Ako správne používať síran meďnatý v záhrade

Síran meďnatý: aplikácia v záhradníctve a záhradníctve

Dnes môžeme konštatovať skutočnosť, že síran meďnatý sa zriedka používa pri spracovaní stromov v záhrade a rastlín v záhrade. Faktom je, že sa objavili lieky, ktoré sú inzerované ako účinnejšie ako vitriol. V skutočnosti by ste nemali dôverovať reklamám. Všetky chemikálie, ktoré sa predávajú v obchodoch, skutočne zabíjajú škodcov. Na rozdiel od síranu meďnatého sa však usadzujú v pôde. V priebehu času sa všetka chémia cez plody dostáva do nášho tela. Preto stále častejšie môžete opäť pozorovať, ako sa letní obyvatelia pokúšajú používať „staromódne“ metódy.

Prečo sú stromy a kríky ošetrené síranom meďnatým

Prečo sú stromy a kríky ošetrené síranom meďnatým

Je potrebné spracovať stromy a kríky, aby rastliny neochoreli, nezhromažďovali na sebe huby. Spoľahlivá starostlivosť zaručuje vysokokvalitnú a bohatú úrodu. Najbežnejším fungicídnym liekom je síran meďnatý. Ekológia jej používaním netrpí. Prax však ukazuje, že vám táto látka umožňuje aktívne bojovať proti škodcom stromov a kríkov..

V záhradníctve sa vitriol používa ako prostriedok na kontrolu škodcov, húb na rastlinách a na prevenciu chorôb..

Síran meďnatý sa používa skoro na jar alebo na konci jesene, keď vegetačné obdobie rastliny končí alebo sa ešte nezačalo. Síran meďnatý môžete použiť vtedy, keď sú škodcovia veľmi nekontrolovateľní..

Varenie síranu meďnatého na striekanie

Varenie síranu meďnatého na striekanie

Ošetrovací roztok sa pripraví pred použitím. Používa sa iba plastová alebo sklenená nádoba. Roztok sa pripraví na 1 alebo 3 percentá. Aby bola sila roztoku hmatateľná, musíte prášok zriediť teplou vodou a potom zriediť studenou vodou.

Príprava záhradnej zmesi Bordeaux

Príprava záhradnej zmesi Bordeaux

Zmes síranu meďnatého a vápna sa nazýva kvapalina Bordeaux. Na jeho prípravu potrebujete:

  • na desať litrov vody vezmite 100 gramov síranu meďnatého a rovnaké množstvo haseného vápna.

Je dôležité zaobchádzať s rastlinou veľmi opatrne, pretože aj najslabšie riešenie môže spôsobiť popáleniny. Síran meďnatý je jed, ktorý sa často dôrazne neodporúča používať. Je dôležité, aby ste sa tomu bránili sami..

  Ako používať rašelinové tablety a poháre