Ako tkať guličku korálikov: diagram a podrobné pokyny pre začiatočníkov

Vytváranie sférických tvarov

Korálky sú objemný materiál. Na výrobu guličiek z korálikov alebo skôr výrobkov, ktoré sú im tvarovo čo najbližšie, sú tkané mnohosteny. Existujú najmenej tri základné tvary na základe 3, 4 a 5 korálikov. Na ich výrobu budete potrebovať veľmi málo korálikov: 6, 12 a 30 kusov. V závislosti od veľkosti korálikov majú guličky priemer 1 až 10 cm.

Pre najjednoduchšiu volumetrickú postavu je lepšie vziať väčšie korálky, inak bude veľmi malá. Tu je rýchly workshop o výrobe troch guľôčok:

 1. Nalejte 3 korálky a zaistite do prsteňa. Jeden okraj pracovného vlákna nechajte 10-15 centimetrov dlhý, aby sa hotové číslo ľahko utiahlo.

 2. Do pracovného závitu pridajte ďalšie 2 korálky. Zaistite ich postupným prevliekaním ihly cez prvý a druhý korálik..
 3. Nahodíme šiesty korálik, prevlečieme ihlu cez štvrtý, druhý a tretí.
 4. Dokončite tvar tak, že opäť spojíte piaty, šiesty a tretí korálik. Vlákno je možné skryť.

Ak chcete tkať fullerén z korálikov, vzor guľôčkového tkania začína 5 korálkami. Počiatočná fáza vytvárania takejto gule je podobná tkaniu kvetu. Pri použití malých korálikov je možné tieto guličky zavesiť na háčik a náušnice a použiť ako súčasti náhrdelníkov, náramkov, krúžkov na kľúče..

Väčšie korálky je možné prispôsobiť ako základ pre sendvičové konštrukcie. Takéto vzorky upútajú pozornosť nielen správnymi geometrickými tvarmi, ale aj jasnou hrou svetla na okrajoch. Pre tieto modely sú fazetové korálky a bikony vhodné..

Tkanie mozaiky

Ak remeselníčka nevlastní háčkovanie a pevný vzor na ples je veľmi atraktívny, môžete použiť tkanie mozaiky.

Tkanie mozaiky

Tu boli vyvinuté dve metódy:

 • od okrajov do stredu;
 • od stredu k okrajom.

Zdá sa, že rozdiel v metódach je malý, ale veľmi významný. V prvom prípade sú vytvorené 2 polovice, ktoré sú potom prišité na rám. V druhom je „pás“ najskôr tkaný na dvoch vláknach a potom sú vyrobené hemisféry. Rozmanitosť získaných vzorov je skvelá a pri použití korálikov rôznych veľkostí má tendenciu do nekonečna.

Pletenie hračiek na vianočný stromček

Vzor gule vianočného stromčeka

Ďalšou zaujímavou metódou na vytváranie dekorácií vianočného stromčeka môže byť tkanie háčikom. Na túto prácu budete potrebovať špeciálny vzor, ​​tenkú priadzu, malý háčik na 0,7-0,8 a veľa trpezlivosti.

Schéma práce je približne rovnaká ako pri vytváraní postrojov. Podľa rozloženia nalejte na jeden závit požadovaný počet korálikov. Potom začnite pliesť loptu, pričom dodržujte pravidlo 6-klinového kruhu. Je lepšie použiť krúžok amigurumi, potom môže byť počiatočný rad vždy utiahnutý. Pri pletení sa používa špirálový kurz a jedno háčkovanie. Je dôležité zabezpečiť, aby sa niť nelepila na už pletené korálky. V takýchto vzoroch je spravidla uvedený smer sady korálkov a priebeh pletenia. Budú opačné.

Touto technikou môžete vytvárať celé obrázky vianočných stromčekov. V závislosti od konečnej veľkosti môže byť potrebná základňa. Hodí sa k nej stará vyblednutá vianočná ozdoba aj pingpongová loptička alebo prekvapivá loptička..

