Izbové rastliny na ulici

Izbové rastliny na ulici

S nástupom jari a leta sa otvára sezóna letných chát, ktorá neprechádza bez slnka, prírody a samozrejme zeleninovej záhrady, pestovania lesných plodov, ovocia, zeleniny a starostlivosti o ne. Pri plánovaní letnej zábavy na letnej chate nesmiete zabudnúť na izbové kvety, ktorým prospeje iba čerstvý vzduch. Vynikajúcou možnosťou je žiť v súkromnom sektore, kde nie je ťažké vziať si kvety na prechádzku. Ale aj keď žijete v bytovom dome, rastliny by mali byť na leto vyvezené na balkón, pokiaľ je to možné, kde je najväčší prístup na čerstvý vzduch. A s prihliadnutím na niektoré odporúčania budú kvety voňať a zazelenať, pričom dodajú svoju krásu..

Tipy na vonkajšiu starostlivosť o rastliny

Pred vynášaním kvetov na čerstvý vzduch sa musíte uistiť, že im to prospeje, pretože nie všetky kvety je možné vziať von. Bohužiaľ, nie všetky druhy izbových rastlín tolerujú pokles teploty, tu sú niektoré z nich: opadavá begónia, orchidea, fialka, alpínia, šípka, krotón, selaginella, medinilla, germanthus, anthurium a ďalšie.

A napríklad týmto druhom rastlín bude vzduch len prospievať: aloe, dracaena, citrón, monštrum, cyprus, kaktusy, tučná žena, mandarínka, pachypodium, sansevieria a mnoho ďalších odrôd domácich rastlín. Nie je ťažké identifikovať kvetinu s kontraindikáciami na prechádzku na čerstvom vzduchu, tieto druhy rastlín majú zvýšené nároky na teplotu a vlhkosť..

Pred vystavením rastliny čerstvému ​​vzduchu sa musíte uistiť, že nehrozí mráz. Doba chodenia rastlín závisí od klimatických podmienok jednotlivých regiónov, ale v priemere toto obdobie začína od konca mája za predpokladu, že rozdiel v teplotnom režime v noci a cez deň nie je väčší ako 10 stupňov.

Ako správne nosiť rastliny vonku na jar a v lete

Slnko je zdrojom života nielen pre ľudí, ale aj pre každú rastlinu, ale jeho prebytok môže nepriaznivo ovplyvniť opadavý systém rastliny (jednoduchými slovami, spáliť ich). Pri vyťahovaní kvetov do vzduchu je preto potrebné zvoliť pre ich pobyt zatemnené miesto. Mohlo to byť niekde v oblasti múru domu na západnej strane alebo pod stromami. Ale ešte jednou podmienkou ich priaznivého pobytu na ulici je absencia prievanu. Rastliny s vysokými kmeňmi by mali byť prehĺbené do zeme alebo by im mala byť poskytnutá dodatočná podpora, aby sa zabránilo rozbitiu alebo pádu kvetu..

Zavlažovací režim pre kvety by mal zostať rovnaký ako doma: voda by mala byť mierne usadená a teplota by nemala byť príliš studená. V období sucha by sa malo zalievanie zvýšiť v závislosti od vysychania pôdy, pričom nezabúdame na postrek listov. V daždivom počasí nie je potrebné zalievanie. Hnojenie domácich kvetov v lete zohráva dôležitú úlohu v ich raste, pretože v tejto sezóne rastliny začínajú intenzívne rásť a kvitnúť. Ideálne sú minerálne tekuté hnojivá na kŕmenie kvetov. V priebehu mesiaca ho musíte dvakrát nakŕmiť..

A najväčší problém, ktorý vzniká pri vystavovaní rastlín na prechádzku, je hmyz, ktorý ničí kvety. Aj keď nie všetci škodcovia milujú izbové rastliny. Taký škodca ako vošky však zje všetko a všade, bez ohľadu na druh rastliny a podmienky jej nálezu. Primárnym znakom jeho vzhľadu je deformácia listov s lepkavým povrchom, sušenie vrcholov stonky a kvetov. Keď sa objavia tieto príznaky, kvety ihneď postriekajte roztokom mydla na pranie a odstráňte poškodené stonky.

Vonku miestnosti, nie kvety a rastliny

Roztoč pavúka je tiež bežným škodcom. Indikátorom jeho vzhľadu je tenká sieť. Kliešť samotný je kvôli malým rozmerom prakticky neviditeľný. Boj s ním je oveľa jednoduchší ako s voškami: stačí zvýšiť obsah vlhkosti v pôde a samotnej rastline zalievaním a postrekom. Existuje ďalší škodca – slimák alebo slimák. Pri návšteve rastliny prehryzú listy a zanechajú stopy hlienu. Na boj proti nim bude stačiť vytvoriť vodnú bariéru umiestnením hrnca na stojan v zásobníku s vodou..

Pri splnení týchto odporúčaní izbové rastliny v lete vyrastú a zosilnejú, naberú silu na zimné obdobie, dávajú dobrú a odoberajú zlú energiu v miestnosti..