síranu draselného a 1 čajovej lyžičky dusičnanu amónneho. Navrhnuté pre objem 10 litrov vody.
 • Piata možnosť. Sadenice papriky sa hnojia rovnakým obväzom, ale pripravujú sa v mierne odlišných pomeroch – 3 čajové lyžičky síranu draselného, ​​3 polievkové lyžice superfosfátu, 2 čajové lyžičky soli. Zmes sa musí zriediť vo vode – 10 litrov.
  Pestovanie sladkých zemiakov v strednom pruhu: klíčiace hľuzy

Druhé kŕmenie sadeníc

Pri druhom kŕmení by mal byť spolu s dusíkom a draslíkom prítomný aj fosfor a ďalšie makro a mikroelementy.

 • Prvá možnosť. 20-30 g “Kemira-Lux” rozpustite vo vode, bude potrebovať 10 litrov.
 • Druhá možnosť. 20 g „Kristalony“ na rovnaké množstvo vody.
 • Tretia možnosť. Zmes pozostávajúca zo 65-75 gramov superfosfátu a 25-30 gramov draselnej soli sa musí rozpustiť v 10 litroch vody.

Hnojenie lôžok pre papriky a baklažány

Letní obyvatelia, ktorí veľmi často nenavštevujú výsadbu zeleniny, je vhodný spôsob nanášania vrchného obväzu priamo na zem. Pred výsadbou rastlín na ulici sa musí naliať do otvorov..

Hnojivá na baklažán

 • Prvá možnosť. 15 g síranu amónneho, 30 g superfosfátu a 30 g popola z dreva – zmiešaných a rozptýlených na štvorcový meter zeme.
 • Druhá možnosť. 30 g superfosfátu, 15 g chloridu draselného a rovnaké množstvo síranu amónneho, zmiešané, je rozsypaných na 1 meter štvorcový zeme.

Do každého otvoru je možné pridať ďalších 400 g humusu.

Hnojivá na papriku

 • Prvá možnosť. Zmiešajte 30 gramov popola a superfosfátu, posypte vrchným obväzom 1 meter štvorcový zeme.
 • Druhá možnosť. 40 g superfosfátu sa zmieša s 15-20 g draselnej soli. Top dressing sa počíta na meter štvorcový záhrady.
 • Tretia možnosť. Pre každú dieru je určený liter vrchného obväzu, na to sa pol litra diviny rozpustí vo vode zohriatej do teplého stavu a objem sa upraví na 10 litrov..

Pred výsadbou sadeníc bude užitočné do jamiek pridať 200 gramov zmesi pozostávajúcej z rovnakých častí humusu a zeme.

Koreňový dresing z papriky a baklažánu po výsadbe do záhonov

Letná sezóna pre záhradníka je horúca sezóna. Pestovanie zeleniny si vyžaduje čas a úsilie, ale radosť zo získaného výsledku pokrýva všetky nepríjemnosti, ktoré som musel cez leto zažiť. Baklažány a papriky je potrebné kŕmiť pomerne často – asi 3 – 5 krát v intervale 2 týždňov. Vrchný obväz by mal mať teplotu príjemnú pre rastliny (22-25 stupňov), to je veľmi dôležité.

  Základné pravidlá pre zalievanie zeleniny: koľko, kedy a ako

Všetko o hnojivách a dresingoch na pestovanie papriky a baklažánu v záhrade

13-15 dní po výsadbe kríkov na otvorenom priestranstve by sa mal vykonať prvý vrchný obväz. Za tento čas sa im podarilo zakoreniť a začať im chýbať živiny..

Po príprave hnojiva pri zalievaní musíte dodržiavať jeho dávkovanie: pod každý krík sa nanesie liter plechovky roztoku.

Vrchný dresing z papriky a baklažánu počas kvitnutia a pred plodom

 • Prvá možnosť. Dva poháre vtáčieho trusu alebo litrová nádoba divozelu sa zmiešajú s pohárom dreveného popola a zriedia sa v 10 litroch vody..
 • Druhá možnosť. 25-30 gramov dusičnanu sa naleje do nádoby s 10 litrami vody a zmieša sa.
 • Tretia možnosť. Litr infúzie žihľavy na jeden baklažán alebo korenie (Viac v článku „Organické hnojivá z trávy“)
 • Štvrtá možnosť. 2 čajové lyžičky superfosfátu a rovnaké množstvo močoviny sa umiestnia do vedra s vodou a naleje sa 10 litrov vody a mieša sa, kým sa nerozpustí.
 • Piata možnosť. Rozpustite 25-30 gramov superfosfátu vo vode (10 litrov) a pridajte tam litrovú nádobu divozelu. Po premiešaní je hnojivo pripravené na použitie..
 • Šiesta možnosť. Na 10 -litrovú nádobu s vodou musíte vziať čajovú lyžičku draselnej soli a močoviny, 2 polievkové lyžice superfosfátu.
 • Siedma možnosť. 500 gramov čerstvej žihľavy, jedna polievková lyžica popola a litrová nádoba divozelu sa zalejú čistou vodou a lúhujú sa 1 týždeň. Voda potrebuje 10 litrov.

Vrchný dresing z papriky a baklažánu počas plodov

Pri vývoji rastlín zohrávajú dôležitú úlohu poveternostné podmienky. Ak uspejete v daždivom a chladnom lete, potom na papriky a baklažány budete potrebovať o 1/5 draslíka viac ako obvykle. Drevný popol je zdrojom tohto dôležitého stopového prvku, je rozptýlený v pollitrovej nádobe na 1 meter štvorcový záhrady..

 • Prvá možnosť. 2 čajové lyžičky draselnej soli a rovnaké množstvo superfosfátu na 10 litrov vody.
 • Druhá možnosť. 1 čajová lyžička síranu draselného v 10 litroch vody.
 • Tretia možnosť. Pohár vtáčieho trusu a liter divozelu rozmiešajte vo vode, pridajte 1 polievkovú lyžicu močoviny do 10 litrov vody.
 • Štvrtá možnosť. 2 šálky kuracieho hnoja premiešajte s 2 polievkovými lyžicami nitroammofosu a rozmiešajte v 10 litroch vody.
 • Piata možnosť. 75 g močoviny, 75 g superfosfátu, 15-20 g chloridu draselného na 10 litrov vody.
 • Šiesta možnosť. 40 g superfosfátu sa rozpustí v 10 litroch vody.
  Holandská technológia pestovania zemiakov v krajine

Nedostatok mikroelementov v pôde nemôže ovplyvniť produkciu korenia a baklažánu. Na nápravu situácie ich musíte nakŕmiť „zmesou Riga“ alebo komplexom minerálnych hnojív..