Izolácia pre rúry vyrobené z penového polyetylénu

Výhody izolácie pre rúrky z polyetylénovej peny

Izolácia inžinierskych sietí je zodpovednou úlohou, preto je dôležité dbať na izoláciu pri inštalácii lineárnych objektov. Tí, ktorí ušetrili na tepelnej izolácii, určite minú oveľa viac, keď budú musieť opäť vymeniť potrubie, ktoré je zamrznuté. V tomto článku sa dozviete o výhodách a nevýhodách takej izolácie potrubí, ako je polyetylénová pena..

Izolácia pre rúry vyrobené z penového polyetylénu. Foto

Bez ohľadu na kategóriu potrubí: domáce alebo priemyselné, musia byť pokryté tepelne izolačným materiálom. Vodovodné a kanalizačné systémy, ktoré sa nachádzajú mimo priestorov alebo sa nachádzajú na nedostatočne teplých miestach v budovách, by mali byť prednostne uzavreté v tepelnej izolácii. Takéto akcie sú dôležité pre zachovanie prevádzkyschopnosti lineárnych predmetov, aby kvapalina, ktorá nimi preteká, nezamrzla..

Nie všetky rúrkové materiály majú rovnakú tepelnú vodivosť, takže použitie niektorých z nich, napríklad ocele, rôznych polymérov a sklolaminátu, nemusí vydržať dostatočne nízke teploty okolia..

Nie všetky rúrkové materiály majú rovnakú tepelnú vodivosť, takže použitie niektorých z nich, napríklad ocele, rôznych polymérov a sklolaminátu, nemusí vydržať dostatočne nízke teploty okolia.

Chlad je nepriateľom akéhokoľvek potrubia, cez ktoré sa pohybuje kvapalina rôzneho pôvodu. Z tohto dôvodu trpí leví podiel mestských inžinierskych sietí práve na začiatku chladného obdobia. Vykurovacie systémy pracujúce v rôznych teplotných prostrediach, ktoré však vyžadujú odstránenie nerovnomerného ohrevu vody v systéme, by mali byť tiež obalené tepelnoizolačnými materiálmi. Týmto spôsobom môžete predĺžiť životnosť takého systému. Ak sa rozhodnete inštalovať potrubia v súkromnom dome vlastnými rukami, nezabudnite tiež izolovať potrubie.

Celkom dobré zvukovoizolačné vlastnosti rôznych ohrievačov poskytujú dobrú absorpciu zvuku, a to je obzvlášť v bytovom dome dosť dôležitý ukazovateľ. Inštalácia izolácie potrubia nie je obzvlášť náročná a je celkom jednoduchá. Za týmto účelom sú pri priamej inštalácii oddelené časti vodovodných potrubí uzavreté v tepelne izolačnej vrstve.

Celkom dobré zvukovoizolačné vlastnosti rôznych ohrievačov poskytujú dobrú absorpciu zvuku, a to je obzvlášť v bytovom dome dosť dôležitý ukazovateľ. Inštalácia izolácie potrubia nie je obzvlášť náročná a je celkom jednoduchá. Za týmto účelom sú pri priamej inštalácii oddelené časti vodovodných potrubí uzavreté v tepelne izolačnej vrstve.

Tepelná izolácia potrubí s polyetylénovou izoláciou

Ak chcete izolovať kanalizačné potrubia v súkromnom dome sami, použite hotové izolačné manžety. Na nich je potrebné opatrne urobiť pozdĺžny rez a potom do neho pomocou sponiek alebo lepiacej pásky priložiť časť siete požadovanej dĺžky..

  Regulačný ventil vykurovania - typy ventilov pre vykurovacie systémy, ich účel a funkčné vlastnosti

Ak chcete izolovať kanalizačné potrubia v súkromnom dome sami, použite hotové izolačné manžety. Je potrebné na nich starostlivo urobiť pozdĺžny rez a potom do neho pomocou sponiek alebo lepiacej pásky priložiť časť siete požadovanej dĺžky.

Tepelnoizolačný materiál použitý na izoláciu vodovodných potrubí a kanalizácií musí spĺňať nasledujúce kvalitatívne charakteristiky:

– Nízka tepelná vodivosť. Táto kvalita materiálu umožňuje použitie malého množstva izolácie po vrstvách. V priemyselnom meradle táto kvalita výrazne zníži náklady na výrobok z izolácie.

