Výhody iónového kotla

Iontové vykurovacie kotly: technické vlastnosti

Na vykurovanie súkromného domu sa najčastejšie používa plynový kotol alebo kotol na tuhé palivá. Ak žiadna z možností nie je správna, vyberte si iónové vykurovacie kotly. technické údaje tento typ kotlov vás príjemne prekvapí, pretože toto zariadenie funguje vďaka špeciálnemu spôsobu ohrevu vody vo vykurovacom systéme.

Špecifikácia iónového kotla

Počas prevádzky sa vodné ióny pohybujú v chaose medzi anódou a katódou umiestnenou vo vnútri kotla. Prúd generovaný medzi nimi pomáha urýchľovať ióny a tým ohrieva chladiacu kvapalinu. Katódy a anódy sú vyrobené zo špeciálneho odolného materiálu, ktorý nehrdzavie.

Počas prevádzky sa vodné ióny pohybujú v chaose medzi anódou a katódou umiestnenou vo vnútri kotla. Prúd generovaný medzi nimi pomáha urýchľovať ióny a tým ohrieva chladiacu kvapalinu. Vyrábajú sa katódy a anódy

Plášť je utesnený, aby sa zabránilo rozbitiu, ak je systém nesprávne pripojený. Kompletná sada ohrievača sa skladá z vykurovacieho telesa, ktoré chráni kotol pomocou relé a špeciálneho termostatu, ktorý vám umožňuje regulovať teplotu.

Plášť je utesnený, aby sa zabránilo rozbitiu, ak je systém nesprávne pripojený. Kompletná sada ohrievača pozostáva z vykurovacieho telesa, ktoré chráni kotol pomocou relé a špeciálneho termostatu,

Iónový kotol umožňuje inštaláciu niekoľkých uzavretých vykurovacích systémov do jednej miestnosti. Tento ohrievač je kompaktný a môže byť namontovaný na akékoľvek iné miesto, ktoré je na to vhodnejšie. Účinnosť takéhoto kotla je takmer 100 percent..

Prečítajte si tiež: Akumulátor na vykurovanie, inštalácia

Inštalácia katódy a anódy v systéme vám umožní znížiť straty energie na nulu. Na 20 metrov štvorcových sa spotrebuje asi jeden kilowatt za hodinu. Počas prevádzky kotla sa voda v systéme zahrieva oveľa rýchlejšie v porovnaní s inými typmi kotlov.

Inštalácia katódy a anódy v systéme vám umožní znížiť straty energie na nulu. Na 20 metrov štvorcových sa spotrebuje asi jeden kilowatt za hodinu. Počas prevádzky kotla sa voda v systéme zahrieva oveľa rýchlejšie v porovnaní s inými typmi kotlov. Nízka štartovacia zotrvačnosť umožňuje zahriatie chladiacej kvapaliny v radiátoroch na požadovanú úroveň v krátkom časovom období. Kotol má navyše zvýšenú ochranu proti prepätiu. Pri absencii chladiacej kvapaliny v vykurovacom systéme kotol nezlyhá.

Inštalácia iónového vykurovacieho kotla

Pred kúpou kotla musíte vypočítať vyhrievanú plochu v miestnosti. Môžete napríklad vziať plochu 48 metrov štvorcových so stropmi 2,6 metra a s vysoko kvalitnou tepelnou izoláciou..

Plocha, to znamená 48, sa vynásobí výškou od podlahy k stropu, to znamená o 2,6. Z toho sa vypočíta, že na zahriatie jedného metra to bude 0,025 kilowattov. Na vykurovanie celej miestnosti stačí kotol s výkonom 3 kilowatty..

  Odstraňujeme sneh v krajine

Pred kúpou kotla musíte vypočítať vyhrievanú plochu v miestnosti. Môžete napríklad vziať plochu 48 metrov štvorcových so stropmi 2,6 metra a kvalitnou tepelnou izoláciou. Oblasť, to znamená

  1. Na vypnutie chladiacej kvapaliny v prípade poruchy systému alebo výmeny chladiacej kvapaliny je namontovaný guľový ventil.
  2. Na rovnomerný chod a distribúciu vody cez batérie je namontované obehové čerpadlo.
  3. Filter čistí prichádzajúci nosič tepla od vodného kameňa a hrdze.
  4. Na spätnom potrubí v spodnej časti je namontovaný vypúšťací ventil na odstránenie vody zo systému.
  5. Je potrebná expanzná nádrž, ktorá absorbuje prebytočnú vodu, ktorá sa tvorí pri jej zahrievaní v systéme.
  6. Automatický modul na spustenie kotla spustí kotol so zadanými parametrami.
  7. Potom sa namontuje prívod vzduchu.

Pozrite si video: Kúrenie vlastnými rukami s elektródovým kotlom EOU

Aby iónový kotol fungoval v správnom režime, musí mať voda určitú hustotu. Pri výmene akéhokoľvek kotla za iónový musíte najskôr zo systému vypustiť starú vodu a doplniť novú. Okrem toho sa k nemu pridáva inhibítor. Do vykurovacieho systému sa odoberá destilovaná voda..

Aby iónový kotol fungoval v správnom režime, musí mať voda určitú hustotu. Pri výmene akéhokoľvek kotla za iónový musíte najskôr zo systému vypustiť starú vodu a doplniť novú. Okrem toho sa k nemu pridáva inhibítor.

Na pripojenie kotla k vykurovaciemu systému sa používajú oceľové rúry bez pozinkovanej úpravy. Po 120 centimetroch od kotla môže byť potrubie vedené z iného materiálu.

Zaujímavý článok: Čerpadlá na vykurovanie súkromného domu, ako si vybrať

Iónový kotol vám umožní rýchlo a efektívne zahriať miestnosť, preto si pozorne prečítajte technické špecifikácie. Iónový kotol môžete nainštalovať vlastnými rukami, ak výpočty vykonáte správne a budete postupovať podľa podrobných pokynov.