Gule do priemeru 2,5-3 cm sa zaobídu bez rámu, vďaka hustote pletenia si zachovajú tvar.

Dekorácia guličiek

Uvažované metódy predpokladajú absenciu kostrovej gule alebo jej úplné skrytie pred očami pozorovateľov. Ale to nie je jediné použitie korálikov na vytvorenie novoročnej krásy. Ak sa vo vašej šperkovnici váľa nudná monochromatická guľa, môžete jej dať druhú šancu. Aby ste to urobili, stačí loptu splietnuť korálkami..

Rovnako ako pri vytváraní mozaiky majú remeselníčky voľné ruky, pretože existuje veľa schém na pletenie vianočných gulí korálkami. Vzhľadom na sférickosť viazaného predmetu sa však spravidla uchýlia k rôznym druhom ôk. Môžu to byť pevné siete alebo “peleríny” s príveskami a bez nich.

Schéma viazania lopty

Uvažujme o jednoduchej schéme opletenia novoročnej gule s korálkami – siete pre celú loptu. Na vytvorenie takého vrecka musíte vziať korálky rôznych farieb, 2-2,5 m rybárskej šnúry alebo nite, ihlu a spletenú guľu. Po výbere 2 farieb sa zamerajte na uzly priesečníka siete. Pri veľkom počte sa zmení farba úrovní.

Sieť na vianočné gule

Ak chcete dvojfarebnú sieťku, začnite so sadou jedného korálku v základnej farbe a pripevnite ho k čiare. Ďalej striedajte 1 uzol a 3 hlavné, až kým nebude na nite 7 korálikov druhej farby. Dokončite sadu jedným korálkom prvej farby a navlečte ihlu do extrémneho uzla.

Takto vyzerá prvý riadok. Ak chcete vytvoriť mriežku, zadajte 3 žlté a jedno modré. Bunku zaistite k tretiemu uzlovému korálku počiatočného radu. Opakujte až do konca. Potom sa s prihliadnutím na pletené korálky nakreslí 6 modrých korálkov. Dokončite extrémny prvok: vytočte 3 hlavné, jeden uzlový a jeden ďalší žltý.

Ak chcete začať druhý rad ôk, prevlečte niť cez modrý korálik, ktorý ste práve vyrobili. Tkanie sa opakuje na dĺžku rovnajúcu sa priemeru gule mínus šírku strany bunky. Po dosiahnutí mriežky sa mriežka uzavrie tak, že vezmete tri žlté korálky a ako rohové korálky použijete korálky prvého radu..

Teraz musíte zviazať hornú a dolnú časť lopty. Vložte sieťku na hračku a na novú pracovnú niť napíšte korálky hlavnej farby. Počet guľôčok je prevzatý z výpočtu rohov pozdĺž okraja siete (asi 16-18). Spojte ich do kruhu. Na určenie veľkosti potrebujete dobré oko, inak budete musieť empiricky prejsť dĺžku radu. V závislosti od veľkosti korálikov to môže byť 10 korálikov alebo viac..

Výsledný reťazec prevlečte prvým rohom a vráťte niť na počiatočný krúžok cez všetky korálky v reťazci. Uchopte druhý korálik z prsteňa, postup zopakujte. Toto tkanie je podobné ihlovej technike, iba s tým rozdielom, že rohový korálok funguje ako otočný korálik na sieťke, a nie v sade pre sadzbu..

Zostávajúca polovica lopty je uzavretá úplne rovnakým spôsobom. Ak si želáte, môžete túto časť ozdobiť príveskom, na to potrebujete fazetový korálik alebo kvapôčku.

Guličky s príveskami

Prívesok alebo strapec sa vykonáva ako posledný, keď je tkané posledné “rebro”. Zbierajte požadovaný počet korálikov, potom poslednú „kvapku“ a vráťte ihlu cez navlečené korálky. Opravte zavesenie tak, aby bolo presne v strede lopty.

