Ako si vyrobiť podávač vtákov vlastnými rukami

Kŕmidlá pre vtáky vlastnými rukami. Nápady a fotografie

Keď príde čas dažďov a chladného počasia, stojí za to postarať sa nielen o seba a svoje zdravie, ale aj o operených bratov, ktorí nás obklopujú. Na jar av lete sa vtáky môžu kŕmiť samy, ale v zime je pre nich ťažké získať potravu. Preto môžete na stromoch, v altánkoch alebo oknách vidieť rôzne kŕmidlá. Môžu byť kúpené hotové v obchodoch, ale je lepšie to urobiť sami. Na výrobu podávača nie je potrebné používať prírodné drevo, akékoľvek materiály po ruke budú užitočné.

DIY kŕmidlá pre vtáky

Na začiatku výroby podávača by ste mali dodržiavať základné pravidlá:

  1. Každý podávač by mal mať strechu.
  2. Otvor a priechod by nemali byť malé, ale veľké, t.j. čím priestrannejšie, tým lepšie.
  3. Materiál podávača musí byť odolný voči vlhkosti.
  4. Ak to veľkosť vtáčieho domu umožňuje, je možné tam usporiadať bidlá..

Na začiatku výroby podávača by ste mali dodržiavať základné pravidlá:

Kŕmidlá by mali byť umiestnené na miestach chránených pred vetrom a ľahkým prienikom predátorov. K takýmto miestam patria: rozvetvené kríky, vysoké stromy, parapety viacposchodových budov, balkóny. Top dressing obsahuje: mleté ​​cereálie, drobné zrná, proso, ovos, semená, slaninu, varené vajíčka a tak ďalej.

Kŕmidlá by mali byť umiestnené na miestach chránených pred vetrom a ľahkým prienikom predátorov. K takýmto miestam patria: rozvetvené kríky, vysoké stromy, parapety viacposchodových budov, balkóny. Top dressing zahŕňa: mleté ​​obilniny, drobné zrná, proso, ovos, semená, slaninu, varené vajíčka a tak ďalej.

Najjednoduchšou možnosťou by bol podávač vyrobený z vrecka šťavy alebo mlieka..

žľab na šťavu

Bežné škatule nebudú fungovať, potrebujete škatule s ochrannou vrstvou fólie vo vnútri. Ak chcete získať podávač, musíte po stranách vyrezať malé otvory a spodná časť škatule bude slúžiť ako „stôl“.

Najjednoduchšou možnosťou by bol podávač vyrobený z vrecka na šťavu. Bežné škatule nebudú fungovať, potrebujete škatule s ochrannou vrstvou fólie vo vnútri. Ak chcete získať podávač, musíte po stranách vyrezať malé otvory a spodná časť škatule bude slúžiť ako „stôl“.

Druhou jednoduchou a ekonomickou možnosťou by bol podávač plastových fliaš. Aj tu nebudú na rúrke po stranách vyrezané otvory. Je lepšie použiť päťlitrovú nádobu. Malo by sa pamätať na to, že podávače z vrecka na šťavu a plastovej fľaše sú veľmi ľahké a vietor ich môže ľahko odfúknuť..

Druhou jednoduchou a ekonomickou možnosťou by bol podávač plastových fliaš. Aj tu nebudú na rúrke po stranách vyrezané otvory. Je lepšie použiť päťlitrovú nádobu. Malo by sa vziať do úvahy, že podávače z vrecka na šťavu a plastovej fľaše sú veľmi ľahké a vietor ich môže ľahko odfúknuť.

Najoriginálnejším podávačom bude podávač na tekvicu. Bude môcť byť „jedálňou“ pre operených priateľov, a keď dôjde jedlo, priamo jedlo. Pre taký dom potrebujete malú tekvicu a tesné lano na upevnenie. V tekvici je potrebné vyrezať malé otvory a opatrne cez ne odstrániť obsah, aby sa vytvoril prázdny kontajner. To, čo má zvnútra, možno použiť ako krmivo.

Najoriginálnejším podávačom bude podávač na tekvicu. Bude môcť byť „jedálňou“ pre operených priateľov, a keď dôjde jedlo, priamo jedlo. Pre taký dom potrebujete malú tekvicu a tesné lano na upevnenie. V tekvici je potrebné vyrezať malé otvory a opatrne cez ne odstrániť obsah, aby sa vytvoril prázdny kontajner. To, čo sa dostalo zvnútra, je možné použiť ako krmivo.

Klasickou možnosťou by bol podávač stromov. Takýto dom bude vynikajúcim úkrytom pred nepriazňou počasia, miestom, kde si môžete dať výdatné jedlo a ktoré môže slúžiť viac ako tucet rokov. Je lepšie vyrobiť taký podávač pomocou výkresov a schém..

kresba dreveného podávača

Ďalšia schéma podávača:

schéma podávača stromov

Tiež stojí za to predkresliť návrh budúcej „reštaurácie“ na papier, aby ste mohli presne vypočítať, koľko materiálu bude treba. Základom tohto podávača sú dosky, skrutky a lamely. Pred upevnením musia byť všetky diely brúsené a pokryté špeciálnym antiseptikom, ktorý strom ochráni pred vlhkosťou. Strecha musí byť vyrobená so štítom, aby sa na nej nehromadili zrážky..

Tiež stojí za to predkresliť návrh budúcej „reštaurácie“ na papier, aby ste mohli presne vypočítať, koľko materiálu bude treba. Základom tohto podávača sú dosky, skrutky a lamely. Pred upevnením musia byť všetky diely brúsené a pokryté špeciálnym antiseptikom, ktorý strom ochráni pred vlhkosťou. Strecha musí byť vyrobená so štítom, aby sa na nej nehromadili zrážky.

Neobvyklou možnosťou môže byť prútený podávač alebo podávač vyrezaný z guľatiny. Takýto výtvor môžete vytvoriť aj z nepotrebných starých jedál, napríklad z čajníka. Pokiaľ je konštrukcia správne nainštalovaná, jedlo bude vytekať cez výlevku čajníka.

Neobvyklou možnosťou môže byť prútený podávač alebo podávač vyrezaný z guľatiny. Takýto výtvor môžete vytvoriť aj z nepotrebných starých jedál, napríklad z čajníka. Pokiaľ je konštrukcia správne nainštalovaná, jedlo bude vytekať cez výlevku čajníka.

podávače zo šrotu

Teraz ste sami videli, aké jednoduché vyrobte podávače vlastnými rukami aj z bežných materiálov. Prezrite si fotografie a schémy a potom sa pokúste vytvoriť kŕmidlo pre vtáky v blízkosti svojho domu.