Čo by mal záhradník skladovať v zime, aby použil v lete

Čo by mal záhradník skladovať v zime, aby použil v lete

Letní obyvatelia, ktorí si vybrali ekologické poľnohospodárstvo, vyžadujú v letnej sezóne obrovské množstvo rôzneho organického odpadu. Zvyšky dreva, burina, vrcholy zeleniny, konáre stromov a kríkov, rôzny odpad z potravín – to všetko sa používa v záhrade. Užitočný drevný popol sa získava iba z odpadu, ktorý slúži ako vynikajúce hnojivo a ochrana proti škodcom. Iní robia v posteliach mulčovaciu vrstvu. Ešte iní vyrábajú vynikajúci kompost, ktorý zlepší stav pôdy..

S koncom sezóny dacha sa farmári vracajú do svojich mestských bytov, než príde jar. Ale počas chladného obdobia môžete tiež ukladať užitočný odpad, ktorý bude potom v krajine užitočný. Samozrejme, nie všetko sa dá zozbierať, ale nejaký odpad neprinesie obyvateľom bytu žiadne nepríjemnosti..

Cibuľové šupky na kontrolu škodcov

Cibuľové šupky na kontrolu škodcov

Sušenú šupku je možné skladovať dlho, nezaberie veľa miesta a nevydáva žiadne arómy. Môže byť skladovaný vo vreckách z akéhokoľvek materiálu vo veľkých množstvách.

Cibuľové šupky obsahujú veľké množstvo biologicky aktívnych látok, ktoré pomáhajú v boji proti chorobám a škodcom. Na základe šupky sa pripravuje špeciálna infúzia na postrek rastlín. Repu a mrkvu je možné skladovať v cibuľových šupkách v mestskom byte..

Tento cibuľový odpad v letnej sezóne bude vynikajúcim mulčovacím materiálom pre záhony zeleniny a bobúľ. Pomocou cibuľových šupiek je možné dlhodobo udržiavať pôdnu vlhkosť. Nielenže ochráni rastliny pred škodcami a suchom, ale stane sa aj dobrým hnojivom..

Pri výsadbe zemiakov organickým spôsobom (s použitím odpadu vo výsadbách zákopov) sa odporúča používať cibuľové šupky ako prostriedok proti zemiakovému chrobákovi a iným škodcom..

Mulčovacie noviny

Čiernobiele noviny, rôzne papierové obaly, lepenka sú vynikajúcim mulčovacím materiálom

Čiernobiele noviny, rôzne papierové obaly, lepenka je vynikajúci mulčovací materiál, pomocou ktorého sa môžete zbaviť buriny a škodcov z postelí. Papierový mulč na bobuľovitých pozemkoch zvýši výnosy, na záhonoch s hráškom a fazuľou – dobre zahreje pôdu a urýchli plodenie. A pri úprave teplých postelí sa bez papiera vôbec nezaobídete.

  Nedostatok živín v paradajkách

Zemiakové šupky sú najlepším hnojivom pre ríbezle

Odpadové zemiakové šupky sú pre ríbezle veľmi prospešné, pretože obsahujú veľké množstvo škrobu.

Odpadové zemiakové šupky sú pre ríbezle veľmi prospešné, pretože obsahujú veľké množstvo škrobu. S jeho pomocou sa bobule stanú oveľa väčšími. Ak je tento odpad v zimnom období sušený a nevyhadzovaný do koša, potom v lete bude možné zvýšiť výnos ríbezlí..

Sušenie nie je ťažké. Môžete to urobiť na batérii alebo na obyčajnom papieri a položiť ich do jednej vrstvy. Suchý zemiakový odpad je tiež dobre skladovaný vo vreciach, lepšie z látky.

Na zvýšenie výťažku bobúľ ríbezlí sa používa zemiakový vývar založený na čistení, ktorý sa používa na zalievanie. Takéto čistenie môžete vykonať priamo pod kríkom tým, že ich zakopete do pôdy..

Namočené a nakrájané šupky zemiakov sa pridajú do každej jamky pred výsadbou sadeníc uhorky a kapusty. Zhora musí byť taká zmes posypaná zeminou a potom sadenicami. Tento vrchný obväz je veľmi užitočný pre tieto zeleninové plodiny..

Vaječné škrupiny ako zdroj vápnika

Cenná vaječná škrupina s vysokým obsahom vápnika je však nenahraditeľným organickým hnojivom.