Korálkové gule tohto druhu vyzerajú veľmi pôsobivo a za predpokladu, že sú vyrobené čo najpresnejšie, vyzerajú ako továrenské. Môžu byť skvelým nezabudnuteľným darčekom a hodnou ozdobou dovolenky..

Ako tkať guľôčkovú guľu: nástroje a materiály

Na guľôčkovú guľu budete potrebovať:

 • korálky alebo korálky akejkoľvek farby;
 • niť, vlasec alebo monofil;
 • korálková alebo obyčajná ihla s tenkým okom;
 • nožnice.

Ak chcete s korálkami pracovať pohodlne, môžete ho posypať uterákom alebo inou protišmykovou látkou. Pre začiatočníkov je lepšie začať skúšať vyrobiť guľôčkovú guličku rovnakej veľkosti, aby ste jej ľahšie dali požadovaný tvar. A keď sa dobre naučíte túto techniku, môžete sa pokúsiť splietnuť guličku pomocou spôn, okrúhlych alebo fazetovaných korálikov rôznych veľkostí, bikonov atď..

Všimnite si, že tieto guľôčky sú tkané na základe 3, 4 a 5 východiskových perličiek. V závislosti od toho, koľko korálkov je na základni, bude vzhľad gule veľmi odlišný. A v hotovom výrobku môžete použiť gule rôznych veľkostí.

Na tri koráliky urobíme svetlú korálkovú guľu

Na výrobu takejto gule vám stačí 6 korálikov. Preto odporúčame vziať si väčšie korálky, pretože z bežných korálikov č. 10 sa ukáže, že sú malé. Nasledujúci diagram zobrazuje podrobné pokyny na výrobu tejto gule..

Krok 1. Vezmite niť a položte na ňu 3 korálky, spojte ich do krúžku a ihlu opäť prevlečte cez 1-yubiserinu. Teraz znova prejdite všetkými 3 korálkami, aby ste prsteň utiahli a uviazali uzol..

Krok 2. Navlečte na niť ďalšie 2 korálky a pomocou ihly prejdite korálkami očíslovanými 1 a 2, ako je znázornené na obrázku. Niť musíte dobre utiahnuť, aby výsledný produkt pripomínal pologuľu.

Krok 3. Ihlu prevlečte poslednou perličkou a vpichnite ihlu do 4. perličky a potom do 2., 3., 5. a 6. perly. Teraz opäť v 3. a 5. koráliku. Niť dobre utiahnite, potom získate rovnomernú guľu. Ďalej uviažte uzol a odstrihnite niť. Aby konce nite nevyčnievali a nekazili vzhľad výrobku, môžu byť zastrčené do korálikov. A aby uzol nekvitol, môžete ho opraviť superglue alebo bezfarebným lakom na nechty. Ako ste si všimli, výroba guličky z korálikov nie je taká náročná..

Vytvorte ozdobnú guľu na 4 korálky

Ak chcete loptu zväčšiť, môžete ju v úvodnom kruhu zapliesť do 4 korálikov. Na jeho vytvorenie potrebujete 12 guličiek a na guľôčku niť dlhšiu ako 3 korálky. Vzorec tkania takejto gule je pomerne jednoduchý a veľmi sa nelíši od predchádzajúceho:

Krok 1. Ak chcete začať tkanie, nahodte na niť 4 korálky a spojte ich do krúžku. Zaviažte uzol a pre silu nezabudnite opäť prejsť ihlou cez všetky korálky..

Krok 2. Ďalej navlečte ďalšie 3 korálky a utiahnite závit tak, aby ste získali malú stenu gule, pričom ihlu prevlečiete cez 1. a 2. korálik, ako na obrázku.

Krok 3. Teraz navlečte na niť ďalšie 2 korálky. Dobrým utiahnutím nite získate pevnú pologuľu. Prevlečte 5., 2. a 3. korálik.

Krok 4. Na niť znova vložte 2 korálky a zafixujte ich prevlečením ihly cez 8., 3., 4. a 7. korálik..

