Rybník

Urob si sám rybník na vidieku, video krok za krokom

Na prímestskej oblasti vyzerá rybník okrem štandardných budov, trávnika a postelí veľmi krásne. Pre praktické a estetické výhody je možné v rybníku osadiť ryby. Ak dodržíte pravidlá pre stavbu jazierka a správny výber rýb, môžete dosiahnuť dobré výsledky. Pozývame vás, aby ste zistili, ako postupovať rybník v krajine urob si sám.

Rybník v mojej oblasti. Podrobná inštrukcia

Veľký rybník vyžaduje vážne investície a malý rybník je náročný na údržbu. Za optimálny rybník sa považuje až 50 metrov štvorcových a najmenej 25 metrov. Rybník sa buduje na otvorenom priestranstve s jednou zatemnenou stranou. Dno by malo mať ťažkú ​​topografiu s plytkou vodou a hlbokými miestami. Pôda musí zodpovedať druhu rýb, ktoré sa majú v budúcnosti chovať..

V rybníku si môžete kúpiť dospelú rybu alebo rybu z lieňa, karasa, kapra, koi ryby. Posledné dva druhy sú z estetických dôvodov usadené v malých rybníkoch. Ostriež, karas, kapor

V rybníku si môžete kúpiť dospelú rybu alebo rybu z lieňa, karasa, kapra, koi ryby. Posledné dva druhy sú z estetických dôvodov usadené v malých rybníkoch. Lienky, karasy, kapry sú ideálne do praktického chovu.

Na chov sú vhodné rôzne druhy rýb: striebristý kapor, kapor, ostriež, pleskáč, plotica, šťuka, sumec, pleskáč, pleskáč, volán, chmýří, pleskáč, štípaná ryba, pstruh a jeseter. Všetky tieto ryby so správnym výberom pôdy a správnym usporiadaním jazierka dobre rastú a rozmnožujú sa..

Pozrite si video: Ako postaviť rybník

Výpočet objemu sa vykonáva pre jednu malú rybu do 16 centimetrov, ide 50 litrov vody. Tvar rybníka môže byť ľubovoľný. Na zimovanie je do rybníka vykopaná veľká nádrž a postavená akási rybia studňa. Pri stavbe rybníka s betónovým dnom môže byť tvar ľubovoľný.

V spodnej časti je inštalovaná železobetónová rúra s priemerom metra pre zimnú studňu. Hĺbka potrubia by mala byť o 2 metre nižšia ako podzemná voda.

Užitočný článok: Plastová palma z fliaš, ako sa to robí

Všetky korene sú vykopané do jamy a pôda je narazená. Pre budúce vodné rastliny sa robia depresie. V pripravenej jame je položené drôtené pletivo. Bunky by mali mať veľkosť 15 x 15 centimetrov.

  Pestovanie zelene doma

Všetky korene sú vykopané do jamy a pôda je narazená. Pre budúce vodné rastliny sa robia depresie. V pripravenej jame je položené drôtené pletivo. Bunky by mali mať veľkosť 15 x 15 centimetrov.

Na riešenie sa odoberie jedna časť cementu, dve časti riečneho piesku a tri štrky. Vyliaty betón je narazený. Keď roztok stvrdne, môžete začať vylievať steny rybníka. Steny by mali byť šikmé. Pre nich sa stavia debnenie s hrúbkou asi 20 centimetrov..

Pre spoľahlivosť je možné na položený betón položiť vrstvu strešného materiálu. Potom sa izolácia pokryje tenkou vrstvou malty. Vyliaty povrch je pokrytý vyschnutím filmom alebo trávou.

Pre spoľahlivosť je možné na položený betón položiť vrstvu strešného materiálu. Potom je izolácia pokrytá tenkou vrstvou malty

Užitočný článok: Ako v krajine pestovať Arabi

Na naplnenie rybníka je vodovodný systém vyrobený z potrubia s priemerom pol palca. Fajka je maskovaná kameňmi a vyzerá ako malý vodopád. Na čistenie nádrže potrebujete filter so špeciálnym čerpadlom. Na vzdialenom brehu je nainštalované potrubie na odtok vody.

Ak je podzemná voda blízko, môžete postaviť hlinený rybník. Za týmto účelom sa stavajú filmové alebo hlinené zákopy, ktoré je potrebné neustále monitorovať, aby sa zamračilo. Piesočný výhľad na rybník je pokrytý zriedeným ílovým roztokom s hrúbkou asi 15 centimetrov. Potom sú steny a podlaha pokryté drnom.

Zaujímavé video: Vidiecky rybník pre chov rýb

Ak je na mieste prírodná malá roklina, je možné ju rozšíriť, prehĺbiť a kultivovať. Blokuje ju priehrada vyrobená zo zeme. Na to sa zem naleje do dvadsaťcentimetrových vrstiev a potom sa narazí. V prípade potreby je pôda navlhčená. Priehrada by sa mala ukázať nad budúcou úrovňou nádrže o pol metra. Potom sa urobí priekopa na odvedenie prebytočnej vody, ktorá je vybavená na zadnej strane priehrady.

Prečítajte si tiež: Základy zimného rybolovu pre začiatočníkov

Priekopy pre odtok a prítok vody môžu byť z betónových žľabov. Dno, steny budúceho rybníka, môžu byť vyrobené z betónového poteru s výstužou, pozostávajú z dosiek, blokov alebo majú podlahu z kamienkov, trávnika s hlinou alebo sutinou. Hrebeň priehrady je pokrytý pieskom, toto je breh. Piesková vrstva by mala mať najmenej 10 centimetrov. Šírka by mala byť približne 1 meter.

  Správny výber ohrievača vody

Priekopy pre odtok a prítok vody môžu byť z betónových žľabov. Dno, steny budúceho rybníka, môžu byť vyrobené z betónového poteru s výstužou, pozostávajú z dosiek, blokov alebo majú podlahu z kamienkov, trávnika s hlinou alebo sutinou.

Naplnený rybník trvá niekoľko mesiacov. Potom sa na dne vytvorí vrstva bahna a vodné rastliny sa ľahšie zakorenia. Potom voda klesne, zasadia sa rastliny a nádrž sa znova naplní. Môžete v ňom osídliť ryby. Teraz to už vieš, ako urobiť rybník na mieste vo vidieckom dome a transformovať dizajn krajiny.