Najjasnejšie pôdopokryvné rastliny do záhrady

Najjasnejšie pôdopokryvné rastliny do záhrady

Bylinné plodiny Groundcover patria medzi najbežnejšie rastliny, ktoré môžu ozdobiť akúkoľvek oblasť a skrášliť akúkoľvek oblasť v záhrade. V krátkom čase sa z nich môže stať hustý a krásny prelamovaný koberec a zaceliť prázdne medzery alebo pasienky. Takýto zelený závoj rastie veľmi rýchlo a nevyžaduje špeciálnu starostlivosť. Rastliny tohto druhu sú nenáročné a nenáročné, ale krásne svojim vzhľadom a úžasné svojim kvitnutím.

Pôdne krytiny patria k viacročným rastlinám, ktoré z roka na rok premieňajú záhradu k lepšiemu, chránia pôdu pred burinou, pomáhajú pestovateľom kvetov bez väčších ťažkostí a namáhavej výsadby kvetinových úprav zaplniť nevzhľadnú prázdnu plochu. Tieto rastliny samozrejme nebudú schopné nahradiť kvetinový záhon alebo kvetinovú záhradu, ale sú schopné priniesť do záhrady alebo na záhradný pozemok jasnú paletu farieb..

Medzi pôdopokryvnými plodinami vládne množstvo druhov a odrôd, od bežných nízko rastúcich bylinných rastlín s najjednoduchšími kvetmi až po skutočné pôdopokryvné hviezdy s pôvodnými súkvetiami a posypom bobúľ rôznych odtieňov a farebných kombinácií. V ich veľkej rodine existujú zakrpatení a vysokí predstavitelia, ktorí môžu rásť nielen vo forme svieža a hustého koberca, ale sú prezentované aj ako kvitnúca alebo kvitnúca hranica, ktorá priťahuje šťavnatú zeleň..

Geranium, catnip, šalvia, rudbeckia a mnoho ďalších sú považované za najobľúbenejšie a najúčinnejšie zástupkyne, ktoré sa ľahko hodia do akýchkoľvek súborov rastlín a sú perfektne kombinované s rôznymi záhradnými susedmi. Mnoho pôdnych plodín nájde svoje oprávnené miesto v bežnej kvetinovej záhrade aj na prázdnej lúke v blízkosti ovocných stromov a kríkov..

Najlepšie pôdopokryvné rastliny do záhrady

Anafalis

Anafalis

Táto úžasná rastlina je krásna nielen počas obdobia kvitnutia, ale zostáva aj krásna a pútavá vo forme sušeného kvetu, pretože zostáva nádherná a očarujúca. Hlavným rozdielom medzi týmto exemplárom pôdnej pokrývky je jeho farba. Listová časť, súkvetia, výhonky a lusky semien sa zdajú byť namaľované v ušľachtilej striebornej farbe.

Čínska astilba

Čínska astilba

Nádherná astilbe okamžite upúta pozornosť rôznymi farbami, ktoré sú prezentované v panikulárnych súkvetiach. Táto stredne veľká kultúra pokrýva oblasť vysokým zeleným kobercom, pozdĺž ktorého ako kvitnúce potoky alebo rieky tečú jasné pruhy farieb – biela, ružová, červená, modrá, orgovánová, purpurová..

Co sa tyka ceny

Co sa tyka ceny

Početné svetlé kvety podobné bodliaku v období aktívneho kvitnutia takmer úplne skrývajú listovú časť rastlín. Kvetenstvo červenkastého odtieňa vo forme pubertálnych guličiek ohromuje svojou krásou a púta pozornosť neobvyklým vzhľadom. Acén má niekoľko druhov a odrôd, ktoré sa líšia farbou listov. Môžu byť nielen rôznych zelených odtieňov, ale tiež priťahujú oči fialovými, striebornými, sivými a pestrými odtieňmi..

Brunner veľkolistý

Brunner veľkolistý

Brunner je vysoký, bylinkový podzemok, ktorý kvitne skoro na jar a pokračuje do začiatku jesene. Tento vysoký koberec sa plne rozvíja na otvorených pozemkoch aj okolo stromov a kríkov. Rastlina sa vyznačuje veľkými zelenými listami v tvare srdca pokrytými rôznymi vzormi strieborného odtieňa. Nebesky modré kvety sú veľmi podobné nezábudkám.

Waldsteinium trifoliate

Waldsteinium trifoliate

Rastlina patrí k vždyzeleným stredne veľkým druhom a na mieste vyniká svojou nádherou a hustotou. Pod jeho hustým kobercom je pôda úplne skrytá. Listy kultúry sú veľké vyrezávané s jasne zeleným odtieňom, pieskovo-žlté kvety veľkej veľkosti a jednoduchého tvaru. Vyzerá veľkolepo na veľkej pevnine alebo lúke a púta pozornosť rozptylom žltých kvetov na bohatom zelenom listovom pozadí.

Lúka pelargónia

Lúka pelargónia

Lúka pelargónia je neobvyklý pôdny kryt, ktorý sa líši od ostatných v pomerne dlhom období kvitnutia a pestrej palete farieb a odtieňov veľkých kvetov. Kvitnúci koberec sa pred jesenným mrazom leskne ružovými, fialovými, modrými, modrými, červenými a purpurovými odtieňmi. Geranium rastie v krátkom čase a vypĺňa všetky voľné oblasti okolo neho. Napríklad pri výsadbe iba štyroch až piatich rastlín na jeden meter štvorcový pozemku môžete veľmi skoro vidieť hustú kvitnúcu deku..

