Vyrábame jednoduché garážové remeslá

užitočné remeslá pre garáž s vlastnými rukami

Garáž je pre mnohých mužov prakticky pracovňou, kde obaja pracujú a odpočívajú. Garáž tiež často slúži ako stodola, kde sa napríklad v zime vyberajú bicykle a v lete sánky, lyže a zemiaky a prípravky na zimu. Preto je dôležité zorganizovať garážový priestor čo najergonomickejším spôsobom, aby ste na malú plochu mohli okrem auta umiestniť aj veľa potrebných vecí, samozrejme.

DIY nápady

Náš článok predstaví garážové remeslá, ktoré môžete urobiť vlastnými rukami. Po prvé, čo potrebujete v garáži? Samozrejmosťou sú police a zásuvky, kde si môžete odložiť všetky drobnosti, ktoré potrebujete a ďalšie. A to všetko dokážete z toho, čo vám doslova leží pod nohami, a tým dáte nepotrebným veciam druhý život, ktoré strávia vo vašich službách. A ak po chvíli uvidíte, že to nie je to, čo ste chceli, alebo na zlom mieste, nebudete musieť ľutovať vynaložené peniaze, pretože odpadový materiál prakticky nič nestojí..

Ako najlepšie skladovať kolesá a pneumatiky

Naše autá meníme dvakrát ročne, takže jedna sada kolies by mala byť v garáži najmenej šesť mesiacov. A je dôležité usporiadať túto súpravu tak, aby ste o ňu zakopli pri každej príležitosti. Existuje niekoľko spôsobov skladovania, závisí to od toho, či sú na diskoch pneumatiky alebo nie..

Ak sú s diskami, môžete ich zavesiť a dať na hromadu. Môžete ho zavesiť na pásy na batožinu, tiež na kovové lanko s hrúbkou najmenej 4 mm, kovové reťaze. A zavesenie môžete pripevniť na trám alebo priamo na strop, dokonca aj na stenu.

DIY garážové remeslá

Háky, kotvy je možné zapichnúť do steny a nasadiť na ne ešte nepotrebné kolesá. Medzi pneumatikami by mal byť určitý priestor, nie je potrebné ich pevne upevňovať. A samotné čapy a háčiky by nemali vyliezť z kolies. Upevňovacie prvky môžete napchať priamo na strop, potom si na kolesá pred termínom ani nespomeniete, opäť vám nepadnú do oka.

Bez diskov je však možné pneumatiky skladovať iba v stoji. K tomu sú potrebné police, spravidla sú zvárané z profilu 20×20 alebo 30×30. Na to bude fungovať aj roh. Ale priečky môžu byť tiež vyrobené z okrúhleho potrubia, potom bude ľahšie položiť a skladovať pneumatiky tam.

Šírka police sa rovná 4-násobku šírky pneumatiky a plus okraj 10-15 cm Výška pozdĺž zadnej steny je o niečo vyššia ako vonkajší priemer kolesa. Z boku štruktúra vyzerá ako pravouhlý trojuholník. So zváracím strojom s invertorom môže každý remeselník ľahko a rýchlo postaviť potrebnú policu do akejkoľvek garáže.

Zavesenie police na pneumatiky by malo byť na tmavom mieste v garáži; pre gumu nebude užitočné, ak na ňu svieti slnečné svetlo.

DIY garáž remeslá všetky nové položkyužitočné remeslá pre garáž s vlastnými rukamiDIY garážové remesláDIY garážové remesláDIY garážové remesláDIY garáž remeslá všetky nové položky

Pracovná zóna

Chcete vidieť domáce garážové státie? Potom vám naša publikácia umožní vidieť práve takéto nápady. Začneme určením umiestnenia pracovného priestoru v garážovom priestore. Obvykle je zvolená jedna z 3 možností:

Na celom predĺžení vzdialenejšej steny. Potom môžete bezpečne ísť po aute z oboch strán, bez strachu, že sa niečoho dotknete. Ale z ulice budete musieť ísť ďaleko pre nástroj, ak je práca pred garážou..

  Jednoduchý náramok vyrobený z gumičiek na praku, foto a majstrovská trieda

užitočné remeslá pre garáž s vlastnými rukami

Pri jednej z dlhých stien. Táto možnosť je dobrá, ak vaša garáž nie je príliš dlhá, ale široká. Náradie nie je ďaleko od vykonávania, ak oprava prebieha na ulici, ale v garáži, kde stojí auto, sa budete musieť pohybovať opatrne.

Usadte sa v jednom z rohov a na jednej strane môže byť miesto kratšie a na druhej strane autentickejšie.

užitočné remeslá pre garáž s vlastnými rukami

A teraz sa dostávame k téme – ako tam najefektívnejšie umiestniť nástroje a ďalšie potrebné veci. Najprv budete musieť urobiť stôl / pracovný stôl. Obvykle je vyrobený z dosiek a opláštený preglejkou. A môžete zvárať rám, ak je k dispozícii železo a zariadenie, a už naň pripevniť preglejku, lepšie odolnú voči vlhkosti. Je lepšie nepoužívať laminovaný, pretože tento povlak môže rýchlo prasknúť..

