Ako soľiť vodné melóny na zimu

Solenie vodných melónov na zimu. DIY konzervovanie

Na jeseň mnohé ženy v domácnosti začínajú so solením rôznej zeleniny. Na chladné obdobie sa tradične zberajú kyslé uhorky z rôznych paradajok, uhoriek, bielej kapusty a bulharskej plnenej papriky. Málokto vie, že je možné vykonávať solenie vodných melónov. Preto sa také prípravy na zimu nedajú nazvať bežnými, ale rád by som poznamenal, že mnohým sa tento druh kyslej uhorky bude páčiť, ak správne solenie melónov.

Melóny vo všeobecnosti spôsobujú, že sa každý spája s čerstvosťou, chladom a letnými slnečnými dňami. Vodové melóny, solené na zimu, otvorené v chladnom období, zlepšia vašu náladu, prinesú veľa potešenia a pripomenú vám horúce letné dni.

Nezabudnite, že takéto solenie sa stane skutočnou spásou pre silnejšie pohlavie z intoxikácie alkoholom..

Melóny vo všeobecnosti spôsobujú, že sa každý spája s čerstvosťou, chladom a letnými slnečnými dňami. Vodové melóny, solené na zimu, otvorené v chladnom období, vám zlepšia náladu, prinesú veľa potešenia a pripomenú vám horúce letné dni.

Solenie vodných melónov na zimu

Solenie vodných melónov sa najčastejšie vykonáva v drevenom sude, ktorý je potrebné vopred opláchnuť a potom vysušiť..

Na solenie je lepšie použiť najnovšie odrody melónov a hmotnosť každého bobule by nemala byť väčšia ako dva kilogramy. Ale v tomto prípade, než budete pokračovať v ďalšom solení, mali by ste skontrolovať, či šupka vodných melónov nemá zhnité škvrny, preliačiny alebo praskliny..

Ak je s plodmi všetko v poriadku, mali by sa umyť ľahkým čistiacim prostriedkom v tečúcej teplej vode a potom na pätnástich miestach prepichnúť dreveným špáradlom a to by sa malo urobiť, aby sa proces solenia urýchlil. Ďalej musia byť pripravené a spracované bobule naliate soľankou, ktorá bola pripravená vopred.

Prečítajte si tiež: Solenie vodných melónov na zimu. Recept

Za deň by sa do dreveného suda s vodnými melónmi malo pridať trochu soľanky a nádoba by mala byť starostlivo prikrytá zátkami z prírodného dreva.

Za deň by sa do dreveného suda s vodnými melónmi malo pridať trochu soľanky a nádoba by mala byť starostlivo prikrytá zátkami z prírodného dreva. Drevené sudy so slanými melónmi musíte skladovať na tmavom a chladnom mieste a medziposchodie alebo pivnica môžu byť tou najideálnejšou možnosťou. Vodové melóny budú úplne pripravené za dvadsať dní, ale nie skôr..

Teraz môžete začať pripravovať soľanku na solenie melónu. Desať litrov studenej vody bude vyžadovať najmenej jeden kilogram hrubej kryštalickej soli.

Teraz môžete začať pripravovať soľanku na solenie melónu. Desať litrov studenej vody bude vyžadovať najmenej jeden kilogram hrubej kryštalickej soli. Zmiešajte obidve zložky a potom nalejte túto soľanku na vodné melóny, vopred nakrájané na okrúhle kúsky malej hrúbky.

Dúfame, že sa vám tento typ konzervovania bude páčiť vlastnými rukami. Prekvapte svoju rodinu a priateľov novými druhmi kyslej uhorky, ako napr slaný melón alebo jablká.