Socháme z plastelíny na Nový rok

vyrezávame z plastelíny na nový rok

Dávame vám do pozornosti článok – výber jednoduchých novoročných remesiel z plastelíny. Tieto nápady sú vhodné ako pre deti materských škôl, tak pre mladších študentov. Z rôznych plastelín, ktoré nájdete v našich obchodoch, môžete vytvoriť rôznu zložitosť, ale zároveň svetlé a zaujímavé remeslá z plastelíny na Nový rok, s ktorými sa môžete bližšie zoznámiť.

Stromček z plastelíny

Symbolom nového roka je vianočný stromček. Preto je dobré, ak môže byť vyrobený z plastelínu. Obvykle na list lepenky nakreslíme obrysy vianočného stromčeka a potom tieto obrysy vyplníme plastelínovými guličkami alebo bičíkmi. To sa dá urobiť usporiadaným alebo chaotickým spôsobom. Formát môže byť aj väčší alebo menší.

Alebo si môžete vyrobiť strom z plastelíny v tvare kužeľa a potom nožom dodať objem a požadovaný tvar.

vyrezávame z plastelíny na nový rok

Môžete tiež rezať okraj zospodu nožnicami a ohýbať ich v niekoľkých smeroch. Ak si želáte, môžete ozdobiť vianočný stromček valcovanými viacfarebnými plastelínovými loptičkami. Netlačte ich však na samotný strom, inak sa sploštia. Drážky je lepšie pripraviť vatovým tampónom a vložiť do nich gule..

vyrezávame z plastelíny na nový rok

Môžete si vyrobiť viacúrovňový vianočný stromček, stačí si obliecť niekoľko pripravených klobúkov na seba.

vyrezávame z plastelíny na nový rok

Vianočné vence z plastelíny

Pomerne často môžete počuť, že na Nový rok vytvarujeme z plastelíny rôzne remeslá. A verte, že existuje veľa takýchto myšlienok. Môžete si napríklad vyrobiť vlastný veniec na Vianoce..

1 spôsob – z kvapôčok plastelíny. Musíte vziať zelenú plastelínu 2 odtieňov – svetlejšiu a tmavšiu. Vytvárame z nich gule a potom ovály, na jednej strane, ktorú zúžime, nám vzniknú kvapôčky.

plastelínové remeslá pre nový rok

Pod základňou vyrobíme kartónový polotovar v tvare venca. Teraz pomocou okrúhlej palice (môžete použiť držadlo bez tyče) vložíme kvapky do kruhu a pomocou tyčinky urobíme priehlbinu, potom sa kvapky prilepia k základni a objavia sa charakteristické reliéfne depresie. na nás.

plastelínové remeslá pre nový rok

Kvapky dávame v smere hodinových ručičiek, ale snažíme sa odtiene zmiešať.

Zostáva ozdobiť veniec červenými korálkami alebo plastelínovými guličkami, môžete použiť valcované fóliové gule.

Môžete tiež dať oválom ostré obrysy, to sa robí s okrúhlou stranou stohu, po niekoľkých takýchto zárezoch dostaneme listy cezmíny.

Teraz musíte v strede každého listu vytlačiť žily. Veniec ozdobíme stužkou, môžete použiť aj plastelínu, ale môžete aj skutočnú. Ak posypete remeslo lakom na vlasy, prach a akékoľvek zvyšky sa naň neprilepia..

2 – metóda. Existuje aj spôsob, ako vyrobiť veniec takto – rozviňte hrubý plát plastelíny, potom vytlačte zárez pohárom a v plochom zostávajúcom kruhu urobte zárez pohárom. Toto je základ venca..

  Nápady na zaujímavé remeslá pre Deň kozmonautiky

A teraz s nožnicami dávame chlpatý k základni, získate nadýchaný veniec, ktorý môže byť ozdobený korálkami, iskrami a stuhami.

plastelínové remeslá pre nový rok

Existuje možnosť výroby venca v tvare vianočnej hviezdy. Musíte pripraviť 5 červených oválov a 5 ďalších červených, ale menších a 5 zelených. Každý ovál musí byť vyrobený s ostrými hrotmi na 2 stranách. Zostáva iba ich sploštiť.

Na každý list tlačíme žilky. Potom ho ohneme. Na okrúhly kartónový podklad najskôr dajte zelené okvetné lístky, potom medzi nimi je viac červených a medzi nimi sú zvyšné okvetné lístky menšie. Stred ozdobíme tyčinkami – žltými guličkami. Všetko je pripravené!

