DIY polykarbonátová sprcha

DIY sprcha na vidieku (záhrada) z polykarbonátu

Pre väčšinu letných obyvateľov sa pracovný deň končí sprchou. Moderné stavebné materiály vám umožňujú stavať letné sprchy, ktoré je možné použiť bez ohľadu na poveternostné podmienky, od skorej jari do jesene. V tomto článku sa naučíte, ako postaviť polykarbonátovú sprchu pre domácich majstrov. Polykarbonát má mnoho výhod: ľahko sa čistí, nehnije, dobre udržuje teplo a ľahko sa inštaluje. Vďaka širokej škále farieb tohto materiálu si môžete vybrať vonkajšiu sprchu, ktorá bude najlepšie zodpovedať štylistickému súboru vášho webu..

Budovanie duší z polykarbonátu

Budovanie duší z polykarbonátu

Polykarbonát je plastová fólia, ktorá je extrudovaná z granúl. Vďaka vzduchovému plneniu vnútorných dutín je polykarbonát považovaný za dobrý zvukový a tepelný izolátor. Polykarbonátové dosky sú dosť flexibilné, takže je ľahké stavať štruktúry aj zo zložitých štruktúr.

Polykarbonát je plastová fólia, ktorá je vyrobená z granúl extrúziouPolykarbonát je plastová fólia, ktorá je vyrobená z granúl extrúziou

Vonkajšia polkarbonátová sprcha môže byť dvoch typov:

1. Sezónna sprcha s malou nádržkou na vodu.

2. Stacionárna vyhrievaná konštrukcia.

Sezónna sprcha s malou nádržkou na vodu.Sezónna sprcha s malou nádržkou na vodu.

Pred začatím práce vyberte miesto, kde bude sprcha umiestnená. Je dôležité vziať do úvahy vlastnosti krajinného dizajnu lokality a umiestniť búdku tam, kde bude chránená pred vetrom, ale zároveň bude prístupná slnečným lúčom. Aby mal stok dobrý odtok, je umiestnený na kopci..

Stacionárna vykurovaná budova

Pred začatím stavby nakreslite aspoň schematicky projekt sprchy, ktorý uľahčí stavbu budovy. Hotová konštrukcia by nemala byť stiesnená (optimálnym riešením je šírka 1m2 a výška 2,5m). Sprcha môže pozostávať nielen z práčky, ale aj zo šatne. Všetko závisí od vášho projektu. Najjednoduchší dizajn pozostáva z búdky, suda s vodou a odtoku. Aby sa zabránilo drenážnej vode, aby erodovala zem v blízkosti búdky, odporúča sa umiestniť sprchu v blízkosti odtokovej jamy..

  Ako sa správne starať o jabloň

Vytvorte kovový rám pre sprchu, ale nezabudnite urobiť väzbu v spodnej časti, ktorá sa stane základom pre podlahu. Označte umiestnenie záhradnej sprchy a postavte stĺpcový základ. Odporúčame chrániť drevené stĺpiky antiseptikom, aby boli chránené pred rozpadom. Aby mohla drenážna voda voľne odtekať, musí byť podlaha s otvormi, preto guľatinu inštalujte vo vzdialenosti od seba. Po sprche môžete záhradu zaliať vodou, ak urobíte správny odtok.

Vonkajšia polkarbonátová sprcha môže byť dvoch typov:

Ak je v letnej sprche šatňa, mal by medzi ňou a umyvárňou existovať malý prah, ktorý zabráni prúdeniu vody do miestnosti, kde je zavesené suché oblečenie. Keď začnete vyrábať dvere, uistite sa, že sa tesne zatvárajú. Ak použijete horné tesnenie, môžete sa v sprche udržať v teple, čo je v chladnom počasí dôležité..

Aby sa zabránilo drenážnej vode, aby erodovala zem v blízkosti stánku, odporúča sa umiestniť sprchu do blízkosti odtokovej jamy.

Vonkajšia sprcha z polykarbonátu – dizajn na celoročné použitie

Na vybudovanie vonkajšej sprchy, ktorú je možné ovládať nielen v horúcom období, je dôležité dobre ju izolovať. Ako ohrievač sa najčastejšie používa expandovaný polystyrén. Vylepšite kabínu zvnútra, používajte iba materiály odolné voči vlhkosti, napríklad linoleum, PVC panely, handričku. Na stavbu sa odporúča nákup polykarbonátových dosiek s hrúbkou 0,8-1,6 cm. Na streche je nainštalovaná vyhrievaná nádrž, aby sa vonkajšia sprcha pohodlne používala celoročne..

Ako si vybrať sprchovú nádrž z polykarbonátu?

Predtým sa na letné sprchy používali obyčajné sudy, kade alebo pozinkované vane. Dnes na modernom trhu existuje široká škála plastových a kovových nádob rôznych tvarov a veľkostí. Akákoľvek nádrž je inštalovaná na streche alebo pod strechou. Ak sa pred niekoľkými rokmi musela voda ručne plniť vedrami, dnes sa na tento účel používajú čerpadlá. Keď je nádrž plná, vodovodný ventil zastaví tok vody zo siete.

Ako si vybrať sprchovú nádrž z polykarbonátu?

Do sprchy z polykarbonátu sa najčastejšie volia plastové sudy, ak ju však chcete používať celoročne, kúpte si kovové nádrže. Hlavnou výhodou oceľových nádrží je, že si dlho uchovávajú teplo, napriek tomu, že majú veľkú hmotnosť, a voda v nich sa dlho zahrieva..

  Zachovanie bazéna na zimu, návod

Pravidelné sudy sú skvelou voľbou pre sezónnu záhradnú sprchu. Vodu v nich cez deň ohrieva slnko. Na zvýšenie účinnosti prirodzeného vykurovania je pod nádržou vyrobený „skleník“. Štruktúra pozostávajúca z lamiel a polyetylénu je schopná zvýšiť teplotu vody až na 10 stupňov. Niekedy sa dodatočne používa zrkadlo a fólia..

Pri sprche, ktorá bude slúžiť nielen v lete, ale aj v zime, musíte zvážiť vykurovanie

Na sprchu, ktorá bude slúžiť nielen v lete, ale aj v zime, musíte myslieť na kúrenie. Ako vykurovacie teleso si môžete vziať kotol alebo desať. Na ohrev vody v 50 -litrovej nádobe musí mať ohrievač výkon najmenej 2 kW. Na stavebnom trhu nájdete hotové nádrže na vyhrievanú letnú sprchu, ktoré sa dajú ľahko zostaviť a použiť na sprchy rôznych prevedení..

Polykarbonátová sprcha – jednoduchý a pohodlný dizajn

Existuje veľa možností sprchovania z polykarbonátu, takže si každý vyberie najvhodnejší dizajn pre seba. Nezabudnite správne odtekať, aby sa v štruktúre po čase neobjavil nepríjemný zápach. Drenážna voda musí najskôr ísť do vybrania a potom do kompostovacej jamy, ktorej objem musí byť 2 -násobkom objemu inštalovanej nádrže..

Vonkajšia sprcha s prírodným kúrením, video

Polykarbonátová sprcha je skvelou voľbou na dvor. Hotová konštrukcia sa nebojí priameho slnečného žiarenia a mrazu, je odolná a hygienická. DIY polykarbonátová sprcha pomerne jednoduché, hlavnou vecou je premýšľať nad projektom a správne vypočítať množstvo požadovaných materiálov. Samoregistrácia letnej chaty vám umožní výrazne ušetriť váš rozpočet a implementovať akékoľvek nápady.