DIY papierová nádrž, schéma pre začiatočníkov

DIY papierová nádrž, remeslo pre deti

Všetci veľmi dobre vieme, že deti milujú vojenskú techniku. Dnes vám povieme o tanku. Rozhovor ale nebude o kovovom vojenskom stroji, ktorý pracuje na bojisku, ale o papierenskom remesle urob si sám, hračke. Chlapci sú budúcimi obrancami vlasti, krajiny.

Výroba papierovej nádrže je mimoriadne zaujímavá. Je teda potrebné povedať, ako si vyrobíme remeslo vojenského vybavenia vlastnými rukami. Na prácu budete potrebovať lepidlo PVA, farebný papier (kartón) v zelenej a červenej farbe a samozrejme nožnice. Na doplnenie použite ceruzku a pravítko.

Je teda potrebné povedať, ako budeme robiť remeslo vojenskej techniky vlastnými rukami.

Papierová nádrž pre začiatočníkov, majstrovská trieda

Spočiatku začíname vytvárať trate pre bojové vozidlo. Z papiera sú vystrihnuté dva pásy, tri centimetre široké a 22 cm dlhé. Ďalej musíte pásy opatrne ohnúť a vytvoriť tak prsteň. Okraje zlepíme PVA.

Spočiatku začíname vytvárať trate pre bojové vozidlo. Dva pásy široké tri centimetre a dlhé sú vystrihnuté z papiera

Zo zeleného papiera je vyrezaný obdĺžnikový tvar. Berieme rozmery 8 x 14 centimetrov. Teraz z dvoch okrajov musíte odstúpiť asi o pol milimetra a označiť čiarou. Teraz zmeráme tri centimetre od každej výslednej čiary do stredu obrázku. Kreslíme čiary. Je nevyhnutné niekoľkokrát skontrolovať rovnomernosť meraných čiar..

Nezabudnite niekoľkokrát skontrolovať rovnomernosť meraných čiar.

Teraz pozdĺž vyznačených čiar urobíme zákruty, aby sme získali trup budúceho tanku. Ďalšou úlohou je vyrobiť tankovú vežu. Zo zelenej lepenky vystrihnite obdĺžnik. Rozmery – 8 x 10 centimetrov. Od okrajov meriame vzdialenosť 5 milimetrov a 2 centimetre. Nakreslite ohyby pozdĺž čiar.

Od okrajov meriame vzdialenosť 5 milimetrov a 2 centimetre. Nakreslite ohyby pozdĺž čiar

Z obdĺžnika 6 x 10 centimetrov vystrihnite obdĺžnik a dvakrát ho preložte na polovicu. Vykonávame tvar trojuholníkového suda. Za týmto účelom urobíme rezy pozdĺž okrajov a časť prilepíme..

Vykonávame tvar trojuholníkového suda. Za týmto účelom urobíme rezy pozdĺž okrajov a časť prilepíme.

Hneď ako sú všetky diely nádrže pripravené, pristúpime k jeho montáži. Papuľa je spočiatku prilepená k veži a potom je samotná veža prilepená k trupu.

Papuľa je spočiatku prilepená k veži a potom je samotná veža prilepená k trupu

Keď je všetko pripravené, položíme húsenice na nádrž vyrobenú z hrubého papiera.

Keď je všetko pripravené, položíme húsenice na hrubú papierovú nádrž.DIY papierová nádrž, schéma pre začiatočníkov

Prečo sme potrebovali červený kartón? A aby ste teraz mohli vystrihnúť hviezdu a prilepiť ju na prednú stranu našej vojenskej techniky z papiera.

  Halloweenské prestieranie

A aby ste teraz mohli vystrihnúť hviezdu a prilepiť ju na prednú stranu našej vojenskej techniky z papiera

To je všetko. Práca trvá asi pol hodinu, dokonca aj pre začiatočníkov. Vaše dieťa bude s potešením vykonávať tento druh papierového remesla a učiť svojich priateľov.