Okrúhle vianočné ozdoby

Ak valíte hlinu do hrubej vrstvy a potom dáte niečo okrúhle (sklo, misa, kastról), môžete získať rovnomerný kruh rôznych priemerov. To sa stane prípravou, základom pre ďalšiu prácu na tvorbe vianočných ozdôb..

plastelínové remeslá pre nový rok

Mini-vianočnú hviezdu vyrobíme z plastelíny iných farieb a ozdobíme základňu a fixkou sa môžete podpísať napríklad na želanie. Dopadne to ako plochá vianočná guľa.plastelínové remeslá pre nový rok

Môžete vytvoriť malý basreliéf – ozdobte základňu portrétom Santa Clausa alebo snehuliaka, z profilu alebo spredu.

plastelínové vianočné hračky urob si sám

Alebo môžete vziať celú základňu s tvárou Santa Clausa, snehuliaka. Sly, usmievavá, žmurkajúca – existuje veľa možností. A aby ste kožušinovému okraju plastelínového klobúka dodali prirodzenosť, musíte ho prilepiť tvrdou kefkou alebo aspoň jednoduchou starou zubnou kefkou.

plastelínové vianočné hračky urob si sám

Nezabudnite ani na jelene, môžete si vyobraziť, ako náhubok jedného z nich akoby vyzeral z vášho okna z magického vianočného lesa.

plastelínové vianočné hračky urob si sám

Srnčí nos bude červený a vyrežeme mu rohy z rolovanej plastelíny.

Z opakujúcich sa prvkov vzoru môžete vytvoriť krásu na plochom kruhu, ako boli predtým namaľované taniere. S bohatou predstavivosťou to môže byť veľmi krásne a originálne.

Ploché vianočné ozdoby z plastelíny

Na nový rok môžete tiež vyrobiť figúrky z plastelíny. Pre nich pod základňou budete potrebovať lepenku, z ktorej je vyrezaný požadovaný tvar. Ďalej, ak je farba lepenky na nápad už pripravená, potom ju ozdobíme plastelínou, ak nie, potom najskôr urobíme pozadie a namažeme plastelínu na lepenku.

plastelínové vianočné hračky urob si sám

Teraz umiestnime hrdinu (snehuliaka, tučniaka, medveďa) do stredu, najlepšie do krásnej šatky. Nad tým urobíme oblúk. A zostáva zdobiť tento oblúk. To sa dá urobiť korálkami, listami, plastelínovými kvetmi, vyrazenými špáradlom, vatovým tampónom, štetcom. A pozdĺž okrajov oblúka umiestnime buď vianočné stromčeky vyrobené z oválov, alebo Santa Clausove palice vo forme skrútenej plastelíny dvoch farieb.

plastelínové vianočné hračky urob si sám

Ďalšou možnosťou dekorácie je rukavica s plyšovým medvedíkom. A musíte vytvoriť textúru plastelínu, urobíte to handrou, položíte ju na rukavicu a urobíte dojem. Textúra tkaniny sa vznáša na plastelíne a jej povrch už nie je hladký, ale je bližší prírodnému.

  St. George stuhu vyrábame vlastnými rukami

figúrky z plastelíny pre nový rok

Klobásy môžete vyrábať z 2 rôznych farieb plastelíny, potom ich splietať a hodiť na stôl. Potom ho môžete ohnúť buď vo forme venca, alebo v podobe paličky Santa Clausa.

figúrky z plastelíny pre nový rok

A z takýchto zvratov môžete postaviť elegantnú šatku pre novoročných hrdinov – snehuliaka, jeleňa, tučniaka.

figúrky z plastelíny pre nový rok

Šperky môžu byť vyrobené nielen okrúhle, ale aj v iných tvaroch, napríklad hviezdy. Zdobíme ich, ako gule, a aby im leskli, musíte ich pokryť akrylovým lakom alebo nastriekať lakom na vlasy..

plastelínové vianočné hračky urob si sám

Ak sa rozhodnete vyrábať spomienkové vianočné magnetky na chladničku, mali by byť potiahnuté lakom a vo viacerých vrstvách, aby žiarili a nelepili sa na ne odpadky..

plastelínové vianočné hračky urob si sám

Plastelína Santa Claus

Ak neviete, čo sa má formovať z plastelíny na Nový rok, potom vám náš článok umožní zistiť niekoľko jednoduchých nápadov. Napríklad z toho, čo už bolo dané, môžete urobiť Santa Clausa z tohto materiálu. Jednoduchého a rýchleho Santa Clausa z plastelíny je možné vyrobiť aj takto.

