DIY jesenné remeslá do materskej školy

DIY remeslá z prírodného materiálu, foto

Jeseň je úžasný čas, ktorý poteší pestrými farbami a širokou škálou prírodných materiálov. Remeslá z jesenného lístia pomôžu dlhodobo uchovať jesenné poznámky. V škole a škôlke deti zbierajú listy a potom z nich vyrábajú rôzne kytice a ikebany. Okrem toho sa konajú rôzne akcie, napríklad sa vyberajú výstavy jesenných prác alebo Miss jeseň. V tomto článku nájdete kreatívne nápady, ako zaujať remeslá z jesenného lístia do materskej školy. Teraz môžete vlastnými rukami vyrábať skutočne úžasné výrobky, ktoré získajú najvyššie hodnotenia od pedagógov..

Materiály:

  • lepidlo;
  • umelé listy;
  • balón;
  • kefy;
  • lak.

Majstrovská trieda o tom, ako vyrobiť remeselnú vázu z listov

Aby si vaša váza dlho udržala tvar a mohla slúžiť nielen na ozdobu, odporúčame zakúpiť umelé listy. Nájdete ich v kvetinárstvach alebo butikoch na dekoráciu. Na jeseň zbierajte prírodné materiály, ktoré je možné zložiť do vázy a vytvoriť nádhernú kompozíciu.

váza dlho držala tvar

Pripravte si umelé listy na použitie. Mali by byť čisté a s orezanými stonkami. Potom balón nafúknite a dobre ho zaviažte šnúrkou. Na výrobu vázy použijeme lepidlo PVA, ktoré treba riediť vodou v pomere 1: 1.

Potom balónik nafúknite

Vezmite kefu alebo, lepšie, mäkkú špongiu a naneste lepidlo na polovicu gule. Potom začnite zhora lepiť jeden list naraz a súčasne každý list dobre natrite lepidlom. Umelé listy musia úplne vyplniť vynechanú časť lopty. Vázu nezabudnite tvarovať tak, aby mala porovnateľne rovnaké hrany a neboli v nej žiadne medzery..

Umelé listy

Prilepenú loptičku zaveste za niť tak, aby sa lepidlami nedotýkala žiadnych predmetov. Môžete ho nainštalovať na misku alebo nádobu. V tomto stave by mala loptička dobre uschnúť do 24 hodín. Potom už len prepichnite loptu a vytiahnite ju z vázy..

Vytvorte vázu z jesenného lístiaVáza na jesenné listy

Vytvorte vázu z jesenného lístia. Teraz ho môžete použiť na tematickej výstave alebo na dekoráciu interiéru.

Bude zaujímavé, aby ste si prečítali: Urob si sám písmená abecedy

Výroba ruže z javorových listov

Skutočné jesenné lístie môžete vysušiť v knihe a potom použiť na aplikáciu. Niektoré ihličnaté ženy sa pokúšali vyrobiť ruže z javorových listov. K tomu zbierajú krásne listy bez škvŕn a chýb. Remeslá z prírodných materiálov sa dajú ľahko vyrobiť aj s malými deťmi..

urobte ruže z javorových listov

Vezmite jeden kus papiera a preložte ho na polovicu. Potom list otočte a začnite ho skrúcať do trubice. Teraz musíte vziať ďalší kus papiera a výslednú trubicu k nemu v strede pripevniť zvisle. Okraj nového listu sa založí a začne ho omotávať okolo trubice. Nový list zafixujte stonkou, aby sa lupene ruží nerozpadli.

nový list, aby ružové lístky

V závislosti od toho, ako veľký púčik chcete mať, použite na obalenie púčika toľko nových javorových listov, koľko je potrebné. Potom, čo je ruža pripravená, púčik dobre zviažte niťami. Hotový výrobok môžete natrieť sprejovou farbou.

Ak urobíte niekoľko ruží z javorových listov, potom môžete dať dohromady krásnu kyticu. Hotové ruže môžete upevniť na drôte a vložiť do vázy. Kvety z jesenných listov vám budú dlho pripomínať teplé obdobie a jasné farby jesene.

Kvety z jesenných listovKvety z jesenných listov

Remeslá z jesenného lístia do materskej školy sa robia celkom jednoducho. Dúfame, že vás článok inšpiroval k novým nápadom na výrobu vlastných remesiel – majstrovských diel.