Výsevný kalendár na rok 2017

Lunárny kalendár výsadby na rok 2017 záhradník a záhradník

Aby všetky plodiny, ktoré vysádzate na svojom webe, poskytovali bohatú úrodu, musíte nielen vybrať správne semená alebo sadenice na výsadbu. Hlavnou podmienkou získania bohatej úrody je načasovanie výsadby. Ľudia si už dlho všimli, že plodiny tej istej odrody vysadené v rôznych obdobiach roka môžu poskytnúť rôzne výsledky. Ľudstvo dospelo k záveru, že bola vytvorená určitá súvislosť medzi fázami mesiaca a kultúrami, ako aj časom ich pristátia na otvorenom priestranstve. Tak vznikol kalendár výsevu alebo výsadby, ktorý zohľadňuje lunárne fázy a stal sa veľmi obľúbeným medzi záhradníkmi, záhradníkmi a kvetinármi..

Výsevný kalendár na rok 2017

Kľúčové body: kalendár pre záhradníkov a záhradkárov

Každý záhradník alebo záhradník aspoň raz v živote počul o takom koncepte ako o priaznivých dňoch na výsadbu rastlín. Málokto sa však zamyslel nad skutočnosťou, že tu hovoríme o väzbách satelitu Zeme a kultúr. Faktom je, že hladina svetových oceánov sa mení, dochádza k odlivu a prílivu vďaka mesiacu. Tomuto svietidlu prispôsobujú svoj život aj niektoré zvieratá. Rastliny nie sú výnimkou a lunárny kalendár môže pomôcť záhradníkom, záhradníkom a pestovateľom kvetov..

Aby bolo možné správne používať lunárny kalendár, musíte poznať niektoré vlastnosti interakcie mesiaca a rastu rastlín. Napríklad viacročné rastliny, ako sú stromy, sú Mesiacom ovplyvnené menej. Ale na zeleninové plodiny, obilniny, satelit výrazne ovplyvňuje a to treba uznať.

Základné pravidlo pre výsadbu plodín podľa lunárneho kalendára výsadby sa redukuje na mladý a ubúdajúci mesiac. Na mladom mesiaci sú vysadené rastliny, ktoré rastú nahor. Na ubúdajúcom mesiaci je zvykom sadiť korene, ktoré dorastajú. Záhradkári zistili, že takto rastliny rastú aktívnejšie, naberajú na sile.

Základné pravidlo výsadby plodín podľa lunárneho kalendára sa redukuje na mladý a ubúdajúci mesiac.

Systematizácia týchto pozorovaní umožňuje vytvárať kalendáre lunárneho výsevu na každý rok. Je pozoruhodné, že lunárne fázy sa nezhodujú so slnečným kalendárom. Preto sa dni, v ktorých je možné úspešne zasadiť konkrétnu kultúru, neustále menia. Preto je potrebné každoročne aktualizovať lunárny pristávací kalendár..

Moderné technológie umožňujú aktualizáciu lunárneho kalendára s vysokou presnosťou. Záhradkárom a poľnohospodárom to výrazne pomáha zvýšiť výnos. Dnes nájdete mnoho variácií lunárnych kalendárov, v ktorých odborníci odporúčajú vysádzať plodiny jeden alebo druhý deň..

Pravidlá pre výsadbu rastlín podľa lunárnej tabuľky

Tento článok bude pre vás tiež užitočný: Kvetinová záhrada urobená vlastnými rukami na dachi

Pravidlá pre výsadbu rastlín podľa lunárnej tabuľky

Je pozoruhodné, že výsadba záhradných plodín by sa mala začať v čase, keď mesiac „rastie“. V týchto fázach sa rastliny začínajú aktívne rozvíjať. Ak pestujete koreňové plodiny, musíte to urobiť týždeň pred obnovením mesačného cyklu..

Na nový mesiac alebo na spln by ste nemali sadiť vôbec žiadne rastliny. Ak sa nebudete riadiť týmto pravidlom, môžeme predpokladať, že zber sa vyvíja zle a výnos je nízky. Ak vykonávate záhradné práce, musíte venovať pozornosť nasledujúcim bodom:

  • mladé sadenice sú veľmi náchylné na škodcov, prírodné katastrofy (mráz, silný dážď). Ak je problematické zvládnuť poveternostné podmienky, potom môžu byť škodcovia úplne zničení. Napríklad v júni sa vošky aktívne začínajú množiť, čo môže v priebehu niekoľkých minút zničiť paradajky, uhorky, kapustu. Hneď ako sa objavia prvé stopy aktivity hmyzu, boj musí okamžite začať;
  • Pri výsadbe paradajok spravidla vyberajú miesta s ideálnym osvetlením a teplotou. Pred vysadením plodiny je pôda pripravená: oplodnená, dezinfikovaná. Pred aplikáciou hnojív dbajte na ich kvalitu. Napríklad prebytok čerstvého hnoja môže zabíjať rastliny. Umelé hnojivá by nemali obsahovať metán. Paradajky sa nesadia vedľa zemiakov. V opačnom prípade bude paradajka “infikovaná” hnedou hnilobou.

