Súprava na tkanie gumičky

Súpravy na tkanie z gumičiek, hračiek a náramkov

Vyšívanie zaujíma v ľudskom živote odpradávna dôležité miesto. Obzvlášť obľúbené sú tie druhy ručne vyrobené, ktoré vám umožňujú vytvárať rôzne šperky a šperky na oblečenie. Vzhľadom na to, že móda sa neustále mení, vznikajú aj nové nástroje na vyšívanie. Loom Bands je zábavná aktivita pre deti i dospelých, pretože v priebehu niekoľkých minút sa svetlé gumičky zmenia na originálne šperky. V tomto článku sa dozviete o tkaní gumových náramkov a o tom, ktorú sadu na tkanie gumičiek kúpiť..

Typy súprav na tkanie dúhoviek

Pred kúpou sady sa rozhodnite, ako profesionálne chcete tento druh kreativity vykonávať. Náklady na súpravu na tkanie závisia od jej konfigurácie. Naj rozpočtovejšia možnosť zahŕňa mini stroj pripomínajúci vidličku, plastový háčik a gumičky v niekoľkých farbách. Napriek tomu, že je súprava celkom jednoduchá, pomôže vám zvládnuť základy tkania. Môžete si vyskúšať tkanie dúhoviek pomocou techník Pavement, French Braid a Fishtail.

minimálna sada na tkanie gumičkami

Rybí chvost na fotografii mini stroja

Jednou z najľahších metód tkania je Fishtail. Používajte gumičky rovnakej farby alebo rôznych, pretože vzhľad hotového výrobku závisí od vašej predstavivosti.

Vezmite jednu gumičku, stočte ju do osmičky a navlečte na mini rámik.

Rybí chvost na fotografii mini stroja

Navrch si dajte gumičku, ale neprekrúcajte ju. Tiež sme nasadili tretí elastický pás. Potom môžete začať sami tkať. Za týmto účelom uháčkujte najnižší elastický pás a pretiahnite ho ďalšími dvoma do stredu. To isté zopakujte aj na druhej strane. Navrch dajte nový elastický materiál bez krútenia. Teraz zložíme spodný elastický pás na oboch stranách do stredu. Preto tkajte, kým nebude mať dúhovka vhodnú veľkosť. Výsledkom je hustý bičík, ktorý vzhľadom pripomína rybí chvost..

náramok z rybieho chvosta vyrobený z gumičiekNáramok z rybieho chvosta vyrobený z gumičiek

Sada gumičiek obsahuje špeciálne háčiky v tvare C a S. Jeden z nich upevnite na jednej strane, odstráňte prebytočné elastické pásy. Náramok z rybieho chvosta je pripravený!

  Ako vyrobiť kohúta z vaječných škatúľ. Podrobné pokyny a fotografie

Šikovné ihličkári zmenili túto techniku ​​na nepoznanie, napríklad tkanie z ryžového chvosta. Po zvládnutí základov tejto techniky ju môžete aj upraviť..

Francúzsky vrkoč na majstrovskej triede mini rámčeka

Táto technika je tiež dosť jednoduchá, ale hotový náramok je na rozdiel od predchádzajúcej verzie elegantnejší. Na prak prevlečte gumičku z osmičky a potom dva rady neskrútených gumičiek. Na jednej strane musíte vypáčiť spodný elastický pás a natiahnuť ho do stredu a na druhej strane stredný. To znamená, že tkanie je do istej miery podobné predchádzajúcemu, do stredu sú odstránené iba rôzne frézy. Rovnakým spôsobom musíte dokončiť tkanie a upevniť háčik.

Jednoduchý náramok "Francúzsky vrkoč" z gumičiek, video lekcia.

Iris v technike Sidewalku na praku

Náramok z dlažby sa ukáže byť masívnejší, takže je na to potrebných trochu viac gumičiek. Na mini stroj musíte nasadiť dva elastické pásy skrútené o osmičku a potom ďalšie dve, ale už sa nekrútiť. Uháčkujte spodné gumičky z jednej strany do stredu. Potom znova navlečte dve gumičky. Ak ste prvýkrát odstránili pánty vľavo, teraz odstráňte vpravo, ale nie jeden, ale dva dvojité pánty naraz. Potom znova nasaďte dva elastické pásy bez krútenia a na druhej strane odstráňte dve slučky. Keď má náramok vhodnú dĺžku, odstráňte dve slučky na oboch stranách a zaistite ich sponou..

Elastický náramok "Chodník", video návod.

Detská sada na tkanie gumičiek

Existuje aj iná verzia súprav – pre deti. Jeho charakteristickou črtou je malý stroj, ktorý už nemá dva, ale viac stĺpikov. Vďaka tomuto dizajnu môžete zvládnuť nové techniky tkania, napríklad obdĺžnikové..