Krok 5. Pridajte posledný 12. korálik, pričom prechádzajte 10., 4., 7., 6., 9., 11., 12. a 6. korálikom, aby ste vytvorili guľu. Upevníme ho tak, že vlákno uviažeme na uzol a odrežeme konce. Vlákna skryte do korálikov a zaistite uzol lakom.

Ako vytvoríte obľúbenú 5-korálkovú guľu podľa vzoru

Ale najobľúbenejším vzorom tkania guľôčok je 5-korálkový vzor. Napriek tomu, že je komplexnejší ako predchádzajúce dva, výsledkom sú veľmi krásne a jemné kúsky. Jedna taká guľa vyžaduje 30 korálikov a samozrejme väčšiu trpezlivosť a čas. Vzorec tkania vyzerá takto:

Krok 1. Na závit navlečte 5 korálikov a vytvorte z nich prsteň. Upevnite ho podľa rovnakého princípu ako v predchádzajúcich 2 prípadoch, zaviažte uzol a prevlečte niť všetkými korálkami.

Krok 2. Navlečte na niť ďalšie 4 korálky a, ako je znázornené na obrázku, vytvorte z nich prsteň a ihlu prevlečte cez 1. a 2. korálik..

Krok 3. Teraz, podobne ako po 3 korálky, splietajte prvý rad gule. Diagram veľmi jasne ukazuje postupnosť akcií. Pre prvý riadok je potrebných celkom 20 korálikov.

Krok 4. Ďalej prejdite na druhý a posledný riadok korálkovej gule. Podľa schémy začíname tkať od 8. perličky, na to navlečieme 3 korálky na niť a aby sme ich upevnili, prevlečieme niť cez 19., 8., 7. a 12. korálik..

Krok 5. Rovnakým spôsobom ako v prvom rade nalejte 2 korálky, aby ste vytvorili plný prsteň, a zaistite korálku podľa schémy. Tento krok zopakujte znova.

Krok 6. Navlečením 30. perličky na niť ju zaistite prevlečením ihly cez 28., 17., 20., 23., 22., 25., 27., 29., 30., 22. a 22. korálik. Niť dobre utiahnite a zauzlite. Skryte konce a uzol zalepte lakom.

Vianočná guľa zapletaná korálkami. Foto

Vianočné gule zapletané korálkami

Vianočné gule zapletané korálkami

Včelí korálik

Včelie tkanie sa vykonáva paralelným tkaním. Najlepšie je tkať včelu na rybárskej šnúre, potom sa plavidlo ukáže byť mäkké a objemnejšie, ale na tkanie môžete samozrejme použiť tenký drôt.

Potrebujeme korálky:

Ako tkať guličku korálikov: diagram a podrobné pokyny pre začiatočníkov

 • Začneme tkať z antén, v strede čiary zozbierame 3 čierne korálky, jedným koncom čiary sa vrátime cez 2 a 1 korálky (tkanie ihlou)
 • Na druhom konci rybárskej šnúry zozbierame jednu hnedú korálku a 3 čierne korálky, pričom koncom rybárskej šnúry prejdeme cez 2 a 1 čierne korálky.

Ďalej splietame včelu podľa schémy, začíname zhora, na jednom konci rybárskej šnúry zbierame 3 hnedé korálky, druhým koncom rybárskej šnúry prechádzame tými istými tromi korálkami, potom na dvoch konce rybárskej šnúry, vytiahneme korálky k anténam, potom vezmeme 4 hnedé korálky a urobíme všetko rovnakým spôsobom ako s tromi korálkami a tak ďalej podľa schémy. Najťažšou vecou bude pravdepodobne výroba krídel : na jednom konci linky nazbierame 1 hnedý korálik a 15 transparentných koráliek, potom koniec rovnakého konca vlasca natiahneme do hnedého korálika a druhé krídlo sa robí rovnako. na druhý koniec rybárskej šnúry navlečieme tiež 1 hnedý a 15 transparentných korálikov, koniec rybárskej šnúry natiahneme do hnedého korálika. Potom je všetko podľa schémy. Na konci zviažeme konce rybárskej šnúry morským uzlom, a ak chcete včelu použiť ako kľúčenku, odložte konce rybárskej šnúry, aby ste včielku pripevnili k predmetu, ktorý chcete.

