Biologické výrobky na ochranu rastlín pred rôznymi chorobami

Biologické výrobky na ochranu rastlín pred rôznymi chorobami

Biológia pomáha zlepšovať tvorbu a rast rastlín, zvyšuje vitalitu rastlín a zvyšuje imunitu. Tento článok vám povie o liekoch, ktoré pôsobia konkrétne na pôvodcov rôznych chorôb rastlín. Základom týchto liekov sú vírusy, baktérie a antagonistické huby, ktoré môžu zastaviť vývoj škodlivých baktérií. Výhodou týchto liekov je, že sú neškodné pre ľudí a domáce zvieratá..

Napriek tomu, že tieto lieky sú bezpečné, napriek tomu je po ich aplikácii vhodné ošetriť pôdu EM-roztokmi vlastného prípravku alebo kúpenými, ako napríklad „Baikal“, „Vostok“, „Shining“ atď. V pôde je potrebné obnoviť mikroflóru..

Fungicídne (lieky na prevenciu a liečbu chorôb) biologické výrobky pomôžu vykonať preventívnu liečbu alebo zastaviť vývoj rôznych chorôb rastlín.

Druhy biologických produktov na ochranu rastlín

Trichodermín (glyokladín)

Zloženie a použitie. Základom liečiva sú vitamíny huby Trickoderma Lignorum. Tento prípravok je možné použiť na ošetrenie semien pred sejbou. Koncentrácia liečiva je 2%a pri príprave na výsadbu semien sa do jamiek pridá roztok v množstve až 4 ml na rastlinu. V prvých dňoch tretieho týždňa sa ošetrujú 1% roztokom počas celej sezóny.

Akcia. Porážka rôznych druhov zeleniny s chorobami, ako je biela, suchá, sivá a koreňová hniloba, helmintosporóza, neskorá pleseň, peronospóra a múčnatka atď. Droga sa zároveň zúčastňuje procesov rozkladu pôdy, pričom ju zlepšuje a obohacuje o užitočné látky. To zase vedie k stimulácii rastu rastlín a zároveň zvyšuje ich odolnosť voči chorobám. Pri použití tohto lieku sa zvyšuje výnos uhoriek, paradajok, papriky a iných záhradných plodín..

Planriz (Rizoplan)

Zloženie a aplikácia. Prípravok obsahuje baktérie žijúce v pôde špeciálneho kmeňa Pseudomonas fluorecsens. Je určený na profylaktické ošetrenie rastlín 0,5% roztokom na začiatku každého tretieho týždňa. Používa sa na ochranu semien pred sejbou 1% roztokom (jeden deň) alebo pridaním 0,5 ml do každej jamky počas výsadby.

  Kvety proti škodcom: krása s úžitkom

Akcia. Má schopnosť zastaviť vývoj hubových alebo bakteriálnych patogénov, ako sú rôzne druhy hniloby alebo múčnatky, bakteriózy, septorie, hnedej hrdze atď. Dáva podnet na rozvoj zeleninových a bobuľovitých plodín, ako aj na ich rast, eliminuje dôsledky porušenia viacpoľových plodín.

Pentaphage C.

Zloženie a aplikácia. Prípravok obsahuje plnohodnotné vírusové častice, pozostávajúce z bakteriálnych patogénov piatich kmeňov. Typ týchto kmeňov je zdrojom prírodných chemikálií (BAS), ako aj látok, ktoré spôsobujú ochorenie nazývané bakteriálna rakovina. Používa sa podľa receptúry, v závislosti od konkrétneho druhu poškodenia rastlín a proti konkrétnemu patogénu.

Akcia. Použitie lieku znižuje pravdepodobnosť vzniku bakteriálnej rakoviny v ovocných stromoch, uhlových škvrnách a perforovaných miestach kôstkových plodov. Produkt je účinný pri léziách múčnatky alebo chrastavitosti, ako aj bodkovaných a bakteriálnych škvŕn. To zvyšuje kvalitu plodiny a jej množstvo..

Fitolavín

Zloženie a aplikácia. Fytobakteriomycín je základom účinnej látky. Ide o zbierku antibiotík – streptotricín, izolovaných z húb. Používa sa na otvorenom priestranstve aj v skleníkoch. Koncentrácia sa vyberá na základe konkrétneho druhu choroby a konkrétneho druhu rastliny.

