Užitočné vlastnosti ohnivého medu

Fireweed med. Užitočné vlastnosti. Ako si vybrať

Fireweed, bežnejší ako Ivan čaj, naši predkovia už oddávna používali ako liek. Rastie predovšetkým na nechernozemských pozemkoch, po odlesnení alebo lesných požiaroch. Táto rastlina má jasne ružovú farbu, príjemnú arómu a dáva veľa nektáru, a preto ju včely veľmi milujú. V tomto článku sa dozviete o užitočné vlastnosti ohnivého medu a môžu byť použité doma na liečbu a prevenciu rôznych chorôb. Ak nemáte včelín, skúste nazbierať Ivanov čaj a uvariť kvety a listy a kúpiť med na trhu.

Farba medu ohnivej

Pri zbere medu z ohnivej včely získajú včelári hustú, ľahkú hmotu so zelenkastou a niekedy ružovkastou farbou. Med má sladkú a príjemnú arómu, ktorá sa nepoddáva vôni samotných kvetov. Chuť možno dokonca oceniť ako sladkú. Po krátkom skladovaní med zhustne a farebné odtiene zmiznú. Vďaka vysokému obsahu cukru sa rýchlo obalí v cukre.

Užitočné vlastnosti ohnivého medu

Med z Fireweed má pre ľudí mnoho prospešných vlastností. Obsahuje veľké množstvo vitamínov, aminokyselín, antioxidantov. Má opaľovací účinok, je dobrým antiseptickým a antivírusovým činidlom. Prítomnosť rastlinných cukrov v ňom umožňuje jeho použitie aj diabetikom typu II. Med z Fireweed sa používa v kozmeteológii, pri návšteve kúpeľného domu, pri liečbe rôznych chorôb.

Med z Fireweed má pre ľudí mnoho prospešných vlastností. Obsahuje veľké množstvo vitamínov, aminokyselín, antioxidantov. Má opaľovací účinok, je dobrým antiseptickým a antivírusovým činidlom.

Použitie medu v tradičnej medicíne

Med z ohnivých ruží je už dlho cenený a používaný v ľudovom liečiteľstve. Vďaka svojim liečivým vlastnostiam sa používa na choroby kože, vnútorných orgánov a prechladnutia. Pri použití medu Fireweed:

– zmierňuje príznaky nachladnutia a chrípky;

– zmierňuje opuch a zápal s laryngitídou a inými ochoreniami hrdla;

– vytvára antiseptické účinky v prípade chorôb horných dýchacích ciest;

– s vysokou kyslosťou a gastritídou obaluje žalúdok a eliminuje nepríjemné príznaky;

– používa sa na peptické vredy a dvanástnikové vredy ako protizápalové činidlo;

– posilňuje steny ciev;

– dopĺňa krv mikroelementmi a vitamínmi;

– stabilizuje tlak;

– zlepšuje stav s migrénami;

– znižuje prejav symptómov pri ochoreniach urogenitálneho systému u mužov;

– normalizuje spánok s nespavosťou;

– používa sa ako sedatívum pri nervových poruchách a strese;

– keď dojčenie zvyšuje imunitu a zasýti veľkým množstvom vitamínov a minerálov.

Med musíte používať denne. Za týmto účelom rozmiešajte jednu čajovú lyžičku medu v pohári teplej vody alebo mlieka. Najlepšie je piť na prázdny žalúdok. Preto sa všetky prospešné vlastnosti medu lepšie vstrebávajú..

Med musíte používať denne. Za týmto účelom rozmiešajte jednu čajovú lyžičku medu v pohári teplej vody alebo mlieka. Najlepšie je piť na prázdny žalúdok. Preto sa všetky prospešné vlastnosti medu lepšie vstrebávajú.

V kozmeteológii sa používa aj med z ohnivých rias. Pri aplikácii ako masky sa pokožka tváre stáva pružnejšou a pružnejšou, získava rovnomernú farbu a hodvábnosť. V poslednej dobe sa pridáva k príprave krémov, peelingov a balzamov. A pri kúpeľných procedúrach sa nanášajú tenkou vrstvou na pokožku tela a po chvíli sa dôkladne umyjú. Med z Fireweed pri aplikácii na pokožku čistí póry, sťahuje ich a zároveň vytvára antiseptické účinky. Keď sa na koži vytvoria rany, používa sa tiež na dezinfekciu a skoré hojenie..

Pozrite si video: Medová rastlina Ivan čaj

Výhody a poškodenia medu z fireweed

Zvlášť opatrní pri používaní medu musíte byť alergickí a mladé matky počas dojčenia. Musíte začať s malou dávkou a potom vyhľadať alergickú reakciu. Koniec koncov, akýkoľvek med, najmä fireweed, je veľmi silný alergén, môže spôsobiť diatézu a iné alergické reakcie vrátane anafylaktického šoku. Je tiež kontraindikovaný v prípade precitlivenosti na med, otvoreného vredu žalúdka. Kontroverznou otázkou je používanie medu na scrofulu.

Ako rozoznať pravý med od falošného?

Pri výbere medu z Fireweed musíte v prvom rade venovať pozornosť farbe, chuti a vôni. Mal by byť veľmi hustý, takmer bielej farby s mierne nazelenalým alebo ružovkastým nádychom. Mal by chutiť veľmi sladko a voňať ako vôňa kvetov. Med z Fireweed je kandizovaný veľmi rýchlo, takže v ňom môžu naraziť zrazeniny drobných zrniečok. Keď poznáte tieto vlastnosti, môžete si ľahko vybrať skutočný a zdravý produkt..

Veľmi zaujímavé video: Med na trhu – skúška pre predajcov

Dúfame, že naše rady ako ako si vybrať med z ohnivej vlny, a popis jeho vlastností bol nápomocný. Na našom webe svoimi-rukamy.com nájdete mnoho zaujímavých článkov, osvojte si základy rôznych typov výšiviek a získajte užitočné tipy..