Listy uhorky zožltnú: čo robiť, aby ste zabránili žltnutiu

Listy uhorky zožltnú

Čo záhradník nesníva o úplnej a bohatej úrode sladkých šťavnatých uhoriek pri výseve semien. V skutočnosti však nie je vždy možné dosiahnuť dobré výsledky. Letní obyvatelia často už na začiatku pestovania tejto zeleninovej plodiny čelia mnohým problémom. Predbežná príprava semien poskytuje najlepšie výhonky a chráni rastlinu pred mnohými chorobami. Pravidelná starostlivosť o mladé sadenice, dodržiavanie režimu zavlažovania, včasné podrezanie sú hlavné činnosti, ktoré je potrebné vykonávať, aby sa zozbierala zdravá plodina..

Jednou z najčastejších problémov, ktoré záhradkárov čakajú, je to, že počas kultivácie listy uhoriek často žltnú. Ako sa s takýmto problémom vysporiadať? Aké prostriedky môžu v budúcnosti zabrániť žltnutiu listov uhorky. Ďalej sa podrobnejšie pozrieme na niekoľko preventívnych spôsobov spracovania uhoriek..

Prečo listy uhorky žltnú? | Agrolife.ua "Vy sa pýtate, my odpovedáme"Prečo listy uhorky žltnú? | Agrolife.ua

Ak listy uhoriek zožltnú: ako sa s tým vysporiadať

Hneď ako si všimnete, že listy uhoriek zožltnú, je to jasný znak toho, že rastlina má nedostatok určitých látok. V tomto prípade musíte veľmi rýchlo uložiť mladé kríky. Keď ste zmeškali okamih, nikdy nemôžete čakať, kým sa vo vašej záhrade objavia šťavnaté uhorky. Problém žltých listov v uhorkách je vyriešený spracovaním sadeníc ľudovými aj „kúpenými“ prostriedkami. Dôvod žltnutia listov je často skrytý v nesprávnom zalievaní. Kríky dospelých a mladých uhoriek sú obzvlášť citlivé na úroveň vlhkosti v koreňovej zóne.

Zalievanie

Kultúra potrebuje mierne, regulované zalievanie, inak kríky žltnú zrýchleným tempom. Keď je zalievanie stabilizované, existujú účinné spôsoby boja proti žltnutiu listov. Ide o prípravu špeciálnych roztokov.

Metóda 1

Keď uhorkové klíčky dajú 3-4 pravé listy, sadenice sa ošetria roztokom pripraveným na základe nasledujúcich zložiek. Do vedra s vodou sa pridá 30 kvapiek jódu, 20 g hoblín mydla na pranie a 1 liter mlieka. Všetko dôkladne premiešajte. Postrek kríkov čerstvo pripraveným roztokom sa vykonáva v intervaloch desiatich dní, čo ich v budúcnosti ochráni pred žltnutím alebo zastaví proces v počiatočnom štádiu..

  Rozvoj panenských krajín bez kopania

Metóda 2

Postrek uhorkových listov

Bochník chleba je namočený vo vedre s vodou. Chlieb cez noc napučí. Ráno, keď je dužina správne rozpustená, sa do vedra s tekutinou pridá malé množstvo jódu. Výsledný koncentrát s objemom 1 liter sa zriedi vo vedre s vodou. Uhorky sa postriekajú týmto roztokom. Výsledkom je, že zelená farba vrchov uhoriek zostane počas celej sezóny. Spracovanie sa vykonáva nie viac ako raz za dva týždne. Roztok je možné skladovať vo fľašiach na chladnom tmavom mieste a použiť podľa potreby.

Metóda 3

Vo vedre s vodou sa zriedia 2 litre srvátky a 150 g cukru. Týmto roztokom je dovolené postriekať zdravé kríky aj tie, ktoré už zožltli, aby nestratili schopnosť rodiť ovocie.

Metóda 4

Je založená na použití cibuľovej šupky, ktorá obsahuje mnoho prospešných látok. Pleť sa naleje do vedra a naleje sa studenou vodou. Potom sa zmes uvedie do varu a nechá sa pol dňa vylúhovať, pričom vedro sa prikryje pokrievkou. Keď sa vývar vylúhuje, prefiltruje sa a odstráni sa šupka. Výsledný roztok sa zriedi vodou v pomere 2: 8. Kríky sa veľmi opatrne postriekajú pripravenou infúziou. Tekutina by sa mala dostať na vnútornú aj vonkajšiu stranu listových čepelí, ako aj na oblasť, kde sa pestujú uhorky.

Metóda 5

Najľahšia cesta z vyššie uvedeného. Musíte vziať 5 litrov vody a 1 liter mliečnej srvátky. Toto riešenie je účinné proti žltnutiu listov na uhorkách..

NECHTE LISTY UHORKOV ŽLUTÉ !!! JEDNODUCHÝ CEST!!!NECHTE LISTY UHORKOV ŽLUTÉ !!! JEDNODUCHÝ CEST !!!