Ako vyrábať kvety z obrúskov vlastnými rukami postupne. Foto

Kvety z obrúskov. Fotka krok za krokom. Púpava, ruža, pivonka, klinček

Elegantné a originálne kvety je možné vyrobiť z bežných papierových obrúskov a prezentovať ako kreatívny darček pre milovanú osobu, priateľku alebo matku. Remeslá z obrúskov sa vyrábajú pomerne jednoducho, preto odporúčame do ich výroby zapojiť malé deti. Vrstvené alebo pravidelné obrúsky sa dajú ľahko premeniť na luxusné ruže, pivonky, klinčeky, púpavy alebo iné kvety. Hlavnou vecou je vybrať správnu farbu a schému. Ponúkame vám, aby ste zistili niekoľko spôsobov, ako vyrobiť kvety z obrúskov vlastnými rukami.

Pivoňka z obrúskov krok za krokom

Pre svieži kvet sú pre vás užitočné vrstvené obrúsky v jasne červenej, vínovej alebo bielej farbe. Každý obrúsok je potrebné odstrihnúť alebo odrezať okraj, ktorý sa nerozvinie. Potom rozložte niekoľko obrúskov, aby ste získali nie štvorec, ale obdĺžnik. Potom ich poukladajte na seba a začnite skladať harmoniku.

Pre svieži kvet sú pre vás užitočné vrstvené obrúsky v jasne červenej, vínovej alebo bielej farbe. Každý obrúsok je potrebné odstrihnúť alebo odrezať okraj, ktorý sa nerozvinie. Potom rozložte niekoľko obrúskov,

Potom v centrálnej časti musíte akordeón previazať drôtom a zatvoriť ho zhora kúskom obrúska, ktorý ste na začiatku odrezali. Na každej strane musíte zdvihnúť vrstvy obrúska a budete mať objemný kvet. Môže byť použitý ako pom-pom alebo na výrobu topiary. Ak vyrobíte stonku z drevenej tyčinky a listy zo zeleného obrúska, získate plnohodnotnú pivonku.

na výrobu topiary. Ak vyrobíte stonku z drevenej tyčinky a listy zo zeleného obrúska, získate plnohodnotnú pivonku.Topiary z obrúskov

Púpava z obrúskov, fotografia krok za krokom

Púpavy sú jedným z najnáročnejších kvetov, ktoré potešia oko od začiatku jari do leta. Na ich výrobu budete potrebovať žlté vrstvené obrúsky. Najprv budete musieť obrúsok nakrájať na rovnaké štvorce, ktorých veľkosť závisí od požadovanej veľkosti budúcich púpav.

Púpavy sú jedným z najnáročnejších kvetov, ktoré potešia oko od začiatku jari do leta. Na ich výrobu budete potrebovať žlté vrstvené obrúsky. Najprv musíte obrúsok nakrájať na rovnaké štvorce.

Štvorce preložte úhľadne na seba a pomocou zošívačky ich zaistite v strede. Odporúča sa upevniť pomocou dvoch konzol tak, aby v strede námestia bol pravý uhol. Konzoly môžete usporiadať priečne. Teraz musíte dať štvorcu okrúhly tvar a potom na okrajoch urobiť rezy.

  Podrobný návod na tkanie košíka z novín

topiary na obrúskyTopiary z obrúskov

Jemne zdvihnite okraje obrúskov smerom do stredu a získate objemnú púpavu. Môže byť tiež pripevnený k stonke alebo použitý na aplikáciu na jar.

Na rovnakom princípe, ale z obrúskov inej farby, môžete urobiť kyticu pivoniek alebo ruží.

Na rovnakom princípe, ale z obrúskov inej farby, môžete urobiť kyticu pivoniek alebo ruží.

Podrobná fotografia ruže z obrúskov

Ruža je obľúbeným kvetom mnohých dievčat a žien. Je celkom jednoduché ho vyrobiť z bežného obrúska, a ak použijete farebné obrúsky, remeslo bude vyzerať viac ako skutočné.

Viacvrstvový štvorcový obrúsok úplne rozložte a z jedného konca odstrihnite asi 3 až 5 cm, aby vznikol obdĺžnik. Zložte obrobok pozdĺžne tak, aby jedna časť úplne nezakrývala druhú. Teraz začnite navíjať obrúsok okolo prsta a tvarujte púčik.

Ruža je obľúbeným kvetom mnohých dievčat a žien. Výroba z obyčajného obrúska je pomerne jednoduchá a ak používate farebné obrúsky, remeslo bude vyzerať viac ako skutočné.

Je dôležité ružu skrútiť tak, aby zostal tesný zúžený okraj, pretože púčik budete musieť pripevniť k stonke, ktorá je tiež vyrobená z obrúskov. Rozložte púčik a listy na stonku a ruža je pripravená. Tento kvet je často vyrobený z obyčajného bieleho papierového obrúska..

Ak chcete vyrobiť originálnu ružu, použite krajkové obrúsky, ktoré sú už okrúhleho tvaru. Budete musieť urobiť malý rez a tiež vytvoriť krásny púčik.

Ak chcete vyrobiť originálnu ružu, použite krajkové obrúsky, ktoré sú už okrúhleho tvaru. Budete musieť urobiť malý rez a tiež vytvoriť krásny púčik.

Spodnú časť dobre stočte, aby ste mohli pokračovať vo výrobe stonky z iného obrúska.

ruža z obrúskov

Ďalším spôsobom, ako vyrobiť ružu z obrúskov, je namotať ju na ceruzku. Na tento účel sú vhodné akékoľvek obrúsky, ktoré musíte najskôr trochu navinúť na ceruzku, potom posunúť okraje do stredu a odstrániť ceruzku. Výsledkom je volumetrický obrobok. Je potrebné z neho vyformovať ružičkový kel..

Ďalším spôsobom, ako vyrobiť ružu z obrúskov, je namotať ju na ceruzku. Na to sú vhodné akékoľvek obrúsky, ktoré je potrebné najskôr trochu navinúť na ceruzku.

DIY karafiáty na obrúsky

Nemyslite si, že z obrúskov je možné vyrobiť len obyčajné kvety. Ak ukážete svoju predstavivosť, obyčajný papier sa zmení na originálny kvet. Odporúčame pokúsiť sa urobiť klinčeky z bielych obrúskov. Budete potrebovať fixky alebo dokonca farbu.

  Aký darček pre dieťa zablahoželať otcovi a starému otcovi k Dňu obrancov vlasti

Nemyslite si, že z obrúskov je možné vyrobiť len obyčajné kvety. Ak ukážete svoju predstavivosť, obyčajný papier sa zmení na originálny kvet. Odporúčame pokúsiť sa urobiť klinčeky z bielych obrúskov.

Pred zdvihnutím okrajov obrúskov ich zakrúžkujte v určitej farbe. Výsledkom je krásne lemovanie..

Pred zdvihnutím okrajov obrúskov ich zakrúžkujte v určitej farbe. Výsledkom je krásne lemovanie.

Bujné klinčeky ozdobia interiér alebo môžu byť použité ako polotovar pre topiary.

Bujné klinčeky ozdobia interiér alebo môžu byť použité ako polotovar pre topiary.

Spolu s deťmi alebo samostatne môžete vyrábať krásne kytice z bežných obrúskov. Ak to chcete urobiť, postupujte podľa pokynov z fotografií krok za krokom. Kvetinová nálada so svoimi-rukamy.com!