Sušenie hrozna v elektrickej sušičke

Ako sušiť hrozno v elektrickej sušičke

Najlepšie je sušiť hrozno s malým obsahom semien vo vnútri, a ešte lepšie bez nich, a bobule by malo mať aj dosť silnú šupku. Najlepšie je sušiť hrozno vlastnými rukami na slnku, je to celkom jednoduché. Zozbieranú úrodu musíte v jednom rade naliať na nejaký povrch, môže to byť preglejka, lepenka, polyetylén a nechať ju na slnku..

Sušenie zvyčajne trvá až tri týždne, v závislosti od vonkajšej teploty môže proces trvať kratšie alebo naopak viac. Na konci sušenia by obsah vlhkosti v hrozne nemal prekročiť dvadsať percent, farba výslednej plodiny by mala byť hnedá.

Metódy sušenia hrozna

Metódy sušenia hrozna

Hrozno je tiež možné sušiť v tieni., táto metóda pomáha zachovať v bobuliach veľa živín. Tento proces trvá oveľa dlhšie, môže trvať až päť mesiacov. Je dôležité udržiavať špecifickú teplotu desať až pätnásť stupňov Celzia. Sušené bobule sa neboja mrazu, takže ich môžete skladovať kdekoľvek.

Existuje aj spôsob sušenia hrozna pomocou rúry.

Inač sušenie hrozna horúcou vodou, alebo zásaditý roztok, v ktorom je obsah sódy bikarbóny štyridsať gramov na desať litrov vody. Pri tomto riešení musíte hrozno zalievať, potom opláchnuť tečúcou vodou a nechať niekoľko dní sušiť, potom bobule prevrátiť. Hrozno stačí sušiť za týždeň.

Hrozno je možné sušiť aj v tieni, táto metóda pomáha zachovať v bobuliach veľa živín.

Je tu tiež spôsob sušenia hrozna pomocou rúry. Týmto spôsobom sa hrozno suší tri dni, stačí dodržať požadovanú teplotu, vetrať pary, miešať hrozno a pravidelne vypínať rúru. Teplota by mala byť najskôr asi šesťdesiat stupňov Celzia, na konci sušenia nie viac ako štyridsať.

Prečítajte si tiež: Recept na domáce víno Isabella

Ako správne sušiť hrozno v elektrickej sušičke

Ako správne sušiť hrozno v elektrickej sušičke

Jednou z najrýchlejších metód sušenia bobúľ je sušenie v elektrickej sušičke. Iba jedna výhrada je, že do elektrickej sušičky sú vhodné iba bobule s tvrdou dužinou..

  Pestovanie paradajok Mazarin, foto

Kroky sušenia pomocou elektrickej sušičky:

  • Najprv musíte zozbierať zrelé hrozno.
  • Ďalej ho musíte dobre opláchnuť..
  • Potom by mali byť bobule oddelené..
  • Na konci musíte naplniť podnosy elektrickej sušičky hroznom a začať pracovať..

Trvanie práce závisí od odrody zberanej plodiny, ale v priemere trvá sušenie asi desať hodín. Sušička sa musí počas prevádzky pravidelne vypínať. Najlepšie je sušiť bobule v niekoľkých prístupoch..

Pozrite si video na tému: Sušenie hrozna v elektrickej sušičke

Pri práci s elektrickou sušičkou musíte pamätať na to, že malé bobule schnú rýchlejšie, preto počas pracovného procesu musíte hrozno pravidelne triediť. Veľké hrozno je lepšie nesušiť v elektrickej sušičke. Prečítajte si viac v sekcii Užitočné tipy