Ako vidíte, vyrobiť včelu z korálikov nie je vôbec ťažké, stačí jedna rada, použite korálky rovnakej veľkosti.

Tkaná korálková sieťovina

Aby ste vyrobili akýkoľvek korálkový výrobok a perličková sieťka nie je výnimkou, mali by ste začať výberom farby a štruktúry. Znalosť charakteristík kvality korálkov tu neublíži. Pri vývoji produktu v prvom rade určujeme jeho tvar a veľkosť, dizajn a výtvarné riešenie. Aby ste to urobili, stojí za to vypracovať náčrt, zostaviť diagram a zvoliť techniku ​​tkania sieťoviny. Po výbere farieb korálikov môžete začať pracovať.

Vzor tkania korálkových sieťovín

vzor tkania korálkových sieťovín

Výrobky sú veľmi krásne a harmonické, s rôznymi farebnými kombináciami, vybrané s chuťou. Pretože korálky majú bohatú paletu výberu farieb a textúr, nebudú tu žiadne ťažkosti..

Pri tkaní pletiva z korálikov musíte dbať na rovnomerné napätie nite, pretože to môže ovplyvniť konečný výsledok práce. Tiež by ste sa mali starať o hladké hrany výrobku a úhľadné ukončenie nití. Aby sa pri tkaní sieťoviny skryla niť, ihla a niť sa druhýkrát prevlečú korálkou na začiatku aj na konci tkania. Aby sa vlákno nepohybovalo, je lepšie ho spracovať lepidlom alebo voskom.

Schéma sieťoviny z korálkových náhrdelníkov

schéma sieťoviny z korálkových náhrdelníkov

Sieťku z korálikov je možné použiť ako ozdobu mnohých rôznych výrobkov. Môžu to byť obrusy, šaty, záclony. Náhrdelník tkaný sieťovinou vyzerá originálne. Tkanie pletiva z korálikov je letom predstavivosti. Viac podrobností o tom, ako tkať pletivo z korálikov.

Kde sa používa korálková sieťovina??

Bežnou možnosťou je vytvoriť náramky a náhrdelníky. Existuje možnosť tkať náramky úplne iných odtieňov, aby zodpovedali kvetinám a pod potrebným oblečením.

Tipy na tkanie sieťovaných korálikov

Začínajúce ihličky budú potrebovať radu aj od skúsenejších remeselníčok..

Je teda lepšie tkať sieť korálkov na jednu niť. Pretože akékoľvek sieťové spoje budú veľmi dobre viditeľné. Ale práca s dlhým vláknom je tiež nepohodlná. V tomto prípade to musíte urobiť: previnúť 3 metre nite (aby ste získali pletivo s dĺžkou 45-50 centimetrov). Sieťku z korálikov budete musieť začať tkať od stredu nite, zvyšok navíjať na cievku. A keď tento kúsok nite skončí, mali by ste začať tkať z druhého konca vlákna, ale v opačnom smere sieťoviny.

Ďalšie odporúčanie pre tých, ktorí neplánujú vyšívať pletivo kamienkami. V tomto prípade je najlepšou možnosťou tkania nylonová niť preložená na polovicu. Dvojité skladanie je dôležité, aby sa výrobok nerozpadol, ak sa omylom zlomí jeden prameň..

Technológia paralelného tkania

Ako tkať guličku korálikov: diagram a podrobné pokyny pre začiatočníkov

Zvláštnosť techniky spočíva vo vytváraní krátkych rovnobežných radov, pripevnených dohromady iba na začiatku a na konci. Podľa schémy je na drôt navlečené určité množstvo korálikov. Konce drôtov by mali prechádzať vytočenými korálkami smerom k sebe. Korálkovanie v rovnobežných radoch je pre začiatočníkov veľmi výhodné:

 • rýchle vykonanie a ľahké čítanie obvodu;
 • aj neskúsený majster môže presne nasledovať vzorec;
 • je možné použiť rôzne veľkosti a triedy korálikov.

