Mäsiar

Mäsiarstvo - domáca starostlivosť. Pestovanie, transplantácia a reprodukcia mäsiarskej metly. Popis, druhy. Foto

Butcher (Ruscus) je malý viacročný ker. Medzi zástupcami mäsiarskej metly existujú aj bylinné druhy. Za mäsiarsku vlasť sa považujú krajiny západnej Európy, ale nachádza sa aj na územiach Krymu a Kaukazu..

Tento rozvetvený ker môže dosiahnuť výšku 60-70 cm Rastlina je vždyzelená. Listy mäsiara sú veľmi malé. Pod zemou sú schopné vyvinúť koreňové systémy a vytvárať výhonky. Každý výhonok v strede tvorí malé kvety bielo-zeleného odtieňa. Opeľovaný kvet dáva červené bobule ovocia s jedným alebo dvoma semenami vo vnútri. Priemer bobule sa pohybuje od 1,5 do 2 cm V prírodných podmienkach je Ruscus opeľovaný hmyzom a zvieratami. Doma je možné aj opeľovanie. Peľ na opeľovanie musí byť odobratý z inej rastliny s tyčinkovými kvetmi.

Starostlivosť o mäsiarstvo doma

Starostlivosť o mäsiarstvo doma

Poloha a osvetlenie

Osvetlenie pre pestovanie mäsiarstva by malo byť jasné, ale rozptýlené, bez priameho slnečného svetla. Rastline sa darí aj v zatienených oblastiach..

Teplota

Teplota obsahu mäsiara v lete by nemala byť do 18 stupňov a v zime by mala byť v rozmedzí od 12 do 14 stupňov.

Vlhkosť vzduchu

Vlhkosť okolitého vzduchu nie je rozhodujúcim faktorom pre rast, vývoj a kvitnutie mäsiarskej metly.

Vlhkosť okolitého vzduchu nie je rozhodujúcim faktorom pre rast, vývoj a kvitnutie mäsiarskej metly. Ale počas aktívneho vegetačného obdobia sa odporúča pravidelne striekať mäsiara teplou destilovanou vodou. Mäsiarske listy zbierajú na svojom povrchu veľa prachu, preto je dôležité ich pravidelne utierať vlhkou handričkou alebo obrúskom.

Zalievanie

Mäsiarstvo v období aktívneho rastu výhonkov potrebuje pravidelnú zálievku, ale bez stojatej vody v kvetináči. Vo zvyšnom čase je rastlina zalievaná striedmo, čo umožňuje vysušenie pôdy v celej hĺbke..

Pôda

Mäsiarstvo je nenáročná rastlina, vrátane zloženia pôdy.

Mäsiarstvo je nenáročná rastlina, vrátane zloženia pôdy. Jedinou podmienkou je, aby nebol príliš hustý a mastný, ale dobre prepúšťal vodu a vzduch. Môžete si kúpiť zmes, ktorá už bola pripravená v špecializovanom obchode, alebo si ju môžete pripraviť sami z listovej a trávnatej pôdy a piesku v pomere 3: 1: 1. Dno nádoby musí obsahovať dobrú drenážnu vrstvu, ktorá zabraňuje tvorbe škodlivých stojatých vôd.

  Laurel ušľachtilý

Top dressing a hnojivá

Keď mäsiar začne aktívne pestovať nové výhonky, raz za tri týždne sa kŕmi komplexným univerzálnym hnojivom. Na začiatku jesenného a zimného obdobia sa hnojenie zastaví.

Prenos

Mäsiar potrebuje transplantáciu, iba ak je hlinená hrudka úplne zapletená koreňovým systémom. Rastlina je transplantovaná na jar. Charakteristikou mäsiarskej metly je, že je schopná vziať tvar hrnca, v ktorom bude rásť. To znamená, že čím je nádoba širšia, tým bude rastlina košatejšia, tým viac bude rásť v rôznych smeroch kvôli tvorbe podzemných plazivých výhonkov. Ak nie je cieľom získať nadýchaný krík, potom by mal byť hrniec úzky..

Mäsiarsky chov

Mäsiarsky chov

Existujú dva spôsoby, ako reprodukovať mäsiarsku metlu: pomocou semien alebo rozdelením oddenku. Druhá metóda je vhodná pre silne zarastený mäsiarsky krík, ktorý sa nemôže ďalej normálne vyvíjať. Ostrým nožom je krík rozdelený na kusy, ktoré majú niekoľko výhonkov a nezávislý koreňový systém. Transplantácia sa najlepšie vykonáva na jeseň alebo skoro na jar, keď rastlina ešte nevstúpila do štádia aktívneho rastu. Je dôležité transplantovať veľmi opatrne, aby ste nepoškodili mladé výhonky, ktoré začali rásť, inak sa nové dajú očakávať až budúci rok..

Choroby a škodcovia

Mäsiarstvo je odolné voči škodcom aj voči bakteriálnym chorobám. Málokedy však môžete nájsť strapce, roztoče, drobný hmyz.

Mäsiarsky druh

Mäsiarsky druh

Mäsiarska metla – trváca rastlina, nie väčšia ako 60- 70 cm na výšku. Táto rastlina kvitne neobvyklým spôsobom. Na vrchole fylocladov sa tvoria kvety. Kvety sú malé, belavozelenej farby. Na samičích vzorkách sa červené plody a bobule môžu vytvárať iba vtedy, ak vedľa nich rastú opeľovacie kríky.

Sublingválny zadok -trvalka, nie väčšia ako 30-50 cm na výšku. Phyloclades sú eliptické, podlhovasté, asi 2 cm široké a 5-7 dlhé. Jedna rastlina môže obsahovať opačné aj alternatívne fyloclady. Kvitne malými kvetmi belavozeleného odtieňa s purpurovým stredom. Plodom je červená bobuľa s priemerom asi 2 cm.

  Vnútorné granátové jablko

Mäsiar z Pontu – ker asi 30- 60 cm vysoký, trvácne, vzpriamené výhonky, drsné na dotyk. Fyloclades sú malé – 1,5 cm dlhé a 1 cm široké. Hrot každej fylocladie je zúžený, mierne špicatý. Kvety sú zeleno-biele, Malé, plody sú oranžovo-červené okrúhle bobule s priemerom 1-2 cm.

Mäsiar – pestovanie a starostlivosť o dom (video)

MäsiarMäsiar