Sami si vyrábame darček pre veterána

darček veteránovi vlastnými rukami 9. mája

Ako ukazujú štatistiky, počet veteránov sa každým rokom znižuje. Prirodzene, tento faktor nemôže žiadnym spôsobom potešiť. Koniec koncov, takíto ľudia si zaslúžia veľkú pozornosť. Na sviatok Veľkého víťazstva sú veteráni Veľkej vlasteneckej vojny potešení darmi. Súčasne môžete vždy urobiť darček veteránovi v deň víťazstva vlastnými rukami. V tomto prípade nie je potrebné míňať peniaze a hľadať niečo vhodné v obchodoch. Prečítajte si náš článok, kde vám môžeme ponúknuť najzaujímavejšie nápady na darčeky, ktoré je ľahké vyrobiť vlastnými rukami..

Remeselné nápady na darček pre veterána

Kvety.

Všetky darčeky je spravidla potrebné pripraviť vopred. Preto v mnohých školách deti vyrábajú zaujímavé výrobky. Napríklad deti v materskej škole alebo žiaci prvého stupňa môžu zadarmo vyrábať kvety. V takom prípade budete potrebovať farebný papier, lepidlo a koktailové slamky..

Priebeh:

 1. Najprv si vezmite žltý kartón a vystrihnite z neho kruh. Tento kruh musí mať priemer 3 cm..
 2. Pásky v množstve 8 kusov sú vyrezané z farebného papiera bielej alebo červenej farby. Mali by byť 10 cm dlhé a 2 cm široké.
 3. Na výrobu kvetov potrebujete stužku St.George. Ak to nie je k dispozícii, urobí sa to nezávisle. Vezmite oranžový papier a prilepte naň pár čiernych pásikov.
 4. Teraz budú zmätení so zberom kvetu. Pruhy ohnuté na polovicu sú prilepené na žltý kruh. Budú to okvetné lístky, takže sú zlepené v kruhu..
 5. Potom, von z jadra, koktailová trubica. Na vrch pripevnite ďalší kruh potretý lepidlom a zatlačte nadol.
 6. Ak je kvetina pripravená, odrežte konce stužky St.George, aby ste získali dva klinčeky. Prilepte pásku k stonke. Takéto akcie sa vykonávajú s papierovou páskou, ale ak vezmete textilnú pásku, potom je jednoducho viazaná na trubicu..

majstrovská trieda darček veteránovi vlastnými rukami

Darček pre veterána – papuče.

Samozrejme je príjemné dávať a prijímať všetky druhy kvetov a kariet. Veteráni si však predovšetkým vážia praktické darčeky, ktoré je tiež veľmi jednoduché vyrobiť. Papuče si napríklad môžete vyrobiť bez problémov. Na výrobu je potrebná plsť. Papuče sú strihané podľa vzoru. Výrobku je samozrejme potrebné dať slávnostnejší vzhľad. Najľahšou možnosťou je prišiť gombík. Stojí za to vybrať si veľké a svetlé tlačidlo. Ušiť ho môže aj prváčik. Papuče môžete ozdobiť aj kamienkami alebo inými prvkami. Vo všeobecnosti taký darček pre veterána 9. mája, ktorý urobíte vlastnými rukami, rád dostane. Výrobok bude ľuďom tento radostný deň dlho pripomínať..

  Remeslá z bavlnených podložiek, majstrovská trieda

vlastnoručný darček veteránovi v Deň víťazstva

Ďalším užitočným darčekom je stojan na mobilný telefón.

Jednoduchú plastovú fľašu šampónu je možné použiť aj ako remeslo. Ak v tejto fľaši vyrežete otvor a urobíte otvory, môžete získať stojan, ktorý bude zavesený na stene. Hotový výrobok je ozdobený farbami alebo inými prvkami..

darček veteránovi vlastnými rukami 9. mája

Milý darček pre veterána.

Každý rád dostáva kvety. Ale v deň víťazstva by ste sa nemali obmedzovať na jednoduchú kyticu kvetov. Vždy môžete vytvoriť originálnu kompozíciu pre veterána z 2. svetovej vojny vlastnými rukami. Takáto kompozícia bude mať tvar hviezdy. Ďalší postup prác môžete sledovať..

Priebeh:

 1. Na výrobu hviezdy teda potrebujete kvetinovú špongiu. Je z nej vystrihnutá hviezda s piatimi koncami..
 2. Aby tento prvok vyzeral esteticky, je ozdobený listami. Práca používa zošívačku.
 3. Potom vezmite veľké červené klinčeky. Tieto kvety sú pripevnené k povrchu hviezdy. Sú upevnené tak, že je nemožné vidieť špongiu..
 4. Na konci je kompozícia ozdobená svätojurskou stuhou..

darček veteránovi vlastnými rukami 9. mája

Karta.

Ak sa rozhodnete urobiť darček veteránovi vlastnými rukami, potom vám s tým pomôže ďalšia majstrovská trieda. Najčastejším darčekom k 9. máju je pohľadnica. Možností je tu samozrejme veľa. A každá taká možnosť je veľmi jednoduchá. Ak chcete vytvoriť pohľadnicu, pripravte si nasledujúce:

 • Farebné lepenky a papiernictvo;
 • Nožnice a kus fólie;
 • Jednoduchá ceruzka a pravítko.

Priebeh:

 1. Na vytvorenie zaujímavej pohľadnice potrebujete modrú alebo modrú lepenku. Táto farba bude symbolizovať oblohu..
 2. V strede listu pomocou jednoduchej ceruzky nakreslite niekoľko rovnobežných čiar. Ďalej urobte rezy nožnicami. V dôsledku toho dostanete vázu..
 3. Potom ohnite list na jednu a druhú stranu. V dôsledku toho bude pohľadnica objemná..
 4. Teraz sú stonky a kvety prilepené k listu lepenky. Výroba kvetov nie je náročná. Sú vyrobené nasledovne, ako je znázornené na obrázku..ako urobiť darček pre veterána vlastnými rukami
 5. Zo zelenej lepenky odstrihnite stonky a každú zrolujte.ako urobiť darček pre veterána vlastnými rukami
 6. V dôsledku toho sa kvety prilepia na stonky a samotné stonky na lepenku.
 7. Zostáva iba krásne podpísať pohľadnicu a dať jej hotový vzhľad..
  Quilling strom

DIY darček pre veterána

Konečne

Dúfame, že ste sa dnes mohli naučiť, ako urobiť darček pre veterána vlastnými rukami. Nemyslite si, že výroba takýchto darčekov je náročná a nákladná. V skutočnosti je tu všetko jednoduché. Ak malé deti vyrábajú takéto výrobky, potom samozrejme môžu potrebovať pomoc. Preto im to neodopierajte. Nezabudnite, že vytváranie remesiel pre vás oboch môže priniesť iba pozitívne emócie..