Rastúci zázvor

Rastúci zázvor

Úžasné v okolí. Niekto pestuje úrodu citrónu na parapete, niekto rajčinu, poznám dom, kde uhorky rastú ako krásny vinič. Podarilo sa mi vypestovať takú neobvyklú koreňovú zeleninu, ako je zázvor. Zatiaľ je to len experiment, ale mal úspech. Zázvor poznáme skôr ako liečebný a kulinársky spôsob, ale v Holandsku a niektorých ďalších krajinách sa zázvor pestuje kvôli nádhernej sviežej zelenej korune a kvetom..

Pretože je spoľahlivo známe, že zázvor je dodávaný z veľmi teplomilných krajín, ako je India, Jamajka, v našom podnebnom pásme je sotva možné ho pestovať v záhrade, ale môžete to skúsiť doma. Navyše samotný proces pozorovania, ako sa objavujú prvé listy, prináša veľké potešenie – prebúdzanie života a prírody – jedinečné javy.

Vybral som “rohatý koreň” na trhu, niekedy takzvaný zázvor, musíte sa pozrieť na to, aby ste zistili, že podzemok je čistý, bez chýb a s veľkým počtom očí. Doma som nakrájal koreň na zápletky, aby mal každý kukátko. Vybral som pár s dobrými očami, trochu som ho vysušil, posypal koreňom, môžete aj drevené uhlie.

Doma som nakrájal koreň na zápletky, aby mal každý oko

Pri výbere jedál som sa riadil jednoduchým výpočtom, zázvor rastie plytko a široko, ako dúhovka, takže bude stačiť miska s trochou zeme. Dôkladne som si vybral krajinu, najskôr som ju prečítal, potom som si desaťkrát myslel, v dôsledku čoho som sa zastavil nad tým, že som na dno nasypal hrubú vrstvu drenáže, na vrch som nalial zmes trávnikovej zeminy, piesku a rašeliny, dobre našuchoril, zázvor miluje voľné pôdy. Urobil som malé priehlbiny, vložil som svoje experimentálne „delenki“ a posypal zemou navrch, celkom dosť.

Na internete som sa dočítal, že doba rastu koreňa, to znamená od okamihu výsadby po vykopanie odrasteného koreňa, trvá od šiestich mesiacov do roka, ak zo zvyku chcem zberať úrodu na jeseň, potom to zasadím v zime. Takmer vyššia matematika &# 128578;

Na parapet som položil improvizovaný kvetináč, na ktorý som ho prikryl polyetylénom, len som nevedel, či je potrebný skleníkový efekt alebo nie, s istotou viem, že zalievanie je potrebné často, pretože rastie v trópoch, to znamená, že je potrebné zalievanie a film. Nezabudol som ani na osvetlenie – nahradil som však najbežnejšiu stolnú lampu a do základne zaskrutkoval lampu – 60 -wattovú matnú sviečku. Stalo!

Kuriozita sa samozrejme zvyšovala každý deň a až po 42 dňoch sa objavil prvý výhonok! Mimochodom, všetky klíčky vyklíčili, čo znamená, že zázvor, ak je pestovaný doma, je nenáročný. Budúci rok vyrobím krásny kvetináč pozdĺž steny.

iba o 42 dní neskôr sa objavil prvý výhonok!

Len pre prípad, že som si kúpil minerálne hnojivá na zvýšenie rastu koreňov, často sa používa pri presádzaní viacročných kvetov na jeseň, obsahujú veľa fosforu a draslíka.

Na jar slnko pribudlo, a tak popoludní odstránil rastlinu z priamych lúčov. Zázvor miluje polotieň, ale strieka z rozprašovača takmer každý deň. Jeho listy sú zaujímavé, ako ostrica, predĺžené a sýtej farby. Celé leto som trávil svoj hrniec na balkóne, nebál som sa ho vziať na dačo, ale neopustil som ho, pretože som ho musel piť takmer každý deň..

Niet divu, že Holanďania ho milujú ako dekoratívny kvet! Kým môj „biely“ koreň naberá na sile, potrebujem odčítať niektoré recepty, v ktorých využijem plody svojej práce. Okamžite som narazil na recept na nakladaný zázvor, všetky chuťové poháriky fungovali naraz, určite to urobím, najmä preto, že malá nádoba v supermarkete nie je lacná.

Zázvorový čaj sa pripravuje jednoducho – malé kúsky vhodíme do hrnca a varíme 10 – 20 minút a hotovo, čaj je hotový, pridajte tam škoricu, kolieska citrónu a med. Musí byť chutné.