Výroba mydla doma

DIY mydlo doma zo základne

Skákačkami sa k našim domovom blíži radostný sviatok – Deň matiek, v ktorý môžeme matku potešiť všetkými druhmi ručných remesiel, darčekov vrátane našich „kulinárskych majstrovských diel“.!

Tento článok vám však nepovie nič o „majstrovských dielach“ varenia, tento článok vás naučí, ako si sami vyrobiť veľmi krásne a aromatické mydlo, ktoré sa nebudete hanbiť dať svojej matke, a určite vám príde vhod Farma.!

Výroba mydla doma pre začiatočníkov

Výroba mydla doma pre začiatočníkov

Viete, na čo slúži SOAP? Je určený na čistenie pokožky od rôznych nečistôt, vrátane všetkých druhov škodlivých baktérií! Preto si pri výrobe svojej prvej mydlovej tyčinky v živote musíte ako začiatočník premyslieť ČO a hlavne PREČO dáte do mydlového základu!

Myslím, že poznáte aj tieto informácie: väčšina vonných olejov má antiseptické, tonické, protizápalové a antivírusové vlastnosti..

Z týchto úvah vyberieme oleje pre každú jednotlivú tyčinku mydla! Ďalšou užitočnou vlastnosťou aromatických olejov je priaznivý účinok na pokožku, jej zjemnenie, hojenie …

Vône tiež hrajú dôležitú úlohu pri tvorbe mydla – vône tiež ovplyvňujú našu pohodu a náladu! Je potrebné vziať do úvahy, ktoré vône vo vás vyvolávajú pozitívne emócie a myšlienky a ktoré naopak dráždia a môžu spôsobovať bolesti hlavy..

Ďalšia nuansa: teraz je veľmi módne pridávať všetky druhy prísad a práškov do mydlovej základne pri vytváraní mydla doma! Tieto doplnky môžu byť prírodné alebo úplne vyrobené ľuďmi..

 • Medzi prírodné prísady patria: bylinky (hlavne liečivé byliny), niektoré malé sušené kvety (používané výlučne z estetického hľadiska), med a sušené mlieko (prospešné pre telo), kakao, mleté ​​ovsené vločky (vyznačujúce sa všeobecnými redukčnými vlastnosťami), mletá káva , kokosové vločky a dokonca aj íl (imitácia kroviny a masky).
 • Ale syntetické prášky sú iskry, ktoré dodávajú, aj keď nie celkom obyčajný kus mydla, jas, slávnosť, náladu.

Tu sú len TAKÉTO mydlá (s prírodnými práškami) majú veľmi krátku trvanlivosť, preto je vhodné ich použiť na určený účel čo najskôr.!

Na výrobu krásneho mydla potrebujeme:

Na výrobu krásneho mydla potrebujeme:

 • Základ mydla, ktorý musíte mať, ktorý je možné ľahko kúpiť v špecializovaných predajniach;
 • Aromatické oleje – pre každú tyčinku mydla vyberáme kombináciu, ktorá vyhovuje konkrétnej osobe, pre ktorú sa to robí, v tomto prípade je to vaša matka;
 • Vône, ktoré poskytnú „chutný“ pocit pri umývaní takým mydlom (poznáte chuť svojej matky!);
 • Všetky druhy farbív. Ak je váš základ mydla priehľadný – neváhajte experimentovať s farbami! Len si uvedomte, že v žiadnom prípade by ste nemali kombinovať potravinárske a syntetické farbivá v jednej kocke mydla. Ale pre aplikáciu oddelene, neexistujú žiadne obmedzenia ani zákazy. Jediným dôvodom, prečo je lepšie pri výrobe mydla nepoužívať farbivo, sú alergické reakcie na pokožku vašej matky alebo niekoho z vašej rodiny;
 • Všetky druhy prírodných plnív, hovorili sme o nich vyššie (kvety, bylinky, med …);
 • Alkohol! Áno áno áno! A tu sa bez alkoholu nezaobídete! Všestranný produkt! Vďaka mnohým vlastnostiam mydlový roztok vyplní formu, predtým postrekovanú alkoholovým roztokom, rovnomerne, bez bubliniek a nerovností.!
 • Formy na mydlo. Obyčajné silikónové muffiny na pečenie košíčkov prídu vhod, v súčasnosti je ich široká škála. A to je presne to, čo potrebujeme! Ak ste ešte nezískali takú dobrotu, nevadí, vezmite si detské formy na piesok: ryby, korytnačky … Ale kategoricky sa vyhýbajte skleneným nádobám! V krajnom prípade použite bežné plastové poháre!
 • Malý kastrólik, v ktorom rozpustíme mydlový základ vo vodnom kúpeli. Najlepšou možnosťou sú špeciálne jedlá pre mikrovlnnú rúru a samozrejme proces tavenia v tejto nádhernej jednotke;
 • Krájacia doska, lyžica a pravidelný ostrý nôž.