DIY garáž remeslá všetky nové položkyDIY garáž remeslá všetky nové položkyDIY garáž remeslá všetky nové položky

Je lepšie inštalovať police alebo zásuvky pod pracovnú plochu stola, potom bude štruktúra spoľahlivejšia a počas aktívnej práce nebude chodiť. Zrazené boxy môžete nainštalovať na preglejkové police alebo plastové, ale vyžadujú silné steny.

Ak nahromadíte veľké množstvo plastových kanistrov, môžu byť prispôsobené tak, aby sa do nich zmestili boxy na náradie. Obzvlášť výhodné budú tie plechovky s držadlom na vrchu. Odrežte jednu stranu – a krabica je pripravená..

DIY garážové remeslá

Na každú môžete nakresliť alebo napísať, aby ste rýchlo našli a získali ten správny nástroj bez toho, aby ste si dlho a bolestne pamätali, v ktorom z boxov sa nachádza. A užitočná vec vyrobená z odpadu vám prinesie veľa dôvodov na hrdosť..

Správne skladovanie nástrojov

Náš článok obsahuje užitočné remeslá pre garáž, ktoré si môžete vytvoriť vlastnými rukami. Pravidlá skladovania garážového náradia sú spravidla tieto – musia byť na svojom mieste a rýchlo umiestnené. Niekoľko našich nápadov vám pomôže zorganizovať všetko jednoduchšie..DIY garážové remeslá

Kovová sieťovina vyrobená z výstuže vám veľmi pomôže, pretože ak ju pripevníte na stenu a pripevníte k nej háčiky alebo špendlíky, potom na ne môžete zavesiť nástroj, potom bude vždy na očiach. Ak si takúto mriežku vyrobíte sami. vezmite tyče s hrúbkou 2 mm a vytvorte bunky 10×10 cm.

Skrutkovače sú perfektne uložené na ich špeciálnej poličke z preglejky 10-15 mm. Aby ste na ňom nechytili triesku, poriadne ho obrúste. Potom tam vyvŕtajte niekoľko otvorov rôznych priemerov v 2 radoch. Práve do nich vložíte samotné skrutkovače. A ak to šírka dosky dovoľuje, môžete dokonca urobiť otvory pre dláto alebo kladivá. Dá sa pripevniť na stenu pomocou konzoly. užitočné remeslá pre garáž s vlastnými rukami

Pokiaľ ide o ostatné ručné nástroje, existujú aj najrôznejšie pojmy, napríklad pre kliešte a iné kliešte / vykrajovače môžete jednoducho voľne pripevniť úzku dosku k stene a priamo na ňu položiť nástroj. Aby doska vyzerala ako rovnoramenný trojuholník, uľahčuje sa nasadenie / vybratie nástroja. domáce garážové príslušenstvo

  Ako vytvoriť rám pre zrkadlo vlastnými rukami

Ale pre príslušenstvo k batériám môžete tiež vytvoriť samostatnú špeciálnu poličku a zospodu vykonávať strihy rôznych veľkostí pre rôzne potreby. A na vrchole je obyčajná polica. Potom bude všetko blízko, prakticky v rovnakom bode..DIY garážové remeslá

Pohodlné prenášanie v garáži

Aj v ten najsvetlejší a najslnečnejší deň je rozsvietenie spodnej časti auta celý problém a nosenie vám s tým pomôže. Jedná sa o takmer najbežnejšie garážové domáce výrobky – pomocníci.

Obvykle je to kazeta na drôte, môže mať aj obrazovku s háčikom. Prichádzajú sem všetky druhy žiaroviek, bežné aj ekonomické. Ale tiež ľahko bojujú a ich obesenie je niekedy problém. Existuje niekoľko užitočných tipov na ich dokončenie..

Výroba nerozbitnej prenosnej kazety

Také je tienidlo z PVC – fľaše vám dobre poslúžia. Ale obyčajná žiarovka tu nebude fungovať – ​​kvôli silnému teplu môže roztaviť tienidlo. A potom všetko, ako obvykle – kábel a zástrčka na jeho konci.

 • Hľadáme priesvitnú, mliečnu fľašu. Transparentné rozptýli všetko svetlo, takže tu to nebude fungovať.
 • Vo fľaši vystrihnite okno pre lampu, zhruba na štvrtinu jej priemeru.
 • Odrežte hrdlo pod lampou tak, aby ju fľaša pritlačila k držiaku.
 • Zbierame a testujeme všetko.

Pri takom tienidle svetlo zasiahne presne ten bod, v ktorom je to potrebné, a súčasne bude v okolí celkom jemné osvetlenie.

domáce garážové príslušenstvo

LED svetlo na prenášanie

Ak máte záujem o kutilské garážové remeslá. Potom sme pripravení vám ponúknuť všetky nové položky. Takýto tablet bude veľmi pohodlný na prenášanie. Okrem toho na vloženie tabletu potrebujete aj kábel so zástrčkou a kus plastu z parapetu. Tento kúsok by mal byť o niečo viac ako lampa.