Mnoho žien v domácnosti používa v zime veľké množstvo vajíčok. Cenná vaječná škrupina s vysokým obsahom vápnika je však nenahraditeľným organickým hnojivom. Vyhodiť ju je len zločin prírody.

Musíte skladovať iba dobre vysušené a rozdrvené škrupiny. V tejto forme sa môže uchovávať v bežnom vrecku alebo v sklenenej nádobe až do jari..

Vaječné škrupiny sa používajú ako hnojivo pri pestovaní melónov a zeleniny, ako aj rôznych okopanín.

Škrupina vo forme drveného prášku sa naleje do kmeňov mnohých ovocných stromov, pridá sa do pôdy pri pestovaní ruží a používa sa aj pri kladení kompostu..

Šupka zo semien a orechov

Mulč, vyrobený z plevy tekvicových semien, arašidových luskov a škrupín z orechov, je vynikajúcim organickým hnojivom do záhonov.

Mulč, vyrobený z plevy tekvicových semien, arašidových luskov a škrupín z orechov, je vynikajúcim organickým hnojivom do záhonov. S takýmto odpadom sa nemusí sušiť ani inak manipulovať, stačí ho do jari vložiť do vrecka alebo kartónovej škatule..

  Listy uhorky zožltnú: čo robiť, aby ste zabránili žltnutiu

Tekvicové semienka sa odporúča jesť, pretože obsahujú veľké množstvo vitamínov, bielkovín, tukov, aminokyselín, uhľohydrátov a stopových prvkov. Sú jedným z najúčinnejších prostriedkov na liečbu parazitov v ľudskom tele. Zároveň nezabúdajte, že plevy sú tiež užitočným výrobkom. Nevyhadzujte ho.

Citrusové šupky od škodcov

V zime sa citrusové plody konzumujú vo veľkých množstvách a šupky z nich sa často sušia na neskoršie použitie.

V zime sa citrusové plody konzumujú vo veľkých množstvách a šupky z nich sa často sušia na neskoršie použitie. Môžete ich napríklad pridať do čaju alebo použiť v drvenej forme na pečenie, môžete vyrábať kandizované ovocie. Jedinečná aróma týchto plodov nielenže zlepšuje náladu a chuť do jedla, ale je tiež vynikajúcim hnojivom a pomáha odolávať škodcom v záhrade..

Zostávajúce šupky z pomarančov, mandarínok a citrónov osušte a uložte do papierového alebo plastového vrecka. Táto príjemná vôňa pre nás pomôže zbaviť sa napadnutia voškami v letnej sezóne. Postihnuté rastliny budú musieť byť ošetrené iba infúziou z kôry citrusov..

Možnosti infúzie:

  1. Na 3 litre vody pridajte 300 gramov suchej kôry z citrónu a dajte na tmavé miesto na tri dni vylúhovať.
  2. Pridajte kôru zo štyroch pomarančov do 2 litrov vody, nechajte pôsobiť 7 dní na tmavom mieste, potom pridajte niekoľko kvapiek tekutého mydla a dobre premiešajte. Pred použitím preceďte.
  3. Čerstvé (alebo suché) šupky z jedného kilogramu pomarančov alebo mandarínok dajte do trojlitrovej nádoby, potom, ako ich pomeliete na mlynčeku na mäso, a zalejte vodou. Do 5 dní musíte vydržať infúziu na tmavom mieste, potom precediť a použiť v zriedenej forme na postrek v pomere jedna k desiatim.

Čaj a káva na obliekanie a hnojenie

Použité čajové lístky a kávová usadenina sú vynikajúcim hnojivom.

Použité čajové lístky a kávová usadenina sú vynikajúcim hnojivom. Záhradkári, ktorí uprednostňujú organickú hmotu ako vrchný dresing, zberajú aj taký potravinový odpad na letnú sezónu. Najdôležitejšou vecou pre ich skladovanie je dôkladné sušenie. Pleseň sa spravidla vyvíja s minimálnou zvyškovou vlhkosťou.

  Zelenina na parapete

Odpad z čaju a kávy sa pridáva do pôdy ako vrchný obväz pri pestovaní sadeníc zeleniny.

Na základe čaju na spanie sa pripravuje tekuté hnojivo pre zeleninu, infúzia na spracovanie odrezkov ríbezlí pred výsadbou a preventívne riešenie od škodcov.