Teplota pre izbové rastliny

Teplota pre izbové rastliny

Nanešťastie sa kladie stále viac otázok o tom, ako pestovať rastlinu, ak nie je požadovaná izbová teplota, a ako sa s ňou vysporiadať? Na fórach opisujú veľké množstvo problémov, ktoré vznikajú práve kvôli teplote vzduchu. Celkom správne, každá rastlina potrebuje určitú klímu, aby mohla naplno kvitnúť a vydávať príjemnú arómu..

V lete často takéto otázky nevznikajú, pretože zníženie teploty je oveľa jednoduchšie ako jej zvýšenie. Ale v zime sa tento problém stáva číslo jeden pre milovníkov pestovania rastlín..

Okamžite môžete venovať pozornosť tomu najdôležitejšiemu – teplota pre ľudí a teplota pre rastliny sú rovnaké. Kolísa od približne 18 stupňov do 21. Preto, ak je teplota v miestnosti presne taká, potom sa rastliny a ľudia v nej žijúci budú cítiť sebavedomo. Ak tiež pridáte potrebnú vlhkosť pre izbové rastliny, potom sa vďaka tejto akcii zachránite pred zbytočnými a nepotrebnými chorobami..

Teplota pre izbové rastliny

Ako ukazujú štatistiky nadšencov pestovania rastlín, takmer každá druhá rastlina hynie v dôsledku nesprávnej a nevhodnej teploty. Napriek tomu nemožno povedať, že rastlina zomiera práve na prehriatie alebo na veľký chlad. Smrť rastlín je tiež ovplyvnená nesprávnou vnútornou vlhkosťou, hubami, rôznymi druhmi chorôb.

V zime by mali byť rastliny umiestnené na miesta, kde sa k nim môže dostať slnečné svetlo.

Aby vaše obľúbené rastliny nezomreli v horúcom období, musíte sa uchýliť k niektorým trikom, a to:

  • aranžujte kvety výlučne na parapety, pretože práve na nich je teplota o niečo nižšia ako v zadnej časti miestnosti.
  • skladovanie rastlín priamo v kuchyni, pretože tam je vysoká vlhkosť a neustála regulácia vetra (kvôli vetraniu).

V zime by mali byť rastliny umiestnené na miesta, kde sa k nim môže dostať slnečné svetlo a kde budú kvety teplé a pohodlné. Stojí však za zmienku, že ak rastliny v zime prejdú na zimný spánok, môže byť pre nich vhodné akékoľvek teplé miesto, a to aj bez slnečného svetla. Preto môžu byť tieto kvety prenesené napríklad do špajze. Ak majú vaše obľúbené kvety radi chladné prostredie, potom ich v zime môžete dať na balkón, ale iba ak je zasklené. V opačnom prípade rastlina zmrazí a zomrie, čo absolútne nie je možné dovoliť..

  Orchidea Phalaenopsis

Nezabudnite tiež, že v lete aj v zime je potrebné zabezpečiť, aby nedošlo k prudkému poklesu teploty pre rastliny. Je to spôsobené tým, že kvet, ktorý nie je zvyknutý na náhle zmeny, môže prestať kvitnúť alebo dokonca úplne zomrieť. Prievan má tiež zlý vplyv na životnosť rastliny, preto by nemal byť umiestnený v blízkosti prieduchov a otvorených okien (pokiaľ kvetina nemá rada taký „spôsob“ života).

Ak nemôžete dosiahnuť požadovanú teplotu a v lete je pre vás príliš vysoká, stojí za to použiť jednu z najbežnejších metód – postrek vodou. Na to stačí mať sprej a studenú vodu. Okrem toho stojí za zmienku, že pri postreku vodou sa v miestnosti zvyšuje vlhkosť vzduchu, čo má priaznivý vplyv na život rastlín..

Aká je najlepšia teplota na udržanie rastlín a kvetov v lete a v zime

Nezabudnite, že môžete použiť klimatizáciu a ventilátor. V tomto prípade však musíte pamätať na to, že k technike nemôžete priblížiť kvety, inak by prudká zmena vzduchu a silný nárazový vietor (z ventilátora) mohli vašu rastlinu zničiť..

Ak máte v lete možnosť vziať si kvety von (lodžia alebo balkón), bude to najlepšie riešenie. Slnečné lúče, letný dážď a opeľovanie hmyzom budú vašim deťom len prospešné a uvidíte, ako sa zmenia na nádherné rastliny.

Ako ukazujú prieskumy chovateľov rastlín, v dome žijú tie rastliny, ktoré sa tam narodili. Skúste ich teda vypestovať zo semienka a rastlina si na vaše podnebie zvykne. Áno, a existuje presvedčenie, že akékoľvek kvety si zvyknú na svojich majiteľov, takže by ste nemali kupovať rastliny už v dospelosti..

Milujte, kupujte rastliny a starajte sa o kvety, nešetrite, pretože sú naším jasným a radostným životom, aj keď trochu rozmarným..