Môžete však použiť techniku ​​tkania v dlhých radoch, ale potom by ste mali každých pár korálkov dodatočne pripevniť k korálkam predchádzajúceho radu..

Na fotografii hotového výrobku nie je najčastejšie presne viditeľné, ako sú korálky fixované – iba okrajom alebo každých 2-3 korálkami, ale vytvorené rovnobežné rady a reliéf korálkov sú jasne viditeľné. Začiatočníkom sa odporúča, aby urobili kvetinu pomocou paralelného tkania. Najjednoduchšie z nich s tenkými viacfarebnými listami vyžadujú trochu materiálu a rozvíjajú schopnosti.

Príprava a výber materiálu

Technológia tkania vajec

Pred začatím práce by ste mali nájsť všetok potrebný materiál na výrobu korálkových veľkonočných vajíčok. Tieto materiály sú rovnaké a ich výber nezávisí od preferovanej techniky práce s korálkami. Na túto lekciu potrebujete:

 1. Polotovary (tvar vajíčka alebo podobné).
 2. Korálky rôznych farieb a preferovaných veľkostí.
 3. Lepidlo.
 4. Korálkové ihly.
 5. Korálková niť alebo rybárska šnúra.

Prázdne miesto v špecializovaných predajniach na vyšívanie a korálkovanie ľahko nájdete. Bežné polotovary z dreva alebo plastu budú stačiť..

Tipy na tkanie vajec

A tiež na varenie výrobku môžete použiť škrupinu z obyčajného vajíčka. Vyžaduje si to:

 1. Vytvorte malé otvory (na koncoch) a odstráňte všetok obsah.
 2. Zostávajúce škrupiny spevnite prelepením kúskami novín alebo iného mäkkého papiera.

Keď dobre poznáte túto techniku, môžete to urobiť bez škrupiny. Len stojí za to urobiť polotovar z kúskov mäkkého papiera v požadovanom tvare. Pre svoju stabilitu je základňa plochá. Aby mal obrobok krásny vzhľad, horné vrstvy papiera sú vyrovnané brúsnym papierom a pokryté farbou..

Na prácu je vhodný akýkoľvek korálik. České sklenené korálky sú špeciálnej kvality. V ich neprítomnosti to urobia aj Číňania..

Voľba farieb a veľkosť korálikov závisí od zvoleného vzoru a vzoru..

Farby pozadia sú zvyčajne zvolené v pastelových farbách. Postačí biela, modrá, svetlo ružová a ďalšie neutrálne farby. Vzhľadom na význam tohto druhu je vzor vyrobený zo svetlej a chytľavej farebnej palety vo všetkých variáciách.

Korálky sa predávajú podľa hmotnosti, nie podľa množstva. Je potrebné presne poznať požadovanú hmotnosť výrobku. Jeho definícia je možná kvôli prítomnosti schémy a špeciálnej tabuľky..

Vzor tkania vajec

Nite (linky) a ihly na prácu sú v rovnakých obchodoch, kde predávajú polotovary. Pri výbere vlákna by ste mali uprednostniť najtenšie a najtrvanlivejšie, aby sa zmestili pod existujúci otvor v koráliku. Ihla by mala byť tiež tenká, s malým okom.

Prilepovanie vajíčok korálkami

Začínajúce ihličky sa niekedy boja splietať kraslice s korálkami, schémy sa im zdajú veľmi komplikované. V takýchto prípadoch by ste sa mali uchýliť k lepeniu.

Potrebné sú prírodné vajíčka, potravinárske farbivo, soľ, ocot, PVA lepidlo, špáradlá, rybárska šnúra, nylonová alebo elastická niť, korálky a korálky. Vajíčka natvrdo pred zdobením.

Ako splietnuť vajíčko

Aby farba na vajciach bez problémov ležala, pred varom sa namočia do octu, ktorý sa zriedi teplou vodou. Potom sa opláchnu v studenej vode a pošlú sa variť doslova 10 minút..

