Proso a šošovica

DIY remeslá proso

DIY proso a šošovica remeslá

Napriek tomu, že obilniny sú užitočné, používajú sa nielen v kulinárskom umení, ale aj na vyšívanie: je veľmi ľahké s nimi vytvoriť nádherné remeslá. Krupa je ideálna pre aplikácie, ktoré je možné vykonávať nielen doma, ale aj v materskej škole. Aplikácia je strihanie a prilepovanie kresieb, ozdôb alebo tuhých kompozícií z kože, textílií, kúskov papiera, rastlín a iných materiálov na konkrétne pozadie. Ako základ môžete použiť kartón, drevo alebo hrubý papier. Ponúkame vám niekoľko majstrovských kurzov remesiel proso pre deti a dospelých.

Nášivka – ručné ručné kropenie

Materiály:

– krúpy z prosa;

– tmavé fazule;

– kartón;

– PVA lepidlo;

– lepiaca kefa;

– jednoduchá ceruzka;

– fixačný sprej na vlasy.

Master class aplikácia s obilninami

1. V prvom rade si musíte pripraviť kresbu, ktorá bude naplnená obilninami. Môže to byť obrázok z omaľovánky alebo špeciálne vytlačenej šablóny. Dieťa môže dokonca nezávisle nakresliť obrázok, s ktorým by chcelo pracovať. Dôležité! Výkres by mal byť s veľkými detailmi, aby bolo vhodné pokryť ho prosom.

Nášivka - ručné ručné kropenie

2. Kresbu preneste na farebnú lepenku alebo papier, aby bolo hneď pozadie. Rozhodli sme sa urobiť kura z proso. Nakreslený vták musí byť dobre namazaný lepidlom, pričom je vhodné neprekračovať obrysy.

3. Presuňte kartón k dieťaťu a dajte mu cereálie. Nechajte ho skúsiť posypať prosom lepidlo. Na proso môžete trochu zatlačiť, aby sa dobre prilepilo. Zaspať v jednej vrstve.

Ak chcete, aby proso remeslo trochu zažiarilo a najskôr sa nedrobilo, posypte ho lakom na vlasy.

4. Oko, zobák a stehná kuracieho mäsa sú vyrobené z fazule. Tiež ich lepíme na lepidlo PVA.

5. Ak chcete, aby proso remeslo trochu zažiarilo a najskôr sa nedrobilo, posypte ho lakom na vlasy.

Nie je potrebné kresliť zvieratá na proso remeslá, aplikácia kvetov alebo niektorých krásnych vzorov bude vyzerať originálne.

To je všetko, darček pre vašich milovaných starých rodičov je pripravený! Ak žijú na dedine, môžete pomocou metódy aplikácie vytvoriť celý obrázok. Pamätajte si s dieťaťom, aké zvieratá žijú u starých rodičov, nakreslite ich a začnite lepiť. Proso môže byť natreté kvašom, takže zvieratá budú nielen žlté. Nie je potrebné kresliť zvieratá na proso remeslá, aplikácie kvetov alebo niektoré krásne vzory budú vyzerať originálne.

  Ako zaujímavé a krásne zdobiť vianočné gule

Pozrite si video: aplikácie – remeslá z obilnín

Naneste krúpy technikou vtláčania

Krúpy sú veľmi dobrým materiálom na rozvoj jemnej motoriky u detí. Veľmi často sa používa v pedagogike. Dieťa trénuje hmatovú citlivosť a motoriku prstami na rukách alebo prstami, čo pomáha dieťaťu vykonávať jemné a presné pohyby rukami a prstami. Rodičia by si mali uvedomiť, že rozvoj reči dieťaťa je neoddeliteľne spojený s rozvojom jemnej motoriky.. Remeslá z obilnín – je to zaujímavý druh vyšívania, ktorý dieťaťu pomôže rozvíjať predstavivosť, logiku a schopnosť pracovať s rôznymi materiálmi. Trávenie spoločného času posilní vzťah medzi rodičmi a deťmi a dodá veľa pozitívnych emócií..

Materiály:

– plastelína;

– kartón;

– farebný papier;

– nožnice;

– lepidlo;

– proso.

Master class aplikácia s obilninami

1. Z farebného papiera vystrihnite siluetu stromu. Vyrobíme rozprávkový dub. Potom, čo dokončíte strihanie, nezabudnite posunúť nožnice od dieťaťa..

2. Teraz vyrezaný strom prilepte lepidlom na kus lepenky. Nechajte trochu zaschnúť.

3. Z kúskov plastelínu vyvaľkajte jednotlivé drevené diely. Kmeň môže byť vyrobený z tmavej plastelíny a koruna vo forme malých guličiek môže byť vyrobená z farby. Plastiku vytvarujeme na strom a dobre pritlačíme k prilepenému stromu.

