Aké krásne výrobky sa získavajú zo škrupín z kuracích vajec

majstrovská trieda remesiel z vaječných škrupín

Pamätajte si – vaječné škrupiny nemajú v smetnom koši miesto, pretože, ako sa ukázalo, dá sa z neho urobiť veľa! Existujú jednoduchšie – pre deti alebo začiatočníkov a existujú ťažšie pre skúsených remeselníkov. Po zvládnutí tejto zručnosti pri vytváraní originálnych remesiel nebudete mať otázku, ale čo priniesť do školy na charitatívny veľtrh alebo na vložku do materskej školy. Opäť, kým nie je večer – ďalšia užitočná aktivita s deťmi je tiež skvelá! Preto sme sa v tomto článku rozhodli povedať vám, ako urobiť remeslo zo škrupiny.

Či už čínske remeslo alebo európske veľkonočné tradície

Už nie je možné odhaliť, ako dávno ľudia začali vyrábať ozdobné ozdoby z vajíčok, ako aj zo svojich škrupín. Mohli to uľahčiť slávnosti kresťanských Veľkej noci v Európe alebo možno umenie čínskych majstrov, veľkých vynálezcov niečoho podobného.. škrupinové remeslá

Podľa čínskej viery celý svet pochádza z vajíčka, a preto už od staroveku bolo tradíciou dávať ozdobené vajíčka na svadbu i na narodeniny. V dnešnej dobe sa vďaka vylepšeným nástrojom na rezbárstvo remeslá stávajú ešte originálnejšími a elegantnejšími a v skutočnosti môžete stelesniť akúkoľvek, aj najzložitejšiu kresbu. Môžete však použiť aj už rozbitú škrupinu, vyrábajú z nej skutočné remeslá a používajú ju na zdobenie ďalších predmetov, napríklad fliaš..

Možnosti zdobenia vajec

Stojí za zmienku, že remeslá z vaječných škrupín môžu byť úplne rozmanité. Na Veľkú noc môže fantázia vzlietnuť.!škrupinové remeslá

Na zdobenie vajíčok nie je toľko rôznych možností. Zdobia samotné nelúpané vajíčko a škrupinu, ktorá už bola z neho olúpaná, používajú v remeslách a decoupage.

remeslá z vaječných škrupín pre deti

Prekvapivo môžete urobiť vajíčko. dokonca vyšívať! A nielen nite, ale aj korálky a stuhy.

remeslá z vaječných škrupín pre deti

remeslá z vaječných škrupín pre deti

V škrupinách môžete pestovať nejaký druh zelene, darček sa ukáže nielen originálnym, ale aj praktickým a užitočným.

  Interiér domu na Veľkú noc zdobíme svojpomocne

DIY škrupina remeselné fotografie

Detské remeslá. Nápady

Skutočné vaječné škrupiny môžu byť užitočným materiálom na výrobu remesiel. V takom prípade môžete študovať majstrovskú triedu a pozrieť sa na fotografie, ktoré sú k nej pripojené..

Deti môžu dať voľnú ruku svojej predstavivosti nielen na Veľkú noc, ale aj na Vianoce a Nový rok, kedy môžu byť figúrky vajíčok zavesené na vianočný stromček a vytvárať tak svoje vlastné exkluzívne ozdoby na vianočný stromček, nie ako v obchode..

ako urobiť remeslo zo škrupiny

Zamerajte sa na tvar vajíčka a vytvorte zodpovedajúci znak umiestnený vertikálne aj horizontálne. Vtipné tváre trpaslíka alebo klauna sú zvislé a napríklad zlatá rybka je v horizontálnej rovine. Lepidlo aj iskry vám pomôžu pri vytváraní a možnosť obojstranne výhodná – stará dobrá plastelína.

Alebo sa zaobídete bez postavy, stačí vytvoriť ladnú vianočnú guľu mierne nepravidelného tvaru.

Techniky decoupage a mozaiky

Tento článok pre vás predstavuje škrupinové remeslá. Aby ste vytvorili mozaiku mimoriadnej krásy, potrebujete nielen fantáziu. Nie je tu však nič ťažké, potrebujete lepidlo, drvené škrupiny a trpezlivosť. Fragmenty vajíčka lepíme skladačkou, pričom tvary kúskov upravujeme tak, aby k sebe ladili. Zdá sa, že povrch je popraskaný. Používame lepidlo PVA, hotový suchý povrch je buď základný alebo lakovaný. Ďalej sa môžete nalepiť na obrúsky s obrázkami, ak je to potrebné, niečo namaľovať a znova lakovať. Teraz sa výrobok nebojí ani mokrého čistenia.

ako urobiť remeslo zo škrupiny

remeslá z vaječných škrupín

Mozaika je vyrobená pomocou rovnakého lepidla PVA alebo gumy. Ale škrupiny by mali byť najskôr natreté kvašom v rôznych farbách, potom by malo byť na pracovnú plochu nanesené požadované pozadie a vzor. Ďalej zalepíme farebnú škrupinu podľa priloženého výkresu a pre lepšiu konzerváciu produktu všetko zafixujeme lesklým lakom.

remeslá z vaječných škrupín

Deti budú milovať túto verziu mozaiky – bez lepidla je všetko pripevnené pomocou plastelíny rozmazanej na povrchu. Kresbu aplikujeme na stoh, môže to byť nielen panel, ale aj váza, obnova starého nábytku a škatule.

  Ako ušiť látkové vajíčko

Príprava škrupiny

Už ste pochopili, že pre deti existujú remeslá z vaječných škrupín. V každom prípade však musí byť materiál pripravený. Pre lepšiu pevnosť krehkej pracovnej plochy vo vajíčku urobíme 2 otvory na oboch póloch semenníka. Ďalej vyfúkame / vypijeme obsah a do mierne rozšíreného otvoru nalejeme toľko lepidla PVA, že by sa to stačilo roztiahnuť po celom vnútornom povrchu škrupiny, na to skrútime a skrútime semenník v rôznych smeroch. Aj keď existujú nejaké mikrotrhlinky, lepidlo všetko výrazne posilní. Sušíme – a materiál je pripravený na prácu.

remeslá z vaječných škrupín

A pre mozaiku ju musíte zvinúť valčekom na skladaný list papiera so škrupinou vnorenou dovnútra. Po rozdrvení je potrebné z vnútornej strany úlomkov odstrániť film. Ďalej opláchneme, osušíme, natrieme viacfarebnými farbami a pustíme sa do práce.

Pre akýkoľvek vek

Pretože je materiál ľahko dostupný a nájdete ho doslova v každom dome, odporúčajú sa tieto činnosti predovšetkým pre domácnosť. Matky a babičky môžu svojmu dieťaťu pomôcť stráviť víkendy alebo prázdniny s veľkým prínosom a môžu pomôcť deťom rozvíjať motoriku prstov. Babičky môžu svojim vnúčatám dokonca konkurovať v originalite výrobkov. A vysoko umelecké diela je možné predávať alebo vyrábať na zákazku..

remeslá z vaječných škrupín

ako urobiť remeslo zo škrupiny

ako urobiť remeslo zo škrupiny