Tkanie na mini stroji

Ak chcete splietať náramok z obdĺžnikovej ryby, dajte jeden elastický pás na stredné štyri stĺpce a potom ho stočte v blízkosti každého stĺpca. Navrch navlečte ešte dve gumičky, ale neprekrúcajte ich. Teraz uháčkujte spodnú gumičku a prevlečte ju cez dve vrchné gumičky. Znovu pripevnite jeden elastický materiál na štyri stĺpce a sklopte spodné do stredu a prechádzajte stĺpcami. Keď má náramok správnu dĺžku, stiahnite prvú slučku a navlečte do nej háčik. Dúhovka je pripravená!

  Proso a šošovica

Tkanie z elastických pásov na mini tkáčskom stave

Chcela by som poznamenať, že tento typ vyšívania má pozitívny vplyv na rozvoj jemnej motoriky, upokojuje nervový systém, trénuje pozornosť a rozvíja kreativitu u detí..

Profesionálna sada dúhového stavu

Ak máte záujem o komplexnejšie gumové výrobky, zaobstarajte si profesionálnu sadu, ktorou je plastové puzdro s veľkým tkáčskym stavom, háčikom a gumičkami rôznych farieb. Stroj sa skladá z odnímateľných častí, preto rozširuje možnosti tkania. S touto stavebnicou Rainbow Loom utkáš nielen jednoduché náramky, ale aj rôzne figúrky či doplnky..

Koala na stroji Rainbow Loom

Túto malú hračku je možné použiť ako kľúčenku alebo ako ozdobu na pero. Na jednu koalu budete potrebovať 96 gumičiek v troch farbách. Tmavý odtieň je užitočný pre uši, takže musíte vziať 8 elastických pásov, pre hlavnú farbu – 70 a zvyšné elastické pásy – odtieň hlavnej farby..

Koala na stroji Rainbow Loom

Vezmite veľký stroj s tromi radmi stĺpcov, s otvorenými stranami otočenými doprava. Začnite vyrábať základňu pre hlavu, za týmto účelom navlečte na prvé tri stĺpce dva elastické pásy a zafixujte ich do kruhu.

Vezmite veľký stroj s tromi radmi stĺpcov, s otvorenými stranami otočenými doprava.

Na stredný stĺpik v oblasti hlavy navlečte gumičky..

Na stredný stĺpik v oblasti hlavy navlečte gumičky.

Potom urobte krk – to sú stĺpce neďaleko centrálnej časti hlavy, potom ramená a trup. Na označenie miesta na nohách na tele použite gumičky tmavej farby. Na najextrémnejších stĺpcoch si musíte obliecť jeden elastický pás, z ktorých každý je zabalený 4 krát. Teraz odstráňte gumičky zo stredu a prevlečte spodný cez horný. Dostanete pigtail do uší, upevnite ho na jednej strane. Vopred si pripravte oči a nos.

Dostanete pigtail do uší, upevnite ho na jednej strane

Môžete použiť gumičky aj korálky. Omotajte jeden čierny elastický pás pre každé oko. Potom ich preneste do elastického pásu hlavnej farby a zaistite ho v oblasti očí. Podobne preneste jeden elastický pás alebo korálku na elastický pás hlavnej farby a zaistite v oblasti nosa..

  Remeslá: DIY jarné kvety

Sada na tkanie z gumičiek, vyrábame hračky a náramky

Na extrémnych stĺpoch pod telom máte stále elastické pásy, ktoré musíte použiť na nohy koaly. V spodnej časti uháčkujte gumičku a cez vrch prevlečte. Výsledný pigtail upevnite na susedné stĺpce v spodnej časti a druhý v hornej časti v blízkosti krku. Zatvorte slučky okolo okrajov.

Pretože na stĺpcoch krku a ramien je veľa elastických pásov, musíte vypáčiť spodný a hodiť ho cez stĺp.

Pretože na stĺpcoch krku a ramien je veľa elastických pásov, musíte vypáčiť spodný a hodiť ho cez stĺp. Zatvorte aj hlavové slučky..

Ak chcete odstrániť koalu zo stroja, musíte v oblasti hlavy navliecť nový elastický pás a previazať ho háčikom

Ak chcete odstrániť koalu zo stroja, musíte v oblasti hlavy navliecť nový elastický pás a previazať ho háčikom.

Pútko je vhodné použiť na kľúčenku, a ak chcete hračku nasadiť na držadlo, môžete ju skryť

Pútko je vhodné použiť na kľúčenku, a ak chcete hračku nasadiť na držadlo, môžete ju skryť.

Kľúčenka s elastickou ceruzkou Koala

Koala je pripravená! Rovnakým spôsobom môžu byť tkané aj iné zvieratá. Moderní výrobcovia ponúkli milovníkom tkania z elastických pásov ešte jednu kompletnú sadu Rainbow Loom. Čo je súčasťou súpravy na tkanie dúhovky? Okrem veľkého tkáčskeho stavu, háčika, sponiek a farebných gumičiek v plastovom kufríku nájdete aj rôzne korálky, prívesky a ďalšie malé krosná.