Akcia. Účinok lieku sa prejavuje v prípade lézií rastlín hubovými chorobami a bakteriálnymi chorobami, ako je chrastavitosť alebo hniloba alebo fusárium, antraknóza, ako aj rakovina baktérií atď. Oblasť použitia sa rozširuje na ochranu zeleniny a stromov, ako napr. aj rôzne kríky.

Pharmayod

Zloženie a aplikácia. Prípravok na báze jódu. Určené na postrek rôznych rastlín. Na 10 litrov vody vezmite jednu čajovú lyžičku a premiešajte.

Akcia. Líši sa silne proti rôznym druhom mikróbov, baktérií a fytopatogénnych vírusov. So zvýšenou koncentráciou môže zastaviť vývoj hubových chorôb. Liek Pharmayod možno použiť na ošetrenie stromov, rôznych kríkov, ruží a záhradných plodín. Je široko používaný na ochranu paradajok pred poškodením tabakovou mozaikou, bakteriálnou nekrózou v tvare srdca, ako aj na ochranu tekvicových semien a na ochranu uhoriek.

  Choroby izbových rastlín

Fitosporin M

Zloženie a aplikácia. Bacillus subtilis 26D – je hlavnou účinnou látkou. Týmto prípravkom sa postrekujú rastliny. Rastliny sa ňou zalejú. Pred výsadbou semien, hľúz, odrezkov je možné do prípravku namočiť. Pred výsadbou rôznych rastlín je vhodné ošetriť pôdu a kompost týmto prípravkom. Spôsob aplikácie je uvedený v návode..

Akcia. Fitosporin je schopný zastaviť vývoj mnohých hubových a bakteriálnych chorôb. Sú to neskoré plesne alebo vädnutie, chrastavitosť a fusárium, rôzna hniloba a hnedá hrdza, prachová kaša, sem patria aj Alternaria a Septoria atď..

Gamair (baktericíd)

Zloženie a aplikácia. Roztok tohto liečiva sa používa na postrek alebo zalievanie rastlín. Na zvýšenie účinku je potrebné do roztoku pridať 1 ml tekutého mydla..

Akcia. Je to účinný liek. Používa sa na boj proti takým chorobám rastlín, ako sú: rôzne hniloby, chrastavitosti a bakteriálne rakoviny, plesne, fusárium, nekrózy a bakteriálne popáleniny atď..

Alirin B (biofungicíd)

Zloženie a aplikácia. Prípravok obsahuje VI3R-10, titer 109 CFU / g. Môžete nájsť obaly s tabletami a práškové obaly. Používa sa na zalievanie (na tento účel sa 2 tablety zriedia v 10 litroch vody). Pre lepší účinok sa odporúča pridať 1 ml tekutého mydla.

Akcia. Aktívne pôsobí proti hubovým chorobám a ich odrodám a bráni ich rozvoju. Môžu to byť nasledujúce choroby: neskorá pleseň, alternaria, rhizoctonis, rôzne hniloby, chrastavitosť a cerkospora a mnohé ďalšie. Okrem toho má priaznivý vplyv na produktivitu, zvyšuje kvalitu ovocia a zároveň znižuje hladinu dusičnanov. Neutralizuje účinok rôznych chemikálií, ktoré boli použité v procese pestovania rôznych plodín.

Ide o takzvané vysoko špecializované prípravky fungicídneho účinku určené na boj proti rôznym chorobám. Spolu s nimi je možné zaznamenať „Gaupsin“, ktorý je schopný chrániť rastliny pred škodcami a rôznymi chorobami. Hlavnou aktívnou farmaceutickou zložkou je bakteriálny kmeň patriaci do skupiny Pseudomonas aureofaciens IMV2637. Liek je prispôsobený na potlačenie vývoja plesňových chorôb a ich odrôd a tiež chráni ovocné kríky a stromy pred inváziou škodcov..

  Prečo fialky žltnú?

Biologiká na ochranu záhradných rastlín pred škodcami (video)

Biologiká na ochranu záhradných rastlín pred škodcami ✅ Záhrada letnej chaty a zeleninová záhrada s HitsadomBiologiká na ochranu záhradných rastlín pred škodcami ✅ Záhrada letnej chaty a zeleninová záhrada s Hitsadom