Rýpal pre lenivých

Jedným z najobľúbenejších záhradných nástrojov je obyčajná bajonetová lopata. Je dosť ťažké s ním pracovať, a preto sa ho záhradkári pokúšajú vylepšiť tak, aby im uľahčili prácu, a pokiaľ je to možné, aj zefektívnili svoju prácu. Pozývame vás, aby ste zistili, čo je táto zázračná lopata, ako si ju vyrobiť sami podľa výkresov a videa.

Ako bager funguje pre lenivých

Po vykopaní záhrady alebo výsadbe zemiakov na veľkých plochách trpí človek silnými bolesťami chrbta, rúk a nôh. Lopata, ktorú vynašiel mních otec Gennadij, umožňuje nielen obmedziť fyzickú aktivitu pri kopaní zeme, ale tiež uľahčiť prácu pri sadení zemiakov.

Pri kopaní spočíva náročnosť práce v tom, že pri zatláčaní lopaty do zeme musíte použiť sily, potom okrem gravitácie lopaty zdvihnúť aj hmotnosť obrátenej zeme. Lopata pre lenivých, ktorú vynašiel mních, sa vyhýba takým ťažkým nákladom. S jeho pomocou môže bez veľkého úsilia vykopať pôdu aj slabý človek, pre ktorého bol tento druh fyzickej aktivity neznesiteľný..

Pri kopaní spočíva náročnosť práce v tom, že pri zatláčaní lopaty do zeme musíte použiť sily, potom okrem gravitácie lopaty zdvihnúť aj hmotnosť obrátenej zeme. Ľanová lopataFoto kopáči pre lenivých

Takýto bager je zvyčajne prispôsobený na prácu pod ľavou nohou, ale ak si to želáte, môžete si vyrobiť zariadenie pre pravú. Namáhanie paží sa zníži použitím riadidiel bicykla umiestnených na úrovni hrudníka a uchopených oboma rukami, aby sa sily rozložili rovnomerne. Hlavnou výhodou zázračnej lopaty je však to, že nie je potrebné zdvihnúť zem, ale sama sa otáča v dôsledku otáčania lopaty.

Pri použití lopaty otca Gennadija sa výrazne zvýši produktivita práce, zníži sa čas strávený obrábaním pôdy a zníži sa fyzická aktivita. Zázračná lopata vám pomôže vykopať záhradu, zasadiť zemiaky a v prípade potreby vykopať zákop.

Princíp lopaty pravoslávneho mnícha je prehĺbiť lopatu do zeme stlačením nohy a otáčaním držadiel lopaty oboma rukami prevrátiť vrstvu zeme. Zatlačenie lopaty do zeme uľahčuje čap vyčnievajúci z lopatky lopaty. Vzhľadom na to, že výšku lopaty je možné nastaviť, chrbát sa počas práce neohýba, čo výrazne uľahčuje jeho zaťaženie. Ručne sa vykonáva iba otáčanie lopaty, vďaka čomu prebieha najťažšia práca: odstránenie a prevrátenie vrstvy zeme.

  Jednoduché nápady na rozdávanie

Princíp lopaty pravoslávneho mnícha je prehĺbiť lopatu do zeme stlačením nohy a otáčaním držadiel lopaty oboma rukami prevrátiť vrstvu zeme. Zatlačenie lopaty do zeme

Je veľmi výhodné pestovať zemiaky pomocou zázračnej lopaty. Jeho použitím získate rovnomerné a úhľadné riadky. Ak je lopatka široká 30 cm, vzdialenosť medzi radmi bude 0,6 m.

Ako každé zariadenie, aj lopatka Vyatsky Plough má svoje výhody a nevýhody..

Medzi zásluhy patrí:

 1. Zvýšená produktivita práce.
 2. Chrbtica sa pri práci nenamáha.
 3. Vhodný na kopanie aj hĺbenie.
 4. Pri použití na piesočnatej pôde nie je potrebné uvoľňovať.

Pozrite si video: Rýpadlo do záhrady

https://www.youtube.com/watch?v=YKQQZxygNXo

Každý si môže vyrobiť takú pomocnú lopatu vlastnými rukami pomocou kresieb a videí. Na jeho výrobu sú vhodné diely zo starého bicykla a iného šrotu:

 1. Dutá rúrka z nehrdzavejúcej ocele.
 2. Kus nerezovej ocele na plátno.
 3. Riadidlá bicykla.
 4. Kovová tyč.

Podľa výkresov je rýpadlo pre lenivých ľudí vyrobené pre rôzne výšky osoby, takže riadidlá sú na úrovni hrudníka, aby nedošlo k ohnutiu chrbtice.

Podľa výkresov je bager pre lenivých vyrobený pre rôzne výšky osoby tak, aby boli riadidlá na úrovni hrudníka, aby nedošlo k ohnutiu chrbtice.Rýpal kresba pre lenivých

Nevýhody tejto zbrane sú:

 1. Na čiernozemi a ílovitej pôde by sa mala okamžite zlomiť prevrátená vrstva zeme a nie je vhodné to robiť s takou lopatou.
 2. Je pohodlnejšie pracovať v oblasti bez veľkého množstva buriny.
 3. Pri kopaní panenskej pôdy spôsobujú prepletené korene burín ťažkosti.
 4. Maximálna rotácia o 180 ° neumožňuje v prípade potreby otočiť vrstvu pôdy tak, aby korene vykopaných rastlín boli na vrchu.
 5. Vykopávať zemiaky nie je príliš vhodné kvôli nedostatočnému stupňu otáčania, a preto niektoré hľuzy zostávajú v zemi..

Užitočné video: ako vyrobiť zázračnú lopatu

Vo všeobecnosti je vhodné mať na farme nástroje rôznych úprav, ktoré pomôžu uľahčiť ťažkú ​​prácu farmára. Ručný kultivátor „Tornado“ je obzvlášť vhodný na uvoľnenie pôdy, pomocou ktorého môžete odstrániť burinu, transplantovať jahody, uvoľniť pôdu.

Odporúčame prečítať: Lopata na chatu na čistenie snehu vlastnými rukami

  Dekoratívny dizajn záhrady a zeleninovej záhrady

Rýpadlo pre lenivých si môžete vyrobiť sami s minimálnymi nákladmi a po zhliadnutí videa s príkladom, ako funguje zázračná lopata, budete určite chcieť mať vo svojej domácnosti taký nádherný nástroj.