Biologické výrobky na ochranu rastlín pred rôznymi chorobami

Biologické výrobky na ochranu rastlín pred rôznymi chorobami

Biológia pomáha zlepšovať tvorbu a rast rastlín, zvyšuje vitalitu rastlín a zvyšuje imunitu. Tento článok vám povie o liekoch, ktoré pôsobia konkrétne na pôvodcov rôznych chorôb rastlín. Základom týchto liekov sú vírusy, baktérie a antagonistické huby, ktoré môžu zastaviť vývoj škodlivých baktérií. Výhodou týchto liekov je, že sú neškodné pre ľudí a domáce zvieratá..

Napriek tomu, že tieto lieky sú bezpečné, napriek tomu je po ich aplikácii vhodné ošetriť pôdu EM-roztokmi vlastného prípravku alebo kúpenými, ako napríklad „Baikal“, „Vostok“, „Shining“ atď. V pôde je potrebné obnoviť mikroflóru..

Fungicídne (lieky na prevenciu a liečbu chorôb) biologické výrobky pomôžu vykonať preventívnu liečbu alebo zastaviť vývoj rôznych chorôb rastlín.

Druhy biologických produktov na ochranu rastlín

Trichodermín (glyokladín)

Zloženie a použitie. Základom liečiva sú vitamíny huby Trickoderma Lignorum. Tento prípravok je možné použiť na ošetrenie semien pred sejbou. Koncentrácia liečiva je 2%a pri príprave na výsadbu semien sa do jamiek pridá roztok v množstve až 4 ml na rastlinu. V prvých dňoch tretieho týždňa sa ošetrujú 1% roztokom počas celej sezóny.

Akcia. Porážka rôznych druhov zeleniny s chorobami, ako je biela, suchá, sivá a koreňová hniloba, helmintosporóza, neskorá pleseň, peronospóra a múčnatka atď. Droga sa zároveň zúčastňuje procesov rozkladu pôdy, pričom ju zlepšuje a obohacuje o užitočné látky. To zase vedie k stimulácii rastu rastlín a zároveň zvyšuje ich odolnosť voči chorobám. Pri použití tohto lieku sa zvyšuje výnos uhoriek, paradajok, papriky a iných záhradných plodín..

Planriz (Rizoplan)

Zloženie a aplikácia. Prípravok obsahuje baktérie žijúce v pôde špeciálneho kmeňa Pseudomonas fluorecsens. Je určený na profylaktické ošetrenie rastlín 0,5% roztokom na začiatku každého tretieho týždňa. Používa sa na ochranu semien pred sejbou 1% roztokom (jeden deň) alebo pridaním 0,5 ml do každej jamky počas výsadby.

Akcia. Má schopnosť zastaviť vývoj hubových alebo bakteriálnych patogénov, ako sú rôzne druhy hniloby alebo múčnatky, bakteriózy, septorie, hnedej hrdze atď. Dáva podnet na rozvoj zeleninových a bobuľovitých plodín, ako aj na ich rast, eliminuje dôsledky porušenia viacpoľových plodín.

Pentaphage C.

Zloženie a aplikácia. Prípravok obsahuje plnohodnotné vírusové častice, pozostávajúce z bakteriálnych patogénov piatich kmeňov. Typ týchto kmeňov je zdrojom prírodných chemikálií (BAS), ako aj látok, ktoré spôsobujú ochorenie nazývané bakteriálna rakovina. Používa sa podľa receptúry, v závislosti od konkrétneho druhu poškodenia rastlín a proti konkrétnemu patogénu.

Akcia. Použitie lieku znižuje pravdepodobnosť vzniku bakteriálnej rakoviny v ovocných stromoch, uhlových škvrnách a perforovaných miestach kôstkových plodov. Produkt je účinný pri léziách múčnatky alebo chrastavitosti, ako aj bodkovaných a bakteriálnych škvŕn. To zvyšuje kvalitu plodiny a jej množstvo..

Fitolavín

Zloženie a aplikácia. Fytobakteriomycín je základom účinnej látky. Ide o zbierku antibiotík – streptotricín, izolovaných z húb. Používa sa na otvorenom priestranstve aj v skleníkoch. Koncentrácia sa vyberá na základe konkrétneho druhu choroby a konkrétneho druhu rastliny.

