Chata pre domácich majstrov na letnej chate

Ako postaviť chatu vlastnými rukami pre deti, foto

Deti v krajine potrebujú miesto na hry a zábavu. Chata pre domácich majstrov môže byť vynikajúcou možnosťou. Na to nemusíte míňať veľa času a peňazí, stačí to na prejavenie fantázie. Neobvyklá chata sa získava z materiálov, ktoré sú vždy po ruke. Odporúčame vám, aby ste sa zoznámili s niektorými možnosťami dizajnu detskej chaty.

Látková búda pre domácich majstrov pre deti

Látková búda

Na výrobu chaty z látky musíte pripraviť:

• veľký a hustý kus látky s rozmermi 2 x 4 metre;

• 2 podperné stĺpiky (stromy), ktoré by mali byť od seba vzdialené 2 metre;

• 2,5 -metrové lano;

• sada háčikov na upevnenie chaty k zemi.

Chata pre domácich majstrov na letnej chate

Spočiatku musíme lano vytiahnuť v horizontálnej polohe medzi 2 stĺpikmi a pevne ho zafixovať. Potom symetricky zavesíme kus látky cez lano. Ďalším krokom je pripevnenie chaty k podlahe. Na okraje látky je potrebné vopred prišiť kovové očká alebo urobiť slučky, ktoré sú tiež prišité pozdĺž okraja. Potom sa háčiky prevlečú cez slučky a upevnia sa v zemi..

Spočiatku musíme lano ťahať vo vodorovnej polohe medzi 2 stĺpiky

koliba vyrobená z látky a lamiel

detská chata v dome

stany v dome vyrobené z látky a dreva

chata pre dieťa v byte

Chatrč z konárov rastlín

Túto možnosť vytvorenia chaty je trochu ťažké zariadiť, ale nič nie je nemožné.

Vopred sa pripravte:

• PVC rúrky alebo vetvy požadovanej dĺžky;

• popínavá vegetácia alebo semená prasnice;

• silné lano.

Treba poznamenať, že takúto chatu je možné použiť až po niekoľkých mesiacoch. Odporúča sa začať stavať konštrukciu po zimnom období so začiatkom jari. Najprv umiestnite rúrky alebo vetvy stromov v tvare trojuholníka. Potom ich na vrchu pripevnite lanom..

Chatrč z konárov rastlín

Po zostavení chaty môžete začať s výsevom semien

chata so zelenými rastlinami

Po zostavení búdy môžete začať siatie semien. Do kruhu štruktúry je potrebné zasadiť rastliny, ktoré sa krásne zvinú. Začnú rásť, a potom ich musíte nasmerovať do regálov chaty. Na vrchole leta bude detská chata určite pripravená.

Stan vyrobený z PVC rúrok a textílie

Táto možnosť poskytuje konštrukciu konštrukcie ich rúr z PVC, ktoré musia byť zhora pokryté silnou tkaninou. Spôsob konštrukcie je identický s druhým konceptom opísaným vyššie. Regály rúrok sú odkryté a zhora pevne pritiahnuté k sebe pomocou lana. Potom je potrebné ich upevniť v zemi. Chata pre deti je prikrytá utierkou a je pripravená na použitie..

Stan vyrobený z PVC rúrok a textílie

Chata vyrobená z obruče a látky

Táto metóda je najoriginálnejšia. Na prácu potrebujete:

• obruč z hliníka alebo kovovej rúrky stočená do prstenca;

• odolné lano a tkanina.

Chata vyrobená z obruče a látky

Postaviť takúto chatu nie je ťažké. Obruč prikryte látkou, konce prišite. Zostávajúca tkanina musí byť prešitá cez celú obruč a v strede k nej musí byť pripevnené lano. Potom je konštrukcia upevnená na strome alebo na inom mieste vhodnom na hranie detí..

Použitie rebríka

V tomto prípade bude jednoduchý schodík fungovať ako chata. Rebrík stačí dať na vhodné miesto pre hry a zavesiť naň látku. Táto verzia konštrukcie sa vyznačuje svojou pohyblivosťou, pretože rebrík je možné nosiť do dvora aj do domu..

Použitie rebríka

Stan vyrobený z novín a látky

Ide o neobvyklú konštrukciu novinových trubíc, ktoré sú potiahnuté tkaninou. Nezabudnite však, že v nepriaznivom počasí musí byť taká chata odstránená, aby nezmokla a nezhoršila sa. Na stavbu štruktúry pripravte:

• tkanina;

• noviny;

• škótska páska a zošívačka s veľkou šírkou.

Stan vyrobený z novín a látky

Noviny najskôr zviňte na trubičky, okraje zaistite sponkovačkou. Potom urobte štruktúru vo forme trojuholníka a tiež ju zafixujte. Na chatu položte handru.

Pozrite si video: Návrh búdok pre deti

Odporúčame tiež pozrieť sa na užitočný nadpis: Vidiecke remeslá