Pestovanie zeleru doma: nútenie zo stonky do vody

Pestovanie zeleru doma: nútenie zo stonky do vody

V zime, najmä keď je vonku mrazivo a veľmi chladno, bude pekné vidieť na stole čerstvé bylinky. Bude nielen zdobiť jedlá a diverzifikovať menu, ale predstaví aj veľké množstvo vitamínov. Preto musíte využiť každú príležitosť a dostupné podmienky na pestovanie zelene sami..

Zeler, keď je zakúpený v obchode, nie je úplne konzumovaný v potravinách. Zostáva z neho nejedlá časť, ktorá sa najčastejšie vyhadzuje. Ukazuje sa však, že z tejto nejedlej časti môžete zeler pestovať znova, doma..

Nútenie zeleru zeleného doma

Nútenie zeleru zeleného doma

Na to, aby ste mohli začať pestovať zeler, si musíte pripraviť pollitrovú nádobu alebo malý pohár, čistú vodu, nôž a veľa stopkového zeleru v obchode..

V zväzku zeleru je najnižšia časť (pri samotnom koreni), ktorá nie je vhodná na jedlo. Túto časť odrežte a spustite do nádoby s vodou. Voda by mala pokrývať iba polovicu tejto základne vyrezanej zo zväzku. Nádoba s rastlinou musí byť umiestnená na dobre osvetlenom mieste. Vyberte si parapet na slnečnú stranu. Zeler je teplomilná a svetlo milujúca rastlina..

Všetko, čo bude potrebné urobiť v budúcnosti, je pridať vodu včas k počiatočnej dávke. Uplynie len niekoľko dní a objavia sa prvé výhonky zelene. A asi po týždni znateľne vyrastú nielen mladé zelené vetvičky, ale začne sa vytvárať aj koreňový systém. V tejto forme môže zeler ďalej rásť vo vodných podmienkach, alebo ho už môžete presadiť do kvetináča. Rovnako dobre sa bude cítiť v nádobe s vodou aj v pôde. Jeho miesto pestovania nijako neovplyvní budúcu úrodu zelene..

Takto môžete bez väčších problémov premeniť rastlinný odpad na zdravé a výživné potraviny..