Ako vyzdobiť byt alebo dom na Vianoce

ako urobiť vianočné remeslo

Po Novom roku sa všetci obyvatelia Ruska aktívne pripravujú na Vianoce. Táto príprava je mimoriadne príjemná. Koniec koncov, pripadá na novoročné sviatky. Počas tohto obdobia ľudia spravidla nemyslia na prácu a iné starosti. Prirodzene, príprava na Vianoce je tiež náročný proces. V tomto prípade stojí za to urobiť veľa. Je potrebné znova pripraviť slávnostný stôl a nezabúdať na darčeky..

V tomto zhone by ste nemali zabudnúť na vianočnú výzdobu. V zásade ľudia zdobia svoj dom alebo byt výrobkami, ktoré boli vyrobené sami. Preto sme pre vás pripravili na Vianoce zaujímavé remeslá, ktoré ozdobia váš domov. Domy a byty sú na Vianoce vždy vyzdobené:

 • zvony,
 • sviečky,
 • hviezdy,
 • anjeli.

Vianočné stromčeky budú použité ako vianočná ozdoba. Preto sa ich po dovolenke neodporúča vyhodiť. Vo všeobecnosti v tomto článku nájdete tie nápady, ktoré vám určite zostanú v pamäti..

Ako vyzdobiť dom na Vianoce?

Hviezdičky. 

Začneme vám teda predstavovať remeslá na tému Vianoce, ktoré si vyrobíte vlastnými rukami. Ako bolo uvedené vyššie, domy sú na Vianoce ozdobené hviezdami. Táto tradícia nie je cudzia. Ak sa obrátime k histórii, môžeme si spomenúť, že naši predkovia sa po objavení prvej večernej hviezdy na oblohe posadili k stolom. Ponáhľame sa, aby sme vám ponúkli výrobu hviezd z lístkového cesta. Takéto remeslo bude naplnené hlbokým významom, ktorý bude plne zodpovedať duchu tejto oslavy. Príprava takej krásy bude mimoriadne jednoduchá. Vezmite:

 • Pár pohárov pšeničnej múky,
 • Polievková lyžica citrónovej šťavy a 1 pohár soli,
 • Čistená voda a pergamenový papier,
 • Jemný brúsny papier a nádoba na pečenie,
 • Drahokamy a korálky,
 • Obrysová farba a lepidlo,
 • Bezfarebný lak a ozdobná čipka.

Priebeh:

 1. Najprv vezmite hlbokú misku. Vmiešame do nej soľ a múku. Potom sa pridá citrónová šťava. Teraz stojí za to postupne zavádzať vodu do tejto zmesi. Ak je cesto hladké a pružné, môže sa použiť v práci. Nezabudnite, že dobré cesto sa vám nelepí na ruky..
 2. V ďalšom kroku sa pergamen na varenie rozloží na čistý povrch stola. Z hlavného cesta sa oddelí malý kúsok, ktorý sa potom stočí do vrstvy, ktorá bude mať hrúbku 2 cm.DIY vianočné remeslo + do súťaže
 3. Formou z cesta vykrajujeme hviezdičky. V tomto prípade by ste nemali zabúdať na otvor pre reťazec, ktorý je vytvorený na jednom z lúčov hviezdy. Takýchto figúrok budete musieť urobiť veľa. Vaše cesto by malo dôjsť.
 4. Plech na pečenie je pokrytý papierom na pečenie. Potom už môžete vyložiť hviezdičky. Rúra sa zahreje na 80 stupňov. Potom môžete plech na pečenie s figúrkami vložiť na 4 hodiny do rúry. Pečivo budete musieť samozrejme skontrolovať, aby sa nepokazilo. Toto cesto môže schnúť aj bez rúry. Stačí ho dať iba na 3 dni iba do vetranej miestnosti.
 5. Keď sú vaše figúrky upečené alebo suché, potom sú brúsené brúsnym papierom..
 6. Teraz používajte striebornú a zlatú farbu – natrite svoje remeslá. A obrys farby vám umožňuje namaľovať vzory na vrch farby. Pre lesk prilepte korálky a kamienky. Ak chcete opraviť svoje remeslo, použite bezfarebný lak, ktorý kryje výrobok zhora..
 7. Aby bolo možné remeslo zavesiť na krásnu čipku, vyrábajú sa slučky.
  Niekoľko nápadov na najlepšie vianočné remeslá

DIY vianočné remeslo + do súťaže

Sladké sane.

V našom článku nájdete krásne remeslá na Vianoce. Narodenie Krista je špeciálny sviatok. A pri akejkoľvek príležitosti si ľudia navzájom dávajú darčeky. Spravidla nie sú drahé. Preto, ak sa rozhodnete urobiť radosť svojim blízkym, pozrite sa na náš ďalší nápad..

Ak premýšľate o darčekoch pre blízkych, ako prvé vám napadnú sladkosti. Ale dávať balíček sušienok alebo tašku sladkostí nie je možné. Najlepšie je vymyslieť niečo originálne. Sladkosti môžu byť ozdobené originálnym spôsobom. Môžete ich napríklad predstaviť vo forme novoročných saní. Aby ste mohli robiť len také remeslá, pripravte si:

 • Lízanky rôznych farieb, ktoré majú zahnuté konce,
 • Veľké cukríky a čokolády v chytľavých obaloch,
 • Fóliové alebo saténové mašle,
 • Malé vianočné gule a vetvičky z umelého smreka,
 • Korálky a ozdobná stuha,
 • Nárazy, chladná pištoľ a umelý sneh.