4. A teraz začína najobľúbenejší proces všetkých detí. Dáme dieťaťu cereálie a necháme ho stlačiť do plastelíny.

Naneste krúpy technikou vtláčania

Vyrobiť remeslo z prosa s detskými perami je jednoduché. Motoriku môžete rozvíjať jednoducho miesením a valcovaním plastelíny a následným zatlačením do zadku. Akákoľvek obilnina môže byť vhodná na aplikáciu aj na iné hry. Do podšálok nalejte jednu polievkovú lyžicu rôznych obilnín: pohánka, perličkový jačmeň, ryža, pšenica a kukurica, bude veľmi zaujímavé, aby sa ho dieťa čo i len dotklo. Napokon, nie nadarmo deti lezú do kuchynských zásuviek, niečo posypú alebo tam obrátia. Rodičia majú šancu naučiť deti nielen rozhádzať obilniny, ale aj vytvárať z nich jednoduché remeslá..

  Aké remeslá robiť so školákmi pre deň znalostí

Aké remeslo môžu dospelí vyrobiť z prosa?

Rám je dekoratívny rám pre obrazy, fotografie a dokonca aj text. Slúži na ochranu obrazu pred poškodením alebo ako ozdoba. Rámy rôznych veľkostí a tvarov sú dizajnérmi v moderných interiéroch široko používané. Chcete efektný rám? Nie je potrebné hľadať obchod, môžete si ho vyrobiť sami z obilnín. Ručné práce sú na modernom trhu veľmi cenené, takže rám pre fotografiu môžete urobiť nielen pre seba, ale aj na predaj alebo ju môžete prezentovať ako ručne vyrobený darček..

Materiály na rám vyrobený z obilnín:

– nožnice;

– hrubá lepenka;

– papier;

– hrubá niť alebo čipka;

– farby;

– kefa;

– PVA lepidlo;

– proso;

– fixačný sprej na vlasy.

Aké remeslo môžu dospelí vyrobiť z prosa?

Majstrovská trieda na zdobenie fotorámika obilninami:

1. Nájdite hrubú lepenku. Dá sa vystrihnúť z krabice. Vystrihnite základňu z lepenky na rám vhodnej veľkosti. Ak chcete pridať objem, prilepte dve základne k sebe..

2. Rám prilepíme obyčajným bielym papierom na stranu, ktorú budeme v budúcnosti zdobiť..

Rám prilepíme obyčajným bielym papierom na stranu, ktorú budeme v budúcnosti zdobiť.

3. Z ozdobnej čipky alebo hustého vlákna urobíme slučku, pomocou ktorej bude rám držaný na stene.

Teraz je potrebné rám natrieť. Dobre preberieme žltú farbu alebo farbu, aby nezostali žiadne biele medzery.

4. Teraz je potrebné rám vymaľovať. Dobre preberieme žltú farbu alebo farbu, aby nezostali žiadne biele medzery. Žltá farba funguje najlepšie, pretože proso je tiež žlté. Nechajte farbu zaschnúť.

5. Potom rám opatrne natrieme lepidlom a posypeme prosom. Môžete ho jemne stlačiť rukou. Dobre ho naplníme, aby neboli žiadne lysiny. Nechajte rám vyschnúť. Pokúste sa nepohybovať rámom, kým zadok dobre nepriľne.

Hotový rám zakryte lakom na vlasy, aby ste zaistili zadok

6. Teraz prejdeme k okrajom rámu. Tiež ich dobre rozotrieme lepidlom a posypeme prosom..

7. Zakryte hotový rám lakom na vlasy a zafixujte zadok..

Remeselné proso si urobte sami. Tento originálny rám ozdobí interiér a zvýrazní jeho vlastnosti. Najlepšie na tom je, že takéto rámy môžu byť vyrobené v jednom štýle. Bez ohľadu na to, kedy sú fotografie vytlačené, môžete vždy vytvoriť rovnaký rámček a neľutovať sa, že už v obchode nenájdete ten, ktorý máte. Toto remeslo má aj druhú výhodu: aj keď sa interiér v dome časom zmení alebo sa plánujete presťahovať, rám je možné prelakovať.

  Ako vyrobiť koberec zo starých vecí

Veľkosť fotorámika si môžete prispôsobiť sami, hlavnou vecou je, že je dostatok obilnín. Pšenicu nie je potrebné používať, pretože v obchode dnes nájdete mnoho farebných obilnín alebo strukovín. Oranžová šošovica, purpurová fazuľa, zelený hrášok, biela ryža alebo žlté proso – široká škála prírodných farieb zrna.

Remeslá s deťmi z obilnín

Rovnakým spôsobom môžete vytvoriť nielen rám pre fotografiu, ale aj krásny rám pre zrkadlo alebo panel. Ak medzi lepenku vložíte biely hrubý list papiera, potom je ľahké do stredu prilepiť sušené ucho alebo list..

Dúfame, že vás náš článok kutilské remeslá z prosa a obilnín inšpiroval k vlastnoručným remeslám z prosa a iných obilnín a budete mať zaujímavé voľno..