Čo urobiť kvetinový záhon vlastnými rukami

Z detstva si pamätám záhony na dvore, o ktoré sa vždy niekto staral a neboli to pracovníci bytového úradu, ale samotní nájomníci. Často prenasledovali deti, ktoré behali po záhonoch alebo sa pokúšali nazbierať krásny kvet na pamiatku. To isté dnes možno vidieť na letných chatkách. Aké estetické potešenie prežívajú majitelia, susedia a len okoloidúci, obdivujúci nádhernú kvetinovú záhradu, ako motýle a včely krúžia nad rastlinami, si užívajú arómu. Pozývame vás, aby ste to zistili, čo urobiť kvetinový záhon vlastnými rukami.

Ako správne zariadiť záhon v krajine

Skúsený krajinný dizajnér dokáže kompetentne navrhnúť akýkoľvek záhon, poradiť, ako ho čo najlepšie vyrobiť, aby sa vytvorila jednotná harmonická atmosféra pohodlia, kde sa budova, záhrada a záhon spoja do jedného obrazu. Tento obrázok bude samozrejme v lete vyzerať najživšie..

Skúsený krajinný dizajnér dokáže kompetentne navrhnúť akýkoľvek záhon, poradiť, ako ho čo najlepšie vyrobiť, aby sa vytvorila jednotná harmonická atmosféra pohodlia, kde sa budova, záhrada a záhon spoja do jedného obrazu.

Pojmy „kvetinový záhon“ a „kvetinová záhrada“ sa často označujú ako synonymá, ide však o mierne odlišné pojmy. Dizajn kvetinovej záhrady poskytuje akékoľvek bizarné tvary: rôzne domy a starobylé hrady, všetky druhy zvierat, originálny ornament.

Pojmy „kvetinový záhon“ a „kvetinová záhrada“ sa často označujú ako synonymá, ide však o mierne odlišné pojmy. DUrob si sám fotku pôvodného záhonu

Vidiecke záhony sa vyrábajú hlavne vo forme geometrických tvarov: štvorec, obdĺžnik, ovál. Podstata kvetinových záhonov a záhonov je rovnaká – potešiť ľudí krásnymi kvetinovými aranžmánmi.

Vidiecke záhony sa vyrábajú hlavne vo forme geometrických tvarov: štvorec, obdĺžnik, oválFotografia kvetinových záhonov z kameňov

Prečítajte si tiež: záhon urob si sám v krajine pre začiatočníkov

Odrody kvetinových záhonov pre letné sídlo vlastnými rukami

Pred začatím práce na rozbití kvetinového záhonu je potrebné hlboko premyslieť dizajn, aby bola kvetinová záhrada kombinovaná so všeobecným exteriérom. Každý typ kvetinového záhonu je navrhnutý na konkrétny účel a je svojim spôsobom krásny. Napríklad úzky rad kvetov alebo iných rastlín vysadených po stranách chodníka sa nazýva obrubník. Na tento účel sú najvhodnejšie nízke kompaktné kvety..

Pred začatím prác na rozbití kvetinového záhonu je potrebné hlboko premyslieť dizajn, aby bola kvetinová záhrada kombinovaná so všeobecným exteriérom. Každý typ kvetinového záhonu

Záhon, zdobený obdĺžnikom, sa nazýva rabatka. Kvetinová záhrada tohto druhu sa často robí okolo malého rybníka vlastnými rukami. Rabatku môžete urobiť viacúrovňovú, ktorá vyzerá obzvlášť pôsobivo. V každej úrovni sú vysadené kvety rovnakej výšky..

Záhon, zdobený obdĺžnikom, sa nazýva rabatka. Kvetinová záhrada tohto druhu sa často robí okolo malého rybníka vlastnými rukami.

Ďalší typ kvetinového záhonu – mixborder sa v poslednej dobe stal populárnym v mnohých krajinách. Ale napriek zložitému názvu sa za ním skrýva kvet bezplatnej konfigurácie, známy väčšine našich ľudí, ktorý sa dnes bežne používa na dizajnové riešenia v letných chatkách, vilách, chatkách a iných vidieckych domoch..

Ďalší typ kvetinového záhonu - mixborder sa v poslednej dobe stal populárnym v mnohých krajinách. Ale napriek zložitému názvu za tým je

Mixborder má schopnosť používať akékoľvek farby, kombinovať rôzne štýly a kombinovať ich. A napriek tomu tento typ znamená jedno hlavné pravidlo – záhon musí byť v neustálom kvete. To sa dosiahne výsadbou kvetov v rôznych časoch, kvitnutím v určitom období. Na jednej kvetinovej záhrade môžu byť dve desiatky rôznych rastlín, ktoré majú aktívne obdobie kvitnutia..

Mixborder má schopnosť používať akékoľvek farby, kombinovať rôzne štýly a kombinovať ich. A napriek tomu tento typ znamená jedno hlavné pravidlo - záhon musí byť v neustálom kvete.Fotografický nápad na dizajn kvetinového záhonu

Malo by sa tiež poznamenať, monokvetinový záhon, ktorý je možné vyrobiť ručne. Sú do nej zasadené hlavne kvety jedného, ​​zriedkavo dvoch typov. Zvislé záhony sa vyznačujú kaskádovým usporiadaním rastlín. Môžete napríklad použiť kvetináče rôznych priemerov alebo kvety rôznych výšok. Vyskúšajte rôzne druhy kvetinových záhonov vo vidieckom dome na kvety a zdôraznite svoj jedinečný štýl v krajinnom dizajne.

Z čoho vyrobiť záhon? Z fliašZ čoho vyrobiť záhon? Z fliašFotografia krásneho kvetinového záhonuFotografia krásneho kvetinového záhonukvetinový záhon v krajineFoto mini kvetinové záhonyMalo by sa tiež poznamenať, monokvetinový záhon, ktorý je možné vyrobiť ručne. Sú do nej zasadené hlavne kvety jedného, ​​menej často dvoch typov.Foto kvetinové záhony z fliaš