Papier mache remeslá pre začiatočníkov

DIY papier-mâché remeslá pre začiatočníkov

Papier-mâché je úžasný ručný štýl, ktorý pôvodne pochádza z Číny. Obyvatelia Ďalekého východu prvýkrát dostali myšlienku, že na modelovanie sa dá použiť papier. Papier-mâché remeslá pre začiatočníkov – dobrý spôsob, ako zvládnuť tento smer umenia, a je zaujímavé tráviť voľný čas.

Čo sa dá vyrobiť z papier-mâché

V súčasnej dobe existuje niekoľko techník papier-mâché, z ktorých sa každá používa na výrobu rôznych produktov. Ak plánujete vyrobiť veľké remeslo papier-mâché, budete musieť pracovať so zmesou papiera a pasty. Začínajúce ihly môžu začať s drobnosťami a potom sa pokúsiť vyrobiť hračky a dokonca aj nábytok..

V súčasnej dobe existuje niekoľko techník papier-mâché, z ktorých sa každá používa na výrobu rôznych produktov. Ak plánujete vyrobiť veľké remeslo papier-mâché, budete musieť pracovať so zmesou papiera a pasty.

Balenie je jednou z najbežnejších techník papier-mâché, založenej na princípe lepenia hotových predmetov kusmi papiera. Po zaschnutí sa papier vyberie z výrobku, natrie a nalakuje. Dokonca aj deti môžu vyrábať papier-mâché remeslá podobným spôsobom. Misky, šálky a ďalšie položky sa vyrábajú mávaním.

Balenie je jednou z najbežnejších techník papier-mâché, založenej na princípe lepenia hotových predmetov kusmi papiera. Po zaschnutí sa papier vyberie z výrobku, natrie a nalakuje.

V poslednej dobe začali ihličky namiesto papiera a novín používať toaletný papier. Pretože sa ľahko rozpúšťa vo vode, na vyšívanie sa získa skôr plastická hmota. Na prípravu tejto zmesi budete potrebovať 2 rolky toaletného papiera a 1,5 litra vody. Papier nasekajte, zalejte vodou a dobre premiešajte. Nechajte 24 hodín, potom dobre vyžmýkajte a pridajte lepidlo. Aby bola zmes čo najplastickejšia, odporúčame pridať pár polievkových lyžíc rastlinného alebo ľanového oleja. Túto zmes môžete dokonca uložiť do chladničky, ak nádobu zabalíte do potravinovej fólie..

V poslednej dobe začali ihličky namiesto papiera a novín používať toaletný papier. Pretože sa ľahko rozpúšťa vo vode, na vyšívanie sa získa skôr plastická hmota. Na prípravu takejto zmesi budete potrebovať 2 rolky

Ako si vyrobiť papier-mâché tanier vlastnými rukami

Ak ste začiatočník, odporúčame vám skúsiť si vyrobiť tanier z papier-mâché. Pripojte deti a potom bude výroba originálneho remesla ešte zábavnejšia.

  1. Noviny alebo biely papier nakrájajte na prúžky.
  2. Pripravte si základnú dosku.
  3. Vezmite misku vody a PVA.

Plech v prvom rade namažte krémom alebo rastlinným olejom, aby za ním papier dobre zaostal. Teraz namočte pásy papiera do vody a potom ich opatrne prilepte na tanier. Najprv rozložte jednu tenkú vrstvu. Potom povrch dobre namažte lepidlom a začnite pokladať druhý. Opakujte to niekoľkokrát, kým nebude vrstva asi 3-5 mm. Potom, čo ste dosiahli požadovanú hrúbku obrobku, nechajte ho vysušiť pri izbovej teplote..

Opakujte to niekoľkokrát, kým nebude vrstva asi 3-5 mm. Potom, čo ste dosiahli požadovanú hrúbku obrobku, nechajte ho vysušiť pri izbovej teplote.

Keď je váš kus úplne suchý, môžete ho jemne vybrať z taniera. Aby bol povrch krásny a hladký, prebrúste ho a potom naň naneste vrstvu tmelu.

Prečítajte si tiež: Papierové mâché pre domácich majstrov

Potom môžete začať zdobiť svoj falošný. Vyfarbite svetlými farbami, prilepte dekor so soľným textom alebo namaľujte obrázok. Na bohatú kresbu je najlepšie použiť hrubé farby..

Takéto remeslá je možné použiť na ozdobenie interiéru bytu alebo letnej chaty, ako aj na prípravu na fotografovanie.

Takéto remeslá je možné použiť na ozdobenie interiéru bytu alebo letnej chaty, ako aj na prípravu na fotografovanie. Predstavte si to, pretože papierové výrobky sú lacné a zároveň vyzerajú celkom štýlovo a originálne.

Takéto remeslá je možné použiť na ozdobenie interiéru bytu alebo letnej chaty, ako aj na prípravu na fotografovanie. Predstavte si to, pretože papierové výrobky sú lacné a zároveň vyzerajú celkom štýlovo a originálne.

Teraz už nie ste začiatočníčkou ihlou, ale skúsenou, ktorá vie všetky nuansy výroby zmesi papier-mâché a ako vyrábať krásne a originálne remeslá. Dokonca aj začiatočník bude schopný vyrábať jedinečné dekoratívne predmety vlastnými rukami, vďaka našim tipom a podrobným pokynom s fotografiou.