Drákulova orchidea

Drákulova orchidea

Orchidea Dracula je obzvlášť zaujímavá medzi mnohými druhmi orchideí. Ďalším bežným názvom je opičia orchidea. Kvetina dostala toto meno kvôli neobvyklej farbe a štruktúre okvetných lístkov. Po otvorení kalich pripomína tvár opice. Mnoho pestovateľov kvetov sníva o pestovaní tejto úžasnej plodiny v byte..

Popisovaný druh orchidey patrí do skupiny epifytov a jeho rodokmeň začína v rodine orchideí. Existuje viac ako 120 odrôd kvetu. Divoké formy Drakulu sa nachádzajú na oboch amerických kontinentoch. Rastlina preferuje vlhké tropické podnebie a usadzuje sa v lesoch, kde sa prispôsobuje životu priamo na stromoch alebo zakoreňuje v zemi..

Popis orchidey dracula

Popis orchidey dracula

Ako väčšina epifytických plodín je kvet krátky a má krátke výhonky. Predĺžené listy majú pásovitý tvar s výraznou tmavozelenou farbou. Skrátený oddenok bez bočných pseudobulbov. Vyšľachtené odrody so založenými listami, ktoré do určitej miery fungujú ako pseudobulby.

Hlavnou výhodou orchidey dracula je pôvodná farba kvetov. Tvar, veľkosť a farba pohára sa líši v závislosti od odrody. Spája ich skutočnosť, že každá kvetina obsahuje 3 sepaly zhromažďujúce sa na základni. Konce sepalov sú predĺžené nahor. Púčik navonok vyzerá ako maska ​​upíra alebo tvár opice. Kvitnúcu kultúru je možné očakávať kedykoľvek počas roka. Na to, aby trvalka kvitla v byte, budete musieť splniť niekoľko požiadaviek.

Vo vnútornom kvetinárstve je orchidea Dracula vzácnym exponátom. Nie každý druh prežije v upchatom uzavretom priestore a nesie v sebe suchý vzduch. Smrť rastliny začína sušením koreňov a listov..

Starostlivosť o orchideu Dracula doma

Starostlivosť o orchideu Dracula doma

Poloha a osvetlenie

V prírodných podmienkach sa orchidea odohráva v spodnej vegetačnej vrstve trópov, takže odrody pestované v byte potrebujú jasné a rozptýlené svetlo. Horiace a horiace slnečné lúče poškodzujú čepele listov. Optimálne usporiadanie kvetináčov je na východnej alebo juhovýchodnej strane budovy. Pri umiestnení na parapety, ktoré sú orientované na juh, sa zvyšuje riziko prehriatia kultúry.

  Drimiopsia

Teplota obsahu

Kvetina má negatívny vzťah k teplu a rada rastie v chladnom podnebí. V lete sa pokúšajú udržiavať teplotu vzduchu v miestnosti na 25 ° C. S nástupom zimy sa kvetináče posielajú do miestnosti s teplotou najviac 12 ° C.

Pre tvorbu púčikov hrajú dôležitú úlohu denné poklesy teploty. Kvetinárstva odporúčajú pravidelne sledovať teplotný rozdiel medzi dňom a nocou. Interval musí byť najmenej 4 ° C. Je žiaduce, aby bola miestnosť v noci chladná.

Vlhkosť vzduchu

Vo vlasti orchideí prevláda daždivé počasie. Ráno je les plný hmly, je tu zvýšená vlhkosť vzduchu. Podobné podmienky musia byť vytvorené aj pre izbové viacročné druhy. Vlhkosť v miestnosti môžete zvýšiť neustálym vetraním. Zastaraný vzduch je hlavnou príčinou výskytu rôznych bakteriálnych chorôb a plesní..

Podmienky zalievania

opičia orchidea

Množstvo zálievky závisí od prostredia, v ktorom sa rastlina nachádza. Ak je miestnosť tmavá a chladná, pôda sa zriedka zalieva a naopak, keď je v miestnosti dusno a teplo, potreba vlahy sa zvyšuje. Na zalievanie sa voda vopred bráni, aby zmäkla.

Zloženie pôdy

Orchidea Dracula sa pestuje v nízkych kvetináčoch alebo závesných košíkoch, ktoré sú plnené špeciálnym substrátom. V niektorých prípadoch sa používajú bloky. Na premiešanie vhodnej pôdy vezmite drevené uhlie, nasekanú borovicovú kôru, korene papradia a sphagnum. Kyslosť pôdy by mala byť medzi 5,5 a 6,5 ​​pH.

Frekvencia kŕmenia

Kultúra sa kŕmi v štádiu intenzívneho rastu, ale nie častejšie ako po 3. zalievaní. Používajú sa komplexné hnojivá. Dávka uvedená na obale sa zníži na polovicu. Prekrmovanie iba zhorší vývoj a bude mať zlý vplyv na pučanie..

Tipy na transplantáciu

Drákulova orchidea

Orchidea Dracula sa dlho nezaobíde bez transplantácie. Ak však procesy začnú vytvárať nový koreňový systém, nemali by ste túto skutočnosť ignorovať, ale kvet hneď presadiť do kvetináča o jednu veľkosť väčšieho, ako bol ten predchádzajúci..

  Dámska papuča

Spiace obdobie

Orchidea dracula neprežíva stav pokoja a je schopná kvitnúť kedykoľvek počas roka. Skúseným pestovateľom sa podarí dosiahnuť kvitnutie niekoľkokrát za rok..

Metódy chovu orchideí Dracula

Reprodukcia kultivovaných druhov orchideí dracula sa vykonáva vegetatívnym spôsobom. Keď kríky dorastú do veľkých rozmerov, rozdelia sa na časti. Je dôležité, aby v divíziách zostalo 4-5 klíčkov..

Pestovanie orchidey dracula domaPestovanie orchidey dracula doma