Detské remeslá zo šišiek

Remeslá z kužeľov urobte sami fotografické schémy pre deti

Vedeli ste, že z kužeľov môžete vytvárať originálne remeslá? Tento prírodný materiál sa široko používa na výrobu figúrok, svietnikov, girlandov a dokonca aj vianočných stromčekov. V materskej škole je možné vyrobiť remeslá z kužeľov vlastnými rukami podľa fotografií a schém pre deti. Tento druh ručných prác má dobrý vplyv na rozvoj predstavivosti a tvorivosti dieťaťa..

Schémy remesiel pre šišky pre deti

V staršej skupine už deti vedia strihať, a tak môžete kombinovať šišky a precítené detaily. Vystrihnite kruhy pod očami alebo listové krídla. Rovnaké detaily je možné vyrobiť z papiera. Prilepte prvky horúcim lepidlom alebo na diely z plastelínového papiera.

V staršej skupine už deti vedia strihať, a tak môžete kombinovať šišky a precítené detaily. Vystrihnite kruhy pod očami alebo listové krídlaKužeľová sova

Originálne pôsobia celé kompozície šišiek, gaštanov, žalude a vetvičiek. Na fotografii môžete vidieť príklad krásnych remesiel..

Originálne pôsobia celé kompozície šišiek, gaštanov, žalude a vetvičiek. Na fotografii môžete vidieť príklad krásnych remesiel.

Na diagrame môžete vidieť podrobné pokyny na výrobu kohútika.

Na diagrame môžete vidieť krok za krokom pokyny na výrobu kohútika.

Deti milujú kreslené postavičky. Ponúkame schému líšky, ktorá sa nachádza takmer v každej rozprávke.

Deti milujú kreslené postavičky. Ponúkame schému líšky, ktorá sa nachádza takmer v každej rozprávke.Fox diagram

V materskej škole môžete urobiť veľké kolektívne remeslo z plastovej fľaše a šišiek. Deti môžu prísť s nápadom, pripraviť šišky, vyrobiť dekorácie pre remeslá a učiteľ pomôže prilepiť šišky na fľašu.

V materskej škole môžete urobiť veľké kolektívne remeslo z plastovej fľaše a šišiek. Deti môžu prísť s nápadomJežko z fľaše a šišky

Šišky sa môžu stať ozdobou interiéru materskej školy, ak sú namaľované. Nechajte deti natrieť šišky rôznymi farbami a potom ich dajte do jednej nádoby..

Šišky sa môžu stať ozdobou interiéru materskej školy, ak sú namaľované. Nechajte deti vyfarbiť púčiky rôznymi farbami.

Vaše deti budú vyrábať roztomilé korytnačky z plastelínových šišiek. Za týmto účelom pripravte kužeľ tak, aby nebol konvexný, ale plochý..

Vaše deti budú vyrábať roztomilé korytnačky z plastelínových šišiek. Za týmto účelom pripravte kužeľ tak, aby nebol konvexný, ale plochý.

Krásne bude vyzerať kytica kvetov zo šišiek. Aby ste to urobili, kužele je tiež potrebné namaľovať a potom upevniť na pripravené stonky..

Krásne bude vyzerať kytica kvetov zo šišiek. Aby ste to urobili, kužele je tiež potrebné namaľovať a potom upevniť na pripravené stonky.Kytica kužeľov

Skúste ilustrovať dej a potom deti vymyslia príbeh a povedia ho. Malé myši môžu byť tiež vyrobené z kužeľov, hlavnou vecou je prísť s náhubkom a chvostom.

Skúste ilustrovať dej a potom deti vymyslia príbeh a povedia ho. Myšky

Zábavní lyžiari na šiškách budú dobrou alternatívou k detským hračkám. Na figúrkach si môžete vyskúšať klobúky a šatky odstrihnuté z útržkov.

  Remeslá z gaštanov to urobte sami, foto

Prečítajte si tiež: Remeslá zo šišiek pre deti

Zábavní lyžiari na šiškách budú dobrou alternatívou k detským hračkám. Na figúrkach si môžete vyskúšať čiapky a šatky odstrihnuté z útržkov. Prečítajte si tiež: Remeslá zo šišiek pre deti

Zložitejšie kužeľové remeslo je topiary. Aby ste to urobili, musíte pripraviť penovú základňu, nakrájať kužele a lepiť ich. Vložte loptičku do hrnca a vymaľujte. Takýto topiary bude originálnym darčekom a dekoráciou interiéru..

Zložitejšie kužeľové remeslo je topiary. Aby ste to urobili, musíte pripraviť penový základ,

Vaše deti budú schopné urobiť čokoľvek vlastnými rukami ručne vyrobené šišky, ak používate fotografie a schémy hotových prác. Ukážte svoju predstavivosť a potom budú voľnočasové alebo materské činnosti zaujímavé.