Ako transplantovať ríbezle na jeseň na nové miesto

Transplantácia ríbezlí na jeseň na nové miesto, na predmestí

Ak chcete zozbierať veľkú úrodu bobúľ, nezabudnite na transplantáciu. Zem sa časom vyčerpáva a stráca živiny, preto vám to odporúčame zistiť, ako transplantovať ríbezle na jeseň na nové miesto. Stromy by nemali kríky zatieniť, pretože v tomto prípade ríbezle prinesie málo ovocia a časom uhynie. Ak budete postupovať podľa rád skúsených záhradníkov, bobule môžete nielen konzumovať v čistej forme, ale aj konzervovať..

Kedy je správne transplantovať ríbezle na nové miesto

Podľa skúsených záhradníkov by sa transplantácia kríkov mala vykonávať v jesennom období, asi mesiac pred nástupom mrazov. To je dôležité, pretože kríky by sa mali zakoreniť na novom mieste a nezomrieť v chladnom období. Ak je všetko vykonané správne, v budúcej sezóne môžete zozbierať aspoň nejakú úrodu..

asi mesiac pred nástupom mrazov. To je dôležité, pretože kríky by sa mali zakoreniť na novom mieste a nezomrieť v chladnom období.

Predtým, ako na jeseň začnete s transplantáciou ríbezlí, pripravte si lopatu, nožnice na prerezávanie a vedro s vodou. Budete tiež potrebovať hnojivo. Osobitná pozornosť by sa mala venovať výberu miesta na transplantáciu. Majte na pamäti, že ríbezle sú svetlo milujúca rastlina, takže musíte vybrať netienené oblasti. Sledujte tiež vzdialenosť medzi jednotlivými kríkmi, aby s rastom jedného kríka neskončil v tieni iného kríka..

Podľa skúsených záhradníkov by sa transplantácia kríkov mala vykonávať v jesennom období, asi mesiac pred nástupom mrazov. To je dôležité, pretože kríky by sa mali zakoreniť na novom mieste a nezomrieť v chladnom období.

Je dôležité sledovať obsah vlhkosti v pôde. Ak je lokalita v blízkosti podzemných vôd, urobte dobrú drenáž. Vykopte jamku na výsadbu ríbezlí, hlbokú najmenej 40 cm, čo je veľmi dôležité pre vývoj normálneho koreňového systému rastlín. Skúsení záhradníci pred výsadbou ríbezlí hnojia pôdu popolom alebo humusom. Odporúča sa pridať síranové hnojivá, ktoré hrajú zásadnú úlohu v normálnom vývoji ríbezle..

Prečítajte si tiež: Čerešňové čokolády, ako pestovať

Pred výsadbou je potrebné pôdu napojiť, ale skúste počkať, kým sa úplne nevstrebe. Korene ríbezlí očistíme od prebytočnej zeminy a trochu odrežeme. Samotný krík je tiež potrebné narezať, aby jeho výška nepresiahla 45-50 cm.

Pred výsadbou je potrebné pôdu zalievať, ale skúste počkať, kým sa úplne vsiakne. Korene ríbezlí očistíme od prebytočnej zeminy a trochu odrežeme. Samotný krík je tiež potrebné narezať, aby jeho výška nepresiahla 45-50 cm.

Po výsadbe nezabudnite ríbezle niekoľko týždňov dobre zalievať, aby sa zakorenili na novom mieste. Keď zasadíte krík, odrežte všetky ďalšie vetvy a nechajte iba tie hlavné rásť nahor. To je nevyhnutné, aby sa rastlina dobre zakorenila. Na ochranu kríkov ríbezlí pred škodcami je podľa záhradníkov najlepšie zasadiť cesnak vedľa ríbezlí.

Keď zasadíte krík, odrežte všetky ďalšie vetvy a nechajte iba tie hlavné rásť nahor. To je nevyhnutné, aby sa rastlina dobre zakorenila. Podľa záhradníkov chrániť kríky ríbezlí pred škodcami

Teraz viete, ako správne transplantovať ríbezle vlastnými rukami na jeseň na nové miesto. Osobitnú pozornosť venujte starostlivosti o kríky v prvom roku, aby ríbezle v budúcnosti dobre prinášali ovocie..