Furacilín z neskorej plesne na paradajkách: ako používať

Phytophthora na paradajkách

Po výsadbe do zeme sú mladé sadenice paradajok celkom bezbranné pred poškodením rôznymi chorobami. Nie je schopná odolať menším mrazom ani žravým škodcom. Najdôležitejším nepriateľom pre paradajku v záhrade je nebezpečná hubová choroba – plesňa..

Neskorá pleseň je porážka rastliny nižšími hubami, ktoré na nej parazitujú. Vyvolávajú vzhľad hniloby a vädnutia zeleninovej plodiny. Ochorenie sa šíri spórami húb. Infikujú nielen samotné rastliny, ale aj pôdu, na ktorej paradajky rastú. Mokré daždivé počasie zvyšuje pravdepodobnosť škôd a rýchlosť šírenia plesne. Neskorá plesňa sa aktivuje aj v druhej polovici leta, keď sa rozdiel medzi údajmi teploty vzduchu zvyšuje počas dňa a v noci..

Prvými znakmi phytophthory na paradajkách sú výskyt sivohnedých škvŕn na stonkách a listoch. Vyskytujú sa na nižších úrovniach rajčiaka a veľmi rýchlo sa šíria do celej rastliny..

Na ochranu mladých rastlín rajčiaka pred infekciou phytophthora musia byť ošetrené špeciálnymi prostriedkami. Jedným z najúčinnejších je furacilín.

Spracovanie paradajok z neskorej plesne s furacilínom

Spracovanie paradajok z neskorej plesne s furacilínom

Furacilin je žltá tableta. Má silný antimikrobiálny účinok. Tablety sú ľahko dostupné v lekárňach za veľmi prijateľnú cenu. Ľudia pomocou furacilínu liečia bakteriálne infekcie, bojujú proti plesniam na koži a nechtoch.

Ako pripraviť roztok furacilínu

Na prípravu liečebného roztoku budete potrebovať 10 tabliet furacilínu a 10 litrov vody. Predtým musia byť tablety rozdrvené čo najdôkladnejšie. Odporúčame používať teplú vodu, nie nižšiu ako 30 ° C.

Pripravený roztok je možné použiť viackrát. Je ľahké ho skladovať na chladnom a tmavom mieste. Všetky vlastnosti v boji proti plesni sú navyše dobre zachované po dobu 14 dní..

Ako spracovať paradajky

Kríky paradajok sa spracujú z neskorej plesne postrekom roztokom furacilínu. Listy a stonka paradajok by mali byť dobre navlhčené. Odporúča sa striekať ráno alebo večer. Je tiež neprijateľné vykonávať tento postup v daždivom alebo veternom počasí..

Na dosiahnutie maximálneho účinku by sa postrek mal vykonávať trikrát. Prvýkrát je to pred kvitnutím paradajok. Druhý – po objavení sa prvých vaječníkov, ale nie skôr ako 10 dní po prvom postreku. Tretí – na jeseň, po nočnom poklese teplôt.

SUPER OCHRANA PROTI FYTOFLUORE !!! NAJLEPŠIE OPRAVY!SUPER OCHRANA PROTI FYTOFLUORE !!! NAJLEPŠIE OPRAVY!