Remeslá z vínnych zátok

Remeslá z vínnych zátok foto

Remeslá z vínnych zátok

Kôra korkového stromu sa po stáročia používala na výrobu zátok pre rôzne nádoby. Vrstvy kôry sa spracovávajú pod vplyvom vysokých teplôt, narezávajú sa na pásy a potom sa z nich brúsia valcové zátky. Predtým, ako sa korky dostanú do výroby, sú brúsené, voskované a vypaľované na povrchu s názvom príslušnej značky..

Dnes pre kreatívnych ľudí neexistujú žiadne hranice, takže zátky na fľaše vína sa stali dôležitým detailom pri vytváraní jedinečných dekoratívnych predmetov. V tomto článku sa naučíte, ako vlastnými rukami vyrábať remeslá z dopravných zápch pre váš domov..

Materiály:

– dopravné zápchy;

– lepidlo;

– ostrý nôž;

– ozdobné ozdoby (stuhy, korálky, korálky, detaily z hračiek).

5 najlepších korkových remesiel na fotografii

Korkové vázy. Malé vázy pomôžu vytvoriť miniatúrnu záhradu, ktorá bude na stene vyzerať výhodne. Aby ste to urobili, v korku musíte urobiť dieru pre kvetinu, ktorú môžete naplniť vodou, zeminou alebo vložiť oázu pre kvetinárstvo..

Korkové vázy na víno

Korkové hračky a figúrky. Na výrobu miniatúrnej hračky vám stačí jeden korok a diely z detských hračiek (rúčky, krídla, nožičky, fúzy a podobne). Výrobky z veľkého počtu zátok, ktoré sú zlepené vo forme zvieraťa, vyzerajú originálne.

Korkové hračky a figúrky

Horúci stojan. Na to budete potrebovať asi 40-50 zástrčiek a drevený rám. Najprv skúste rám naplniť zátkami, aby neboli žiadne medzery. V prípade potreby je možné zástrčky orezať. Potom zopakujte to isté a prilepte zátky..

Stojan na teplé a vínne zátky

Korková kúpeľová podložka. Na výrobok štandardnej veľkosti budete potrebovať asi 180 zástrčiek. Všetky zátky prekrojte na polovicu. Pripravte si vodoodpudivý materiál, ktorý bude slúžiť ako základ pre váš koberec. Prilepte na ňu zátky, začínajúc od okrajov. Po nanesení lepidla dobre zatlačte.

Korková podložka do kúpeľa na víno

Korkový box. Vytvorte kartónovú škatuľu podľa akejkoľvek schémy. Zakryte vreckom s PVA. Korkové zátky prekrojte na polovicu a nalejte na bočné strany škatule a vyplňte dutiny korálkami alebo korálkami. Na ozdobenie viečok sa zátky nakrájajú na kruhy rovnakej hrúbky. Celé zástrčky môžu fungovať ako držadlá. Krabičku môžete ozdobiť špagátom.

  Snowflakes-papierové balerínky urob si sám

Korkový box

 Pozrite si užitočné video: Remeslá zo zátok z vína vlastnými rukami

Korkové výrobky budú skvelým darčekom, ako aj jedinečnou dekoráciou interiéru. Práca s korkom je jednoduchá a pohodlná, takže aj bez určitých zručností môžete vykonávať akékoľvek remeslo sami.