 • V plastovom kuse vystrihnite kruh menší ako lampa.
 • Odstránime upevnenie žiarovky – a stane sa tenším.
 • Namontujeme lampu na drôt.
 • Prilepíme lampu k základni.
 • Z kusu cínu vyrobíme háčik a pripevníme ho na lampu samoreznou skrutkou..

Takáto lampa môže byť umiestnená na podlahe a na pohyblivej nohe sa môže otáčať v požadovanom smere. A aby sa LED dióda vo vnútri neotáčala, môžete naň pripevniť niekoľko závaží.

DIY garážové remeslá

Ako pripevniť nosný drôt k stropu

Bežnou vecou je, že sú nesené lacným drôtom, ktorý sa zle ohýba, a dokonca aj v tme v garáži sa v ňom dá ľahko zamotať. Ale ak je kábel poslaný na strop, všetko bude oveľa bezpečnejšie..

Budete potrebovať:

 • Pár kruhových kotiev.
 • Svorková svorka.
 • Káblové zväzky.
 • Kovový kábel, po dĺžke – po celej dĺžke garáže.
 • Plastové / oceľové krúžky je možné odrezať z kusa rúrky alebo oceľového drôtu.
 • Nosič s káblom, ktorý je dvojnásobkom dĺžky vašej garáže.
 • Kábel naťahujeme pozdĺž dlhej strany garáže, môže byť vedľa pracovného priestoru, kde je pracovný stôl.

domáce garážové príslušenstvo

Priebeh: 

 1. Na strop, z oboch strán, vyvŕtame otvory pre kotvu, 30-50 cm od rohov. Do stropu urobíme otvory a do nich zaskrutkujeme kotvy.
 2. Kábel pripevňujeme k poteru z 1 strany.
 3. Na druhej strane potiahneme a zafixujeme svorkou..
 4. Na kábel sme vložili 5 krúžkov. Ak sú pevné, nasuňte ich pred zaistením kábla. Alebo môžete drôt len ​​otočiť okolo potrubia a nakrájať na krúžky, trochu ich stlačiť a dostanete malý beh.
 5. Nosný drôt navlečieme do krúžkov.
 6. Z drôtu urobíme háčik a pripevníme ho ku káblu. Na kábel položte ceruzku a omotajte prebytočný háčik. Vytiahneme ceruzku – háčik je už upevnený. Na jeho nosenie je potrebný ďalší dôvod.
  Tkanie z gumičiek

Takto je možné nosič natiahnuť na akýkoľvek koniec vašej garáže a pod vašimi nohami nie je žiadny zmätok..

Domáci garážový kompresor

Môže byť vyrobený z kompresora zo starej chladničky, aj keď bude mať nízky výkon, postačí na hustenie pneumatík. A nie je to obzvlášť ťažké to urobiť..

Budete na to potrebovať:

 • Samotný kompresor zo starej chladničky.
 • Poistný ventil, 8 atm.
 • Hrubostenný kontajner, zapečatený. Môžete si vziať prázdny hasiaci prístroj, plynovú fľašu.
 • Armatúry.
 • Tlakomer.
 • Kyslíkové hadice, so spojkami, na dĺžku – vhodné pre zvolené náhradné diely.
 • Ako základ – dosku môžete použiť hrubú preglejku.

DIY garážové remeslá

Môžete tiež nainštalovať filter, aby sa do kolies nedostali žiadne nečistoty vo forme oleja a iných kvapalín. Pozrite sa na schému tu-

Kompresor musí mať štartovacie zariadenie. Zapojíme ho do siete a sledujeme, do ktorej trubice je nasávaný vzduch. A práve na ňom môžete nechať filter z auta, potom pôjde iba čistý vzduch.

Teraz montujeme prijímač – odlučovač oleja z poistného ventilu a valca. Do samotného valca je potrebné narezať niekoľko tvaroviek, aby vzduch vstupoval a vystupoval. Do vstupného otvoru pripevníme poistný ventil, už naň pripevníme vývod z kompresora kyslíkovou hadicou.

Na výstup z prijímača pripevníme olejový filter z auta, aby sme odstránili všetok zvyškový olej. Tento filter pripevníme k tlakomeru, z ktorého prebieha hadica na pripojenie k autobusu. To sa vykonáva pomocou adaptéra.DIY garážové remeslá

Dokončili sme montáž zariadenia, ale napriek tomu, že nie je veľmi pohodlné ho prenášať, potrebujeme nejaký rám. Môžete ho zvárať a dokonca k rámu pripevniť kolesá, takže jeho preprava bude pohodlnejšia a rýchlejšia.

Predstavujeme vám video, kde je model vyrobený bez prijímača, iba s olejovým filtrom, ale poznamenávame, že s prijímačom bude kompresor len spoľahlivejší.

Ak potrebujete výkonnejší nafukovač pneumatík, vyrobte 2 kompresory, ktoré budú spojené naraz. Ale tam to bude ťažšie a inštalácia zabezpečenia, ale stále je všetko vo vašich rukách a nič nie je nemožné.