Snehuliaka si vyrábame sami z plastových pohárov

ako vyrobiť snehuliaka z pohárov vlastnými rukami

Všetci bez výnimky sa pripravujú na nový rok, ktorý príde veľmi skoro. Ľudia zdobia svoje domovy, vešia girlandy, kupujú vianočné stromčeky a zdobia ich. Deti v materskej škole robia remeslá a školáci spolu s rodičmi vytvárajú niečo zaujímavé. Pre nový rok je zvykom vyrábať remeslá vlastnými rukami nielen Santa Claus a Snow Maidens. Mnoho ľudí vyrába snehuliakov vlastnými rukami z rôznych materiálov. Bavlnení a papieroví snehuliaci však pôsobia nudne. Preto sme sa v tejto publikácii rozhodli hovoriť o tom, ako vyrobiť snehuliaka z pohárov. Tu vás prevedieme krok za krokom vytvorením tohto remesla. Vďaka tomu nebudete mať v čase tvorby žiadne ťažkosti..

Koľko a aké materiály je potrebné pripraviť na vytvorenie remesiel

Takže skôr, ako začnete vyrábať snehuliaka, musíte si kúpiť potrebný materiál. Na to, aby ste si vytvorili snehuliaka, si budete musieť kúpiť tri balenia jednorazových pohárov, kde v každom bude po 100 kusov. Zároveň nezabúdajte, že čím bude postava vášho snehuliaka väčšia, tým viac pohárov si budete musieť kúpiť. Snehuliak vyrobený z plastových pohárov môže mať 3 alebo 2 segmenty. Všetko závisí od dostupnosti pohárov a vašej predstavivosti. Poháre snehuliaka by mali mať úzke okraje. Jedlá by sa tiež nemali navzájom líšiť. Kúpte si ho preto v jednom obchode. Na výrobu snehuliaka je možné použiť jedlá rôznych veľkostí. Telo plavidla môže byť napríklad vyrobené z väčšieho kontajnera, ale hlava z menšieho kontajnera.

ako vyrobiť snehuliaka z plastových pohárov

Podrobný návod na vytvorenie snehuliaka z pohárov

Predtým, ako budete hovoriť o podrobnom procese vytvárania, musíte pripraviť nasledujúce materiály:

  • samotné plastové poháre v množstve 300 kusov;
  • lepidlo alebo zošívačka;
  • balenie sponiek.

Priebeh:

  1. Teraz je čas hovoriť o tom, ako vyrobiť snehuliaka z plastových pohárov. Najprv teda vezmite 25 šálok a umiestnite ich do kruhu. Okrem toho stojí za to šíriť sa dnom do kruhu. Okraje pohárov upevníme lepidlom alebo zošívačkou.ako krok za krokom vyrobiť snehuliaka z plastových pohárov
  2. V porovnaní s prvým riadkom by ste mali druhý rad rozložiť šachovnicovým vzorom. Teraz musíte k sebe pripevniť jednorazové poháre nielen zboku, ale aj zhora. A aby bol obrobok stabilný, je potrebné posunúť každý riadok trochu dozadu. Týmto spôsobom musíte rozložiť 7 riadkov. Súčasne, aby ste mohli hlavu ďalej pripevniť ku konštrukcii, nezatvárajte.
  3. Ak ste dokončili výrobu základov, teraz stojí za to hovoriť o tom, ako vytvoriť hlavu snehuliaka. Na vytvorenie hlavy budete potrebovať: tiež plastové poháre, zošívačku, tenisové loptičky a plastelínu.
  4. Na vytvorenie prvého radu hlavy musíte použiť 18 pohárov. Upevňujeme ich spolu rovnakým spôsobom ako telo.ako vyrobiť snehuliaka z pohárov
  5. Zostávajúce poháre dajte do šachovnicového vzoru. V lopte sa vytvorí diera, ktorú skryjete pod čiapkou. Na svojho snehuliaka stačí dať klobúk.
  6. Teraz urobíme oči snehuliaka. Na túto prácu sa používajú tenisové loptičky. Aby ste však získali oči, natrite gule čiernou farbou. Môžete tiež vystrihnúť čierne kruhy z papiera a prilepiť ich k loptičkám..
  7. Ale urobte nos z plastelíny.

urob si sám snehuliaka z pohárov

Ako správne upevniť snehuliaka

Teraz sa môžete krok za krokom naučiť, ako vyrobiť snehuliaka z plastových pohárov. Je však dôležité povedať o tom, ako upevniť snehuliaka, aby bolo krásne remeslo. Aby ste držali hlavu a trup pohromade, potrebujete lepidlo alebo zošívačku. Po práci máte šev, ktorý môžete skryť, ak okolo snehuliaka uviažete šatku. Príslušenstvo skryje nezrovnalosti a samotné remeslo bude krajšie.

Aby remeslo vyzeralo originálne, vložte do neho elektrický veniec.