Duchenei Ind

Duchenei Ind

Táto prízemná bobuľovitá rastlina je veľmi podobná hustým jahodovým plantážam a je krásna svojou farebnou kombináciou. Hlavné pozadie patrí sviežim zeleným listom a sú na nich umiestnené jasne červené bobule veľkej veľkosti ako žiariace korálky.

Pozharsky zvon

Pozharsky zvon

Pôvabné modré, lila, fialové a nebesky sfarbené malé kvety sa týčia nad hustým zeleným kobercom na tenkých stonkách a lahodia oku svojou dojímavou krásou počas celého letného obdobia. Nad sviežou masou listov sa vznáša kvetinový mrak.

Newmanov cinquefoil

Newmanov cinquefoil

Podzemný plášť vytvára rozprávkový prírodný žltozelený povlak mnohých malých listov a malých súkvetí (nie väčších ako 10 cm na výšku) slnečnej farby. Takýto koberec môže byť nielen jedinečným dekorom, ale stane sa príjemným odpočinkovým miestom aj ako čistinka pre deti na hranie..

Mäkká manžeta

Mäkká manžeta

Manžeta krásy pozostáva z masívnych jasne zelených listov a veľkého počtu malých žltých súkvetí. Je schopný plného vývoja za akéhokoľvek svetla, takže môže byť vysadený na otvorenom slnku a v penumbre. Kultúra je krásna ako jediná rastlina a v kombinácii s badanom vyzerá ešte veľkolepejšie..

Mylnyanka

Mylnyanka

Mydlica je kvitnúca prízemná pokrývka, ktorá tvorí hustý kryt tlmenej striebristej zelene a jasne ružových kvetov. Listy sú podlhovastého tvaru, malé veľkosti. Rastlina kvitne hojne a dlho.

Voňavá sviňa

Voňavá sviňa

Malé listy bedra pôsobia ako miniatúrne vejáriky a jeho kvety ako malé hviezdičky. Tento biely a zelený koberec je nielen krásny na pohľad, ale vo večerných aj nočných hodinách vonia ako očarujúca aróma. Toto je jeho hlavná výhoda, ktorá priťahuje pozornosť užitočného hmyzu a vietor nesie príjemnú sladkosť na dlhé vzdialenosti..

Kostihoj

Kostihoj

Kostihoj nie je len pôdny pokryv, ale aj liečivá rastlina. V tejto rastline sa kombinujú nielen vonkajšie a užitočné vlastnosti, ale je atraktívna aj pre svoje farebné zloženie. Na pozadí zelenej smaragdovej listovej hmoty stúpajú súkvetia orgovánov alebo ružových kvetov, ako keby sa zbierali vo zväzkoch.

Tiarella

Tiarella

Tiarella je rastlina s veľkými sviečkovitými súkvetiami bielych, svetlo ružových alebo sivastých odtieňov. Kultúra má bohaté zelené špicaté listy, ktoré sú veľké. Kvitnutie pokračuje počas celej letnej sezóny. Kvety môžu rásť v oblastiach s akýmkoľvek osvetlením a pôdou s akýmkoľvek zložením.

Olovo Ceratostigma

Olovo Ceratostigma

Táto kvitnúca plodina husto pokrýva pôdu zelenými listami a jasne modrými malými kvetmi počas letných mesiacov. Rastlina má však najkrajší vzhľad na začiatku jesene. S príchodom tohto ročného obdobia monotónne zelené lístie zrazu začne vytvárať nečakané farebné kombinácie bielych, ružových, zelených a fialových odtieňov..

Jahňa

Jahňa

Jahňacie mäso pútalo veľkú pozornosť svojimi početnými odrodami s pestrou paletou farieb a neobvyklými kombináciami farieb a odtieňov, ktoré sa odrážajú v súkvetiach a listoch. Medzi nimi sú bylinné a huňaté formy, listy rôznych tvarov a farieb, poddimenzované a vysoké exempláre. V palete farieb nájdete fialový, zlato-strieborný, žltý, ružový, snehobiely a tmavohnedý. Najneobvyklejšie a najobľúbenejšie odrody – „Checker“, „White Nancy“, „Pink Pearl“ a „Shell Pink“.

Pri výbere výsadby rastlín pre pôdopokryvné rastliny stojí za zváženie, že otvorené slnečné oblasti sú veľmi obľúbené u rastlín, ako sú acén, anaphalis, cinquefoil, ceratostigma, mydlovník. Plodinami milujúcimi tieň sú brčál, valdštajnsko, jahňacie mäso, sviňa horská, kostihoj a brunner.

Hlavnou starostlivosťou o trvalé pôdopokryvné plodiny je každoročné hnojenie a povinné zavlažovanie počas predĺženého teplého a suchého počasia. Tieto nenáročné rastliny nepotrebujú údržbu pôdy. Vďaka hustému trávnatému kobercu si dlho zachováva vlhkosť, nepotrebuje ochranu pred burinou, uvoľňovaním a mulčovaním, pretože sa dokáže chrániť. S minimálnou pozornosťou na tieto druhy trvaliek zelený koberec každý rok poteší svojou nádherou a atraktivitou..