Paradajky najlepšie po výsadbe do zeme: 3 univerzálne recepty

Paradajka s vrchným dresingom

Každá rastlina potrebuje náležitú starostlivosť. Ak chcete pestovať paradajky vonku a získať dobrú úrodu, musíte dodržiavať určité pravidlá. Jeden zo spôsobov starostlivosti o túto zeleninu je pravidelné kŕmenie paradajok po výsadbe do zeme..

Aby sa paradajky dobre vyvíjali počas vegetačného obdobia a následne hojne prinášali ovocie, je potrebné nielen pravidelne uvoľňovať pôdu a produkovať včasné zalievanie. Dôležitým faktorom je kŕmenie organickými, minerálnymi alebo komplexnými hnojivami..

3 možnosti kŕmenia paradajok na otvorenom priestranstve

Na tento účel môžete použiť hnojivá, ktoré ponúkajú špecializované predajne. Ľudové metódy kŕmenia paradajok sú však medzi amatérskymi záhradníkmi veľmi obľúbené..

možnosť 1

Fermentovaný mliečny výrobok – sérum pomôže nielen posilniť rastlinu, ale tiež zabráni vzniku hubových chorôb. Aby ste to urobili, musíte zriediť 1 liter srvátky v 10 litroch vody. Tento vrchný dresing sa nanáša pod koreň paradajok..

Na prevenciu hubových chorôb by mali byť listy rastliny postriekané čistým sérom. Pred postrekom je potrebné prostriedok dôkladne prefiltrovať, aby sa rozprašovacia fľaša neupchala..

Možnosť 2

Dobrý účinok je daný kŕmením paradajky z bylinnej infúzie. Na to musí byť nádoba s objemom 50 litrov naplnená posekanou trávou (žihľava, púpava, quinoa, schirin). Doplňte zostávajúci objem vodou a nechajte lúhovať najmenej jeden týždeň..

Tekutina v nádobe by mala kvasiť a zhnednúť. Toto je prostriedok na kŕmenie paradajok koreňom. Pred použitím sa má zriediť vo vode v pomere 1:10 (na 10 litrov vody – 1 liter infúzie).

Možnosť 3

Za jedno z najobľúbenejších hnojív pre paradajky sa považuje hnoj alebo vtáčí trus. Na varenie potrebujete 1 pohár kravského (konského) hnoja alebo rovnaké množstvo kuracieho (husieho alebo iného) hnoja. Hnoj (trus) umiestnený v priestrannej nádobe by mal byť zaliaty 10 litrami vody.

Na zvýšenie účinku je možné do výslednej zmesi pridať 1 pohár dreveného popola. Obsah nádoby sa musí premiešať a nechať 7-10 dní kysnúť. Potom sa použije vrchný obväz pridaním v množstve 1 liter na 10-12 litrov vody.

  Najlepšie sideráty: obilniny a nielen to

Pozor! Vrchné dresingy z paradajok sa vykonávajú maximálne 1 krát do 2 týždňov. Nadmerné hnojenie pôdy vedie k hojnému rastu zelenej hmoty a spomaľuje proces tuhnutia a dozrievania ovocia..

SUPER KRMIVO TOMATO !!!!! Určite vyskúšajte!!!SUPER KRMIVO TOMATO !!!!! Skús to !!!

Správne vykonané kŕmenie paradajok po výsadbe na otvorenom priestranstve vytvorí ideálne podmienky pre vytvorenie kríka a bohatého ovocného vaječníka. Výsledkom takejto starostlivosti bude dobrá úroda..