Ako pestovať paradajku japonská hľuzovka

Japonská hľuzovková paradajka: vlastnosti a opis odrody

Moderní chovatelia vyšľachtili veľa odrôd paradajok, ktoré sa líšia tvarom, farbou a chuťou. Paradajková japonská hľuzovka podľa popisu odrody nie je najbežnejšia, ale rýchlo si získava dôveru letných obyvateľov, ktorí radi konzervujú paradajky na zimu vlastnými rukami.

Popis odrody paradajok japonskej hľuzovky

Japonská hľuzovka je jednou z nových odrôd paradajok, ktorá dostala svoj názov podľa pôvodného tvaru ovocia. Nevýhodou tohto druhu paradajok je podľa popisu jeho nízky výnos: z jedného kríka môžete zbierať najviac 4 kg paradajok. Doba dozrievania ovocia je asi 120 dní.

Japonská hľuzovka je jednou z nových odrôd paradajok, ktorá dostala svoj názov podľa pôvodného tvaru ovocia.Fotografia ružovej hľuzovky

Japonskú hľuzovkovú paradajku s jedinečnými ovocnými vlastnosťami môžete pestovať na otvorenom priestranstve a v skleníkoch. Výška vrcholov môže dosiahnuť až 2 metre, takže je potrebné včasné viazanie.

Podľa popisu majú plody rajčiaka japonskej hľuzovky sladkastú chuť, preto sa často konzumujú čerstvé. Paradajky sú mierne predĺžené, hruškovitého tvaru s hustou šupkou a dužinou. Táto odroda má prekvapivo rôzne ovocné farby, takže japonské hľuzovky nájdete v žltej, ružovej, červenej a dokonca aj čiernej farbe..

Podľa popisu majú plody rajčiaka japonskej hľuzovky sladkastú chuť, preto sa často konzumujú čerstvé. Paradajky sú mierne predĺžené, hruškovitého tvaru s hustou šupkou a dužinou. Podivuhodný,Fotografia čiernej japonskej hľuzovky

Výhodou japonskej hľuzovkovej paradajky je, že je pevná, takže sa dobre hodí na prepravu a je ideálna na konzervovanie. Ďalšou charakteristickou črtou popisu tejto odrody je to, že je odolná voči plesni a iným hubovým chorobám a tiež sa nebojí chladného počasia..

Prečítajte si tiež: Tomato Countryman, popis a recenzie tých, ktorí zasadili

Pestovanie a starostlivosť o paradajkový japonský lanýž

Pri pestovaní tejto odrody paradajok je potrebné ponechať iba dve stonky. Na každom stonke by malo zostať asi 6 zhlukov, ktoré prinesú ovocie a každý dá asi 6 plodov. V otvorenom poli sa krík rozprestiera až na 1,5 metra na výšku a v skleníku je to o 0,5 m viac, takže je oveľa výnosnejšie pestovať ho v interiéri..

Pri pestovaní tejto odrody paradajok je potrebné ponechať iba dve stonky. Na každom stonke by malo zostať asi 6 zhlukov, ktoré prinesú ovocie a každý dá asi 6 plodov. V otvorenom poli sa krík tiahne do výškyFotografia oranžovej japonskej hľuzovky

Ak sa rozhodnete vysadiť odrodu japonskej hľuzovky vonku, začnite v marci pestovať sadenice zo semien. Pristátie by sa malo uskutočniť koncom mája. Pri pestovaní hľuzovkových paradajok v skleníku bude musieť byť všetko vykonané o mesiac skôr..

Ak sa rozhodnete zasadiť odrodu japonskej hľuzovky na čerstvom vzduchu, v marci z nej začnite pestovať sadenice

Podľa vlastností odrody sa vetvy rýchlo lámu, preto je potrebné ich včasné viazanie. Paradajka má tendenciu vyhadzovať nevlastné deti, ktoré sa spájajú s hlavnými stonkami. Aby ste získali dobrú úrodu, musíte ich v krátkom čase odstrániť..

Podľa vlastností odrody sa vetvy rýchlo lámu, preto je potrebné ich včasné viazanie. Naklonená paradajka v

Pestovanie a starostlivosť o paradajky Japonská hľuzovka sa v zásade nelíši od ostatných odrôd paradajok. Nezabudnite na uvoľnenie, hnojenie a včasné zalievanie, potom môžete získať dobrú úrodu..

Japonská hľuzovková paradajka podľa charakteristík a popisu odrody Ideálne pre skleníkové a vonkajšie pestovanie v rôznych oblastiach. Často sa používa na morenie, konzervovanie a čistú spotrebu. Experimentujte s pestovaním rôznych paradajok a potom môžete určiť, ktorá odroda sa vám páči..