Kým vajcia nestihnú vychladnúť, mali by byť ponorené do farbiva, prevrátené tak, aby boli všetky strany natreté. Potom sa položia na obrúsok, aby sa vysušili. Na vytvorenie neobvyklých vajíčok na Veľkú noc pomocou korálkov je potrebné vybrať farbivá, ktoré nie sú obzvlášť jasné, aby sa korálky nestratili na hlavnom pozadí. Je lepšie vyzdvihnúť farbu opačnej alebo jednoduchej farby..

Pozri tiež: Ako splietnuť sovu z gumičiek na prak, tkáčsky stav alebo háčik

Akonáhle sú vajíčka úplne vychladnuté a suché, môžete ich začať zdobiť korálkami. Aby ste to urobili, musíte budúci vzor použiť ceruzkou na škrupinu. Môžete si vybrať najrozmanitejšie témy alebo použiť štandardnú tému vo forme bežných krížikov alebo písmen „ХВ“.

Lepidlo sa nanáša pozdĺž najtenších čiar na škrupinu. Ďalej pomocou špáradla sú lepené rôzne korálky podľa vzoru. Samotná práca je namáhavá a vyžaduje vytrvalosť, ale výsledok stojí za to.

Použitie ozdôb

Druhou možnosťou na zdobenie vajíčok na Veľkú noc je prilepenie hotových ozdôb z korálikov. Ozdoby môžu byť v jednom vlákne alebo vo viacerých.

Vzor pletenia

Okolo vajíčka, ktoré je na začiatku potreté lepidlom, bude navinutý prúžok korálikov. Proces prilepovania môžete začať nielen od konca, ale aj od stredu vajíčka. Hlavnou vecou je pevne upevniť a prilepiť konce závitu..

Ak je cetka samotná široká, po pripojení by mal byť jej priemer zreteľne prispôsobený priemeru vajíčka od najširšej časti. V strede vajíčka sa položí pásik s hotovým vzorom a prilepí sa k škrupine. Od vytvoreného pásu po zužujúce sa konce sa vajíčko prelepí jednoduchými korálkami alebo sa zalepia jednoradové korálkové nite.

Sieťovina s diamantovými korálkami

Schéma je jednoduchá a elegantná zároveň. Pomocou tejto metódy môžete urobiť ohromujúcu dekoráciu pre veľkonočné vajíčka umiestnením do akéhosi kokonu. Pre začiatočníka je ľahké naučiť sa splietať vajíčko s korálkami. Podrobné majstrovské triedy krok za krokom sú vynikajúcimi pomocníkmi.

Pletenie vajíčok

Najprv by ste mali pripraviť všetky potrebné materiály. Tu potrebujete korálky, ihlu, ktorá môže prejsť dierou, a flexibilnú rybársku šnúru. Práca začína navliekaním korálikov na rybársku šnúru. Je dôležité vziať do úvahy, že hotový výrobok musí v najširšej časti úplne pokryť vajíčko. Počet korálkov navlečených na prvú niť by mal byť násobkom 6. To bude potrebné pre symetriu hotového výrobku. Výsledná niť je uzavretá do krúžku predĺžením ihly s koncom rybárskej šnúry do prvého korálku v rade.

Ďalším krokom je navlečenie piatich korálikov a vpichnutie ihly do šiesteho korálika hotového radu. Ak je všetko vykonané správne, mali by ste dostať malý čistý diamant. Ďalej podľa tej istej schémy sú vyrobené zostávajúce kosoštvorce. Zakaždým sa navlečie päť korálikov, retiazka sa vtiahne do každej šestiny základne.

Keď je prvý rad pletiva pripravený, môžete ho začať stavať. Na rybársku šnúru sa položí päť korálikov, ktoré sa vložia do stredu predtým získaných kosoštvorcov, to znamená do tretieho korálky slučky. Týmto jednoduchým spôsobom sa základná niť stiahne k sebe a vytvorí ďalší rad kosoštvorcov. Rovnakým spôsobom by mali byť vyrobené ďalšie dva riadky.