Mrkvu vyrezávame z veľkej červenej plastelíny. Zmiešajte kúsok bielej so žltou, červenou a hnedou. V dôsledku toho získame svetlo béžový odtieň – to je pre tvár starého otca.

plastelínové vianočné hračky urob si sám

Teraz vyvaľkáme tento kúsok a urobíme z neho kruh uzáverom fľaše, dostaneme tvár. Teraz vezmeme bielu plastelínu, vyrovnáme ju do oválneho tvaru a v strede vystrihneme kruh rovnakou čiapočkou, zospodu poškriabeme brod a zmierenie prilepíme štetcom – toto bude kožušina z čiapky.

plastelínové vianočné hračky urob si sám

Zostáva zhromaždiť všetko a Santa Claus je pod vašim stromom! Môžete si tiež vytvoriť plochého Santa Clausa ako basreliéf. Alebo môžete oslepnúť sedavého.

plastelínové vianočné hračky urob si sám

Novoročný plastelínový jeleň

Vtipný jeleň sa ukáže, ak ho oslepíte v rovnakom sede ako Santa Claus. Všetko robíme podľa rovnakého princípu..

Hlava je s rohmi, preto aby pevne sedela na tele, musíte telo spojiť s hlavou špáradlom. A samotné rohy sa nelepia len na hlavu, ale vkladáme ich do vybraní pripravených vatovým tampónom. A fixujeme veľké uši v štrbinách pripravených pod rohmi.

Oči umiestnime do priehlbín na papuli pritlačenej ceruzkou..

figúrky z plastelíny pre nový rok

Hotového jeleňa je možné vložiť do priehľadnej plastovej gule, ktorá sa otvára na 2 polovice. Získajte originálny darček.

Takými remeslami môžete ozdobiť obyčajné matné sklenené nádoby a budú žiariť novými farbami, najmä ak do nich vložíte sviečku – pilulku a zapálite ju horiacimi cestovinami – špagetami (skvelé, mimochodom, horí!).

  Santa Clausa si vyrábame sami

figúrky z plastelíny pre nový rok

Alebo môžete zapriahnuť jeleňa na sane so Santa Clausom, získate celý novoročný obrázok alebo remeslo do triedy alebo škôlky.

figúrky z plastelíny pre nový rok

Muž z perníkovej plastelíny

Toto je zábavné detské remeslo, ktoré zvládne aj dieťa – obrysy muža s okrúhlou hlavou a hrubými rukami – nohami.

Vyrábame detaily z hnedej plastelíny – rúčky – nohy, hlava a telo. Zostáva zbierať remeslo a zdobiť ho tenkými bielymi párkami z plastelíny. Zverte výzdobu deťom a oni vás v tejto záležitosti ohromia svojou vynaliezavosťou..

figúrky z plastelíny pre nový rok

A aby malý nebol príliš hladký, ale mal textúru cesta, musíte do neho malého muža štuchnúť tvrdou kefou, ale urobte to skôr, ako ho ozdobíte bielymi klobásami..

Alebo môžete z jedného celého oválu cesta urobiť malého človiečika, ktorý rozdrobíte nožom na časti tela. Ďalej ju ozdobíme, ako v prvej verzii..

čo vyformovať z plastelíny na nový rok

Plastelínový snehuliak

Tu, samozrejme, potrebujete bielu plastelínu. Udržujte svoje ruky čisté a dosku čistú – potom váš snehuliak zostane skutočne biely..

Začíname s bielymi detailmi. Potom pripravíme detaily inej farby. Po montáži musíte snehuliaka vyčistiť štetcom so škrobom – jeho textúra získa hladkú textúru. Tiež sa nebude lepiť prach a iné nečistoty.

čo vyformovať z plastelíny na nový rok

Novoročné plastelínové tučniaky a iné vtáky

Z obyčajného tučniaka sa stane novoročný hrdina nasadením červeno -bieleho vianočného klobúka. A ak vyrobíte niekoľko týchto tučniakov, získate spoločnosť, ktorá oslavuje nový rok.

čo vyformovať z plastelíny na nový rok

Základom tučniaka je čierna plastelínová hrudka. Ale vyrobíme mu šatku z 2 farieb. Vyrábame párky 2 farieb, potom ich nakrájame na kúsky a striedame. Ďalej ich rozvaľkajte valčekom alebo niečím okrúhlym. Ukazuje sa široký pás, z ktorého sme vystrihli šatku požadovanej šírky.

čo vyformovať z plastelíny na nový rok

Okraje na koncoch odstrihnite nožnicami a zabaľte na tučniaka. Ostatné vtáky v plochej forme sa robia ešte jednoduchšie, na internete je veľa nápadov.

čo vyformovať z plastelíny na nový rok

Konečne

Vďaka nášmu článku sa určite naučíte, ako vyrobiť vianočné hračky z plastelíny vlastnými rukami. Všetko, čo sme vám práve ukázali, je možné vyrezať nielen z plastelíny, ale aj zo slaného cesta. Cesto je možné natrieť aj farbami. A môžete z neho tiež vyrobiť viacfarebné korálky rybej kosti..