Paradajkový ružový medový popis s fotografiou

Paradajkový ružový med: vlastnosti a opis odrody. Foto

Skutočný záhradník sa neustále snaží pestovať na svojom webe čo najviac plodín. Ak máte radi paradajky, potom sa vám bude páčiť paradajka „Pink Honey“, vlastnosti a opis odrody, ktoré nájdete v tomto článku. Šťavnaté ovocie s jemnou dužinou je vďaka svojej jedinečnej chuti a veľkému počtu pozitívnych recenzií medzi záhradníkmi žiadané. Ponúkame vám, aby ste zistili vlastnosti pestovania paradajok „Ružový med“ vo svojej vlastnej letnej chate.

Výhody a využitie paradajky “Pink Honey”

V Rusku sa tento druh zeleniny objavil za vlády Petra Veľkého a je stále žiadaný. Zloženie paradajok obsahuje tyramín, ktorý sa po požití v ľudskom tele spracováva na serotonín. Posledná zložka vám môže zdvihnúť náladu a je považovaná za dobrý prostriedok na odbúranie stresu. Paradajky sú užitočné pre ľudí trpiacich poruchami kardiovaskulárneho systému, ako aj s poruchou funkcie obličiek a osteochondrózou.

V Rusku sa tento druh zeleniny objavil za vlády Petra Veľkého a je stále žiadaný. Zloženie paradajok obsahuje tyramín, ktorý sa po požití v ľudskom tele spracováva na serotonín

Paradajky „Ružový med“ sa často používajú na prípravu čerstvých šalátov, omáčok, džúsov, paradajkových pretlakov a ďalších jedál. Kôra paradajok je tenká, takže sú vhodnejšie do slaných šalátov a absolútne nevhodné na konzerváciu. Ak máte radi sladké a šťavnaté paradajky, bude sa vám táto odroda páčiť..

Ako pestovať paradajky „Ružový med“

Táto odroda nie je hybridná, takže môžete zbierať semená na budúce pestovanie. Ružový med je paradajka vhodná na skleníkové a vonkajšie pestovanie. Veľké paradajky môžu vážiť až 1,5 kg, pričom doba zrenia je iba 100-115 dní. Podľa záhradníkov je táto odroda odolná voči rôznym chorobám a môže rásť na slaných pôdach..

Táto odroda nie je hybridná, takže môžete zbierať semená na budúce pestovanie. Ružový med je paradajka vhodná na skleníkové a vonkajšie pestovanie.

Aby sa dosiahol dobrý výnos, odporúča sa každý rok zmeniť miesto výsadby semien ružového medu. Ideálne sú na to oblasti, kde kedysi rástla mrkva, strukoviny, kapusta alebo reďkovka. To všetko sa robí tak, aby paradajky neberú neustále všetky živiny zo zeme..

Na dosiahnutie dobrých výnosov sa odporúča každoročne meniť miesto výsadby semien ružového medu.Paradajkový ružový med v reze

Vysoké teploty vzduchu sú nepriateľmi paradajok Pink Honey. Akonáhle teplota na teplomere vystúpi nad 35 stupňov, opelenie sa okamžite zastaví a možno neuvidíte bohatú úrodu šťavnatého ovocia. Ak chcete dozrievanie urýchliť, použite stimulátory rastu, ktoré ovplyvňujú dobrý vaječník plodov a chránia pred rôznymi chorobami.

Vysoké teploty vzduchu sú nepriateľom paradajok Pink Honey. Akonáhle teplota na teplomere vystúpi nad 35 stupňov, opelenie sa okamžite zastaví a možno neuvidíte bohatú úrodu.

Uistite sa, že na kríky paradajok nedopadá žiadne priame slnečné svetlo, inak listy zožltnú. Ružový med je náchylný na choroby, ak na to miesto nie je vhodné. Je dôležité včas kŕmiť draselnými a fosfátovými hnojivami, ale nemalo by ich byť veľa, inak sa kvalita plodiny zhorší.

Uistite sa, že na kríky paradajok nedopadá žiadne priame slnečné svetlo, inak listy zožltnú. Odroda „Ružový med“

Užitočný článok: Pestovanie paradajky Mazarin, fotografia

Vlastnými rukami môžete rásť odroda paradajok “ružový med”, pretože teraz poznáte jeho technické vlastnosti a popis. Teraz aj začínajúci záhradníci potešia všetkých členov rodiny novým druhom paradajok a bohatou úrodou zeleniny a ovocia v krajine..