Priebeh:

 1. Na stôl je položený cop alebo stuha. Na vrch položte dva cukríky. Budú to bežci na saniach. Cukríky budete ukladať kolmo.
 2. Na lízanky sú umiestnené veľké čokoládové tyčinky. Potom balíček oblátok alebo sušienok. Naskladajte všetko v tvare pyramídy a všetky ostatné sladkosti. Sánky a náklad sú upevnené vrkočom.
 3. Rozložte umelý vianočný stromček na malé prvky. Mali by byť navzájom spojené v kompaktnom zväzku. Pomocou chladiacej pištole pripevnite na vianočné stromčeky korálky a šišky.
 4. Teraz sú na cukríkové sane pripevnené dekoratívne prvky.

krásne remeslá na vianoce

Krb z boxov.

Koľko radosti a šťastia prinášajú svetlé vianočné sviatky. A práve pri tejto príležitosti vyrábame nádherné remeslá. Každý človek určite v chladných zimných večeroch sníva o zahriatí pri krbe so skutočným ohňom. Prirodzene, nie každý má dnes krb. A ak ste tiež zbavení tohto atribútu, potom sa vám váš sen na Vianoce splní. Koniec koncov, vynikajúci krb si môžete ľahko urobiť sami. Také nádherné remeslo môže mať hodnotné miesto aj v byte. Zaujal vás už tento produkt? Potom to začneme vytvárať. Najprv si pripravte:

 • Niekoľko kartónových škatúľ,
 • Nožnice, lepidlo, papiernický nôž, škótska páska,
 • Film, ktorý je samolepiaci. Musí napodobňovať murivo,
 • Fólia, girlandy,
 • Malé polená a ponožky na darčeky,
 • Strapce, vianočné ozdoby a pozlátko.
  Magnet na chladničku

Priebeh:

 1. Kartónové škatule sú spojené lepiacou páskou. Mali by ste mať oblúk.
 2. Teraz dajte na svoj krb fóliu.DIY remeslá na tému Narodenia Krista
 3. Svahy pri ohnisku sú natreté bielou farbou.
 4. Polená sú zabalené vo fólii.
 5. Keď váš krb dobre vyschne, guľatina je už vo vnútri položená vo fólii. Na ne je položený veniec.
 6. Hotové remeslo umiestnite na miesto na to určené a potom ho ozdobte novoročnými atribútmi. Keď príde súmrak, môžete girlandu zapáliť.

DIY remeslá na tému Narodenia Krista

Anjeli.

Ak je vaše kutilské remeslo v súťaži s vianočnou tematikou v podobe krásneho anjela, určite tam nájde svoje oprávnené miesto. Anjeli sú dôležitým atribútom Vianoc. Toto remeslo môže byť vyrobené z rôznych materiálov. Ale najľahšou možnosťou je papier. Z tohto materiálu sú anjeli báječní a vzdušní. Na vytvorenie remesla použite:

 • Biely papier a hrubé podložky,
 • Nožnice, lepidlo a dierovač,
 • Drôt a korálky,
 • Sponky na papier, ozdobná šnúrka a ceruzka.

Ako vyzdobiť byt alebo dom na Vianoce

Priebeh:

 1. Kruh je odrezaný z okrúhleho stojana. Dodržujte pokyny pre fotografiu.
 2. Krídla sú vytlačené alebo nakreslené na biely papier. Pre každého anjela sú narezané dva páry krídel. Jeden je veľký a druhý malý.
 3. S pomocou ceruzky je väčšina stojana zložená. Výsledkom je kužeľ. Križovatka je najskôr potiahnutá svorkami a potom pripevnená kancelárskou sponkou. Teraz by mal obrobok zaschnúť..
 4. Stojí za to urobiť slučku zo šnúry, je navlečená do kužeľa, aby sa vyrobil zvonček a jazyk. Na špičku jazyka položte korálku a potom zauzlite.
 5. Teraz slučka stúpa vyššie. Váš anjel by mal mať hlavu z polovice korálikov, ako aj z papierového kruhu.
 6. Na výrobu anjelských rúčok sú na drôte navlečené korálky. K tvaru goliera pripevnite aj malý prúžok papiera..
 7. Teraz sú dva páry krídel zlepené dohromady. Potom ich pripevnite k zadnej časti.

Ako vyzdobiť byt alebo dom na Vianoce

Rybia kosť Sisal.

  Súprava na tkanie gumičky

Otázka, ako urobiť vianočné remeslo, zaujíma každého v predvečer týchto šťastných sviatkov. Novoročný dekor nie je len zelený smrek. Tento dekor si nemožno predstaviť bez ďalších krásnych novoročných skladieb. Takáto kompozícia bude dekoratívna rybia kosť. Môže ozdobiť svoj dom alebo ho prezentovať ako darček. Na jeho vytvorenie budete potrebovať nasledujúce materiály:

 • Sušené bobule a plátky ovocia,
 • Sisalová zeleň
 • Chladná pištoľ a nožnice,
 • Korálky a pletený stojan.

zaujímavé remeslá na vianoce

Priebeh:

 1. Kus sisalu by mal mať dĺžku 70 centimetrov. Je navinutý vo forme kužeľa. A aby sa postava nemohla odvíjať, sú jej konce prilepené.
 2. Na ozdobenie kužeľa sa používajú sušené hrnčeky: jablká, pomaranč. A tiež potrebujete: kvety, bobule a papriky. Položky dekorácie musia byť dobre vysušené.
 3. Hotový vianočný stromček je umiestnený na stojane.

zaujímavé remeslá na vianoce