– Tepelná izolácia by sa nemala báť vystavenia vlhkému prostrediu a prípadnému agresívnemu prostrediu, ktoré ho môže počas používania ovplyvňovať;

Prečítajte si tiež: Vnútorná vlhkosť, ako sa s ňou vysporiadať

– Vysoko kvalitná izolácia by mala byť dostatočne trvanlivá a nemala by sa báť mechanických a atmosférických vplyvov;

– Dobrý materiál by pri destilácii kvapaliny s dostatočne vysokými teplotami nemal podliehať teplotným zmenám;

Čo je expandovaný polyetylén

Trh s tepelnoizolačnými materiálmi pre potrubia je dosť rozmanitý. Existuje niekoľko typov rôznych izolačných materiálov, ako je minerálna vlna, expandovaný polystyrén a polyuretánová pena. Kvalitatívne vlastnosti a nízka cena penového polyetylénu robia z tohto materiálu jeden z najobľúbenejších.

Trh s tepelnoizolačnými materiálmi pre rúry je celkom rozmanitý. Existuje niekoľko typov rôznych izolačných materiálov, ako je minerálna vlna, expandovaný polystyrén a polyuretánová pena. Charakteristiky kvality a nízka cena penového polyetylénu robia z tohto materiálu jeden z najobľúbenejších.

Polyetylénová izolácia pre potrubia pozostáva z veľmi malých uzavretých komôrok, ktoré umožňujú maximálnu možnú hydroizoláciu. Takto kvalitný komponent vždy predĺži životnosť a spoľahlivo ochráni pred vysokou vlhkosťou a koróziou kovových rúrok.

Výhody a nevýhody penového polyetylénu

Penový polyetylén, vyrábaný poprednými výrobcami, má vysokú hustotu a elasticitu, čo umožňuje jeho široké použitie. Navyše odoláva maximálnemu mechanickému namáhaniu, ktoré vzniká pri pretrhnutí, pričom pružnosť a stlačenie materiálu neutrpí..

Penový polyetylén, vyrábaný poprednými výrobcami, má vysokú hustotu a elasticitu, čo umožňuje jeho široké použitie. Navyše odoláva maximálnemu mechanickému namáhaniu, ktoré vzniká pri pretrhnutí, pričom pružnosť a stlačenie materiálu neutrpí.

Penový polyetylén má vysokú tepelnú vodivosť a paropriepustnosť. Rúry izolované takýmto materiálom môžu odolávať dlhodobému pôsobeniu vlhkého prostredia až do úplného zvlhčenia dostatočne dlho..

Penový polyetylén má vysokú tepelnú vodivosť a paropriepustnosť. Rúry izolované takýmto materiálom môžu odolávať dlhodobému pôsobeniu vlhkého prostredia až do úplného zvlhčenia dostatočne dlho.

Táto izolácia sa nebojí širokého rozsahu teplôt. Materiál si zachováva požadované vlastnosti pri nízkych (až -60 ° C) aj vysokých (až +90 ° C) teplotách. A iba pri teplote presahujúcej prevádzkové údaje sa takýto materiál môže mierne zdeformovať.

  Ako funguje dlho spaľujúci uhoľný kotol-všetky výhody a nevýhody

Polyetylén má dobrú požiarnu odolnosť a nízku horľavosť, aj keď je vystavený veľmi vysokým teplotám, vydrží viac ako 300˚. Pri horení tohto materiálu sa do atmosféry neuvoľňujú žiadne škodlivé chemické zlúčeniny, čo je výhodou izolácie z hľadiska ekológie..

Polyetylén má dobrú požiarnu odolnosť a nízku horľavosť, dokonca aj keď je vystavený veľmi vysokým teplotám, vydrží viac ako 300˚. Keď tento materiál horí, do atmosféry sa neuvoľňujú žiadne škodlivé chemické zlúčeniny, čo je výhoda izolácie z hľadiska ekológie.

Penový polyetylén sa vyrába vo forme rukávov rôznych priemerov a hrúbok. Pri jeho výrobe sa používajú najnovšie technológie, ktoré umožňujú urobiť túto izoláciu vysokej kvality.

Vzhľadom na zásluhy polyetylénová izolácia pre potrubia môžete si ho vybrať pre inštaláciu inžinierskych sietí v súkromnom dome a zabrániť zamrznutiu tekutín v nich. Vlastnými rukami môžete vykonať akékoľvek vysokokvalitné stavebné práce.