Ďalším krokom je odobratie obrobku. Môže to byť prázdna škrupina od vajíčka alebo atrapa, na ktorú sa navlečie výsledný fragment siete. Teraz je potrebné výrobok zúžiť a vytvoriť kupolu. Za týmto účelom musíte namiesto piatich korálikov vziať tri kusy, pričom koniec ihly stále prechádzate do centrálneho korálku kosoštvorca. V posledných riadkoch budete musieť všetko navliecť na korálky. Polovica hotovej sieťoviny by mala vajíčko tesne zabaliť.

Je možné použiť jednoduchšiu techniku. Pri vytváraní kupoly sú na ihlu navlečené tri korálky, ale ihla neprechádza do každého kosoštvorca, ale cez jeden.

Keď kupola úplne pokryje vajíčko na jednej strane, môžete začať formovať druhú časť. Keď je sieťovina v tvare diamantu pripravená, rybárska šnúra sa vtiahne do silného uzla, odreže a jej koniec s ihlou sa skryje medzi korálkami.

Spôsob obojstranného tkania

Táto technika je skvelá pre začiatočníkov. Ak sa chcete začať učiť, táto technika je na korálikoch dvoch rôznych farieb. Jeden bude použitý na tkanie párnych riadkov a druhý na nepárne riadky. Prvý a druhý pásik je tkaný nasledovne:

 1. Prvé dve korálky sú navlečené.
 2. Ihla sa vráti a začína v prvom koráliku.
 3. Na rybársku šnúru je potrebné navliecť dva korálky (ako v bode 1).
 4. Navlečte ihlu do tretieho korálika.
 5. Takto splietame dva rady. Prvý rad korálkov je navzájom spojený a v druhom sú korálky držané v prvom rade.
 6. Spárovanie prvého a predposledného koráliku, druhého s posledným. Prevlečte rybársku šnúru cez korálky nepárového radu (3-4 ks). Nite prevlečte cez korálky spárovaného radu. To isté urobte tak, že na pravej strane prevlečiete niť do 3 alebo 4 korálikov nepárneho radu..

Začnite pracovať na treťom rade produktu. Aby ste to urobili, musíte navliecť korálik a prevliecť ním linku. Potom prevlečte niť do posledného korálika a upleťte. Opakujte tieto kroky a opatrne pracujte na plátne podľa existujúcej schémy.

Táto metóda sa používa na vytvorenie pásu okolo najhrubšej časti vajíčka. Veľkosť jedného pásu sa vyberá na základe veľkosti výrobku (výška a šírka). Obvykle je veľkosť pletenca v rozmedzí 10 radov. Jeho dĺžka závisí od obvodu najširšej časti vajíčka..

Dôležité nuansy

Pre pohodlie a lepšie prispôsobenie plátna stojí za to urobiť prvé dva rady pásu a potom ich dať na vajíčko. To vám umožní vyhnúť sa chybám pri výbere veľkosti plátna a tesnosť perličiek dodá výrobku vynikajúci vzhľad. Zostávajúce konce opaska musia byť pripevnené zviazaním zvyšku nite dohromady.

Pletenie v zužujúcej sa časti vajíčka je potrebné začať až po zhotovení pásu. Aby správne fungoval, musíte s každým novým riadkom opatrne znížiť počet korálikov. Aby sa plátno lepšie prispôsobilo, malo by sa to urobiť rovnomerne a niť sa prevlečie rovnakým počtom korálikov predchádzajúceho radu..

Ak sa počas prevádzky objaví zošikmenie alebo príliš veľké medzery medzi radmi, je potrebné pletenie ihneď rozpustiť a urobiť to znova. Úplne posledná korálka, umiestnená v hornom strede vajíčka, je úhľadne zaistená. To sa dosiahne prevlečením šnúrky cez ňu a priľahlé korálky, ktoré sa potom zaviažu na uzol. Zvyšok nite je odstrihnutý a konce sú skryté pod najbližšími radmi opletení.