Aby ste získali dobrú úrodu jahôd, musíte kultúru neustále (každé tri roky) znova vysádzať.Ako pestovať rastliny podľa lunárneho kalendára

Prečítajte si tiež: Skalka v krajinnom dizajne

Aby ste získali dobrú úrodu jahôd, musíte kultúru neustále (každé tri roky) znova vysádzať. Rastliny, ktoré sú zastarané, je potrebné nahradiť novými kríkmi. Bobule sú náchylné na choroby. Ak sa na záhradnom lôžku objaví sivá hniloba, musíte odstrániť bolestivú rastlinu a vykonať prevenciu. Zvyšky rastlín sa nevhadzujú do kompostovacej jamy, pretože kontaminácia sa môže rozšíriť na iné rastliny. Najlepšou možnosťou je rastlinu spáliť..

záhradník záhradnícky kalendár

Výsadba rastlín podľa znamení zverokruhu

Bolo pozorované, že rýchlosti rastu kultúr závisia od znamení zverokruhu. Astrológovia sa domnievajú, že z dvanástich znamení zverokruhu možno iba časť nazvať „plodnými“. Ostatné sú „sterilné“. Profesionálni agronómovia samozrejme takýto názor neberú do úvahy, ale nápad si zaslúži pozornosť..

  • Najúrodnejšími znakmi sú teda Ryby, Škorpión a Rak..
  • Neplodné znamenia – Baran, Vodnár, Lev, Panna.
  • Okrem toho sa rozlišujú znaky priemernej plodnosti: Strelec, Váhy, Kozorožec. Ryby v našich zemepisných šírkach možno samozrejme len ťažko považovať za „plodné“ znamenie.

Lunárny kalendár na rok 2017

Podľa astrológov bude rok 2017 pre poľnohospodárov jedným z najpriaznivejších. Preto ak sú určité plodiny vysadené v správnych termínoch, dajú sa dosiahnuť pozitívne výsledky. Sezóna výsadby v roku 2017 teda začína vo februári. Zelenú je možné vysadiť na 5,12,14,23,28 – kôpor, šalát, cibuľu. Uhorky pre sadenice sa vysádzajú 1,5, 12 a 15 februára. Na pestovanie paradajok v skleníku sa 14., 16., 18., 24., 26. a 28. februára považujú za priaznivé dni. Baklažány vysaďte v roku 2017 12., 14., 23. a 28. februára.

Podľa astrológov bude rok 2017 pre poľnohospodárov jedným z najpriaznivejších.Pristávací stôl na február

Je pozoruhodné, že v prvom jarnom mesiaci, v marci 2017, bude oveľa viac práce. Akonáhle sa teda objavia prvé teplé dni, najmä v južných oblastiach, musíte začať pestovať plodiny v skleníkoch. Vysadené sú napríklad paradajky 3,4,10,12,20 a 25. marca. Baklažány je najlepšie vysádzať 3,4,12,16,30 a 31. marca. 3,4,12,14 je vysadená sladká paprika.

Je pozoruhodné, že v prvom jarnom mesiaci, v marci 2017, bude oveľa viac práce.Pristávací stôl pre marec 2017

V. Apríl 2017 bude ešte viac práce. Do pôdy, ktorá bude zahrievaná slnkom, sú vysadené všetky druhy plodín. Pre zelenú je lepšie vziať si prvú polovicu mesiaca. Výsev sa vykonáva 18,20,23, ako aj 26. Uhorky, ktoré budú vysadené 9., 18., 22. a 28. apríla, poskytnú dobrú úrodu. Paradajky sa najlepšie vysádzajú 8., 12., 13., 22. a 28. apríla. V týchto dňoch je vhodné zasadiť sladkú papriku. Reďkovky, reďkovky, mrkva, repa sa vysievajú na 16., 18., 23. a 28. deň. Je zrejmé, že všetky tieto rastliny prinesú bohatú úrodu. Fazuľa, hrach treba vysádzať 22. a 28. apríla.

V apríli 2017 bude práce ešte viac. Do pôdy, ktorá bude zahrievaná slnkom, sú vysadené všetky druhy plodín.Pristávací kalendár apríla 2017

V máji 2017 prichádzajú pre severné oblasti problémy. Tu už mrazy nečakajú. Preto môžete dokonca vysadiť tie plodiny, ktoré milujú teplo. Preto je kalendár na výsadbu najpriaznivejší. Zelení v kalendári sú vysadení na 4,15,17,20 a 24 číslach. S uhorkami nie je možné pracovať všetky dni. Priaznivé dni – 4,15,19,24 25. mája. Paradajky poskytnú bohatú úrodu, ak ich vysadíme 9., 15., 25. a 24. mája. Baklažány sa vysádzajú 3., 4., 14., 15., 19., 24. mája. Paprika sladká sa sadí 8., 14., 15., 24. a 25. mája. Zemiaky môžete zasadiť aj priamo tam – 4,7,8,9 24. a 31. mája.

V máji 2017 prichádzajú pre severné oblasti problémy. Tu už mrazy nečakajú.Výsevný kalendár na máj

Navrhovaný kalendár výsadby na rok 2017 má samozrejme charakter odporúčaní a záhradníkov, záhradníci by sa mali zamerať predovšetkým na poveternostné podmienky. Ak je v určený dátum nepriaznivé počasie, nemali by ste nič vysádzať proti vôli prírody. Výsev odložte na ďalší deň.

Pozrite si tiež užitočné video: Kalendár lunárnych semien 2017

https://youtube.com/watch?v=WtZHorXHZn0

Prajeme vám dobrú úrodu!