Kým nás mama odtajnila, začnime vyrábať mydlo zo základne:

1. Nuž, začnime … pripravíme si formy na „test“, a to – najdôkladnejšie ich postriekame roztokom alkoholu. Na čo to je – už viete!

Kým nás mama odtajnila, začnime vyrábať mydlo zo základne:

2. Pokračujeme k svojmu mydlovému základu: položíme ho na dosku a nakrájame na malé štvorčeky. Všetky tieto veci nalejeme do hrnca a dáme do vodného kúpeľa, aby sa rozpustil. Ak sa na tento účel rozhodnete použiť mikrovlnnú rúru – prosím! Nastavte čas na 30 sekúnd. A pamätajte, že aby mydlo pri tavení nemrhalo svojimi vlastnosťami, nesmie byť v žiadnom prípade prehriate, nemôžete ho nechať variť.!

Pokračujeme k svojmu mydlovému základu: položíme ho na dosku a nakrájame na malé štvorce.

3. Do tekutého roztopeného mydla môžete začať pridávať najrôznejšie aditíva, prášky atď. Do základu ihneď pridáme potravinárske farbivo. Na 100 g mydla postačí 7 kvapiek farbiva. Všetko dôkladne premiešame, opatrne, aby vám nekvapkala horúca tekutina na ruku – „potešenie“ je nepríjemné!

Do tekutého roztaveného mydla môžete začať pridávať všetky druhy prísad, práškov atď.

4. Aby ste však mohli pridať ochutené a základové oleje, musíte nechať mydlový roztok mierne vychladnúť. Toto má zabrániť tomu, aby teplota zabíjala prospešné vlastnosti aromatických olejov. Keď zmes trochu vychladne, pridajte oleje – od 3-7 kvapiek do 1 čajovej lyžičky. Čím viac oleja však do mydlového roztoku pridáte, tým menej vám mydlo napení! Ale ak má vaša matka suchú pokožku, môžete nízku „mydlenosť“ budúceho mydla ignorovať a bezpečne vložiť požadované množstvo aromatického oleja. Najlepšou možnosťou je dať 1/3 čajovej lyžičky aromatického oleja na 100 g mydlového základu. Ak existuje niekoľko olejov, potom by ich celkové množstvo nemalo prekročiť túto prípustnú normu..

Najlepšou možnosťou je dať 1/3 čajovej lyžičky aromatického oleja na 100 g mydlového základu

5. A teraz môžete trochu fantazírovať a do ešte nezmrazeného mydla pridať všetky druhy práškov, trblietok, byliniek … Všetko poriadne premiešajte!

Najdôležitejší moment! Silikónové formy inštalujeme na rovný povrch

6. Najdôležitejší moment! Silikónové formy inštalujeme na rovný povrch, pokvapkaný alkoholovým roztokom, a nalejeme do nich našu mydlovú zmes! Na vrchole, po 15 minútach, môžete tiež posypať naše polotovary alkoholom. Kým sa mydlo úplne nevychladne, v žiadnom prípade sa neodporúča miešať a posúvať ho po stole – formy sú mäkké a tvar hotového mydla sa jednoducho zdeformuje! Formu s polotovarmi necháme 1 hodinu samotnú.

Formu s polotovarmi necháme 1 hodinu samotnú.

7. Mrazené mydlo je možné zo silikónových foriem ľahko vybrať, formy sú mäkké a ľahko podľahnú akýmkoľvek vašim pohybom. Mydlo je úplne pripravené! Obdivujte toto majstrovské dielo mydla:

Môžete dať taký darček takto: len tým, že ho položíte na krásny tanier. Alebo môžete byť kreatívni a vyrobiť pre svoju mamu slávnostné balenie! Prekvapenia nekončia!

Výroba mydla doma pre začiatočníkov

Vaša mama bude určite milovať mydlové prekvapenie! Alebo možno dokonca o niečo neskôr, keď váš darček úplne spotrebuje vaša matka, spolu s matkou vyrobíte ďalšiu dávku takýchto darov, najmä preto, že sa blížia novoročné sviatky, ktoré vyžadujú veľký počet darčekov a prekvapenia – nielen pre matku, ale aj pre každého člena vašej rodiny! Šťastné prázdniny!