Akcia. Účinok lieku sa prejavuje v prípade lézií rastlín hubovými chorobami a bakteriálnymi chorobami, ako je chrastavitosť alebo hniloba alebo fusárium, antraknóza, ako aj rakovina baktérií atď. Oblasť použitia sa rozširuje na ochranu zeleniny a stromov, ako napr. aj rôzne kríky.

Pharmayod

Zloženie a aplikácia. Prípravok na báze jódu. Určené na postrek rôznych rastlín. Na 10 litrov vody vezmite jednu čajovú lyžičku a premiešajte.

Akcia. Líši sa silne proti rôznym druhom mikróbov, baktérií a fytopatogénnych vírusov. So zvýšenou koncentráciou môže zastaviť vývoj hubových chorôb. Liek Pharmayod možno použiť na ošetrenie stromov, rôznych kríkov, ruží a záhradných plodín. Je široko používaný na ochranu paradajok pred poškodením tabakovou mozaikou, bakteriálnou nekrózou v tvare srdca, ako aj na ochranu tekvicových semien a na ochranu uhoriek.

Fitosporin M

Zloženie a aplikácia. Bacillus subtilis 26D – je hlavnou účinnou látkou. Týmto prípravkom sa postrekujú rastliny. Rastliny sa ňou zalejú. Pred výsadbou semien, hľúz, odrezkov je možné do prípravku namočiť. Pred výsadbou rôznych rastlín je vhodné ošetriť pôdu a kompost týmto prípravkom. Spôsob aplikácie je uvedený v návode..

Akcia. Fitosporin je schopný zastaviť vývoj mnohých hubových a bakteriálnych chorôb. Sú to neskoré plesne alebo vädnutie, chrastavitosť a fusárium, rôzna hniloba a hnedá hrdza, prachová kaša, sem patria aj Alternaria a Septoria atď..

Gamair (baktericíd)

Zloženie a aplikácia. Roztok tohto liečiva sa používa na postrek alebo zalievanie rastlín. Na zvýšenie účinku je potrebné do roztoku pridať 1 ml tekutého mydla..

Akcia. Je to účinný liek. Používa sa na boj proti takým chorobám rastlín, ako sú: rôzne hniloby, chrastavitosti a bakteriálne rakoviny, plesne, fusárium, nekrózy a bakteriálne popáleniny atď..

Alirin B (biofungicíd)

Zloženie a aplikácia. Prípravok obsahuje VI3R-10, titer 109 CFU / g. Môžete nájsť obaly s tabletami a práškové obaly. Používa sa na zalievanie (na tento účel sa 2 tablety zriedia v 10 litroch vody). Pre lepší účinok sa odporúča pridať 1 ml tekutého mydla.

Akcia. Aktívne pôsobí proti hubovým chorobám a ich odrodám a bráni ich rozvoju. Môžu to byť nasledujúce choroby: neskorá pleseň, alternaria, rhizoctonis, rôzne hniloby, chrastavitosť a cerkospora a mnohé ďalšie. Okrem toho má priaznivý vplyv na produktivitu, zvyšuje kvalitu ovocia a zároveň znižuje hladinu dusičnanov. Neutralizuje účinok rôznych chemikálií, ktoré boli použité v procese pestovania rôznych plodín.

Ide o takzvané vysoko špecializované prípravky fungicídneho účinku určené na boj proti rôznym chorobám. Spolu s nimi je možné zaznamenať „Gaupsin“, ktorý je schopný chrániť rastliny pred škodcami a rôznymi chorobami. Hlavnou aktívnou farmaceutickou zložkou je bakteriálny kmeň patriaci do skupiny Pseudomonas aureofaciens IMV2637. Liek je prispôsobený na potlačenie vývoja plesňových chorôb a ich odrôd a tiež chráni ovocné kríky a stromy pred inváziou škodcov..

Biologiká na ochranu záhradných rastlín pred škodcami (video)

Biologiká na ochranu záhradných rastlín pred škodcami ✅ Záhrada letnej chaty a zeleninová záhrada s HitsadomBiologiká na ochranu záhradných rastlín pred škodcami ✅ Záhrada letnej chaty a zeleninová záhrada s Hitsadom