Zachovanie bazéna na zimu, návod

Príprava vonkajšieho bazéna na zimu. Konzervácia. Video

Bazén je skvelým miestom na relax, ale je v prevádzke iba jednu sezónu v roku – v lete. Takéto uličné štruktúry vyžadujú konzerváciu, inak rýchlo stratia svoj atraktívny vzhľad. Pred prvým mrazom musí byť vonkajší bazén bezpečne zakrytý a utesnený. V tomto článku sa dozviete o fázach konzervovania bazéna na zimu..

Ochrana bazéna na zimu. Video

Kvôli spoľahlivosti takéhoto postupu by ste mali zavolať špecialistov, ale je to drahé a nie vždy také spoľahlivé, ako by ste chceli. Ak má vlastník bazénu silu a čas, potom všetky potrebné operácie na zachovanie umelej nádrže je možné vykonať nezávisle. Mali by ste striktne dodržiavať všetky odporúčania špecialistov..

Odvodnenie. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je odstrániť dezinfekčné prostriedky z chlorátora (špeciálna nádoba s dávkovačom na chloračnú vodu). Potom prepláchnite celý dezinfekčný systém čistou vodou v bazéne tak, že ho necháte cirkulovať. Vodu musíte nechať prejsť systémom čo najdlhšie (15-20 minút). Až potom môžete v lete začať vypúšťať vodu na kúpanie..

Čistenie stien a dna bazéna. Steny a dno bazéna sú očistené od nečistôt a usadenín špeciálnou špongiou alebo kefkou s mäkkými štetinami. Na uľahčenie práce musíte použiť špeciálne pracie prostriedky. Vhodné sú aj bežné chemikálie pre domácnosť s čistiacimi a čistiacimi vlastnosťami. Prirodzene, musíte vybrať čistiaci prostriedok s prihliadnutím na odporúčania výrobcu materiálu použitého na obloženie bazénovej misy. Zvláštnu pozornosť venujte čisteniu bazénov s filmovým povrchom. Starostlivo zvážte nielen výber kefy s jemným povrchom, ale aj výber pracieho prostriedku. Preto pri používaní akýchkoľvek chemikálií pre domácnosť musíte prísne dodržiavať bezpečnostné opatrenia..

Čistenie stien a dna bazéna. Steny a dno bazéna sú očistené od nečistôt a usadenín špeciálnou špongiou alebo kefkou s mäkkými štetinami.

Odstránenie zariadenia. Pri konzervácii bazéna je nevyhnutné odstrániť všetky vymeniteľné zariadenia (vykurovací systém, filtračné zariadenie atď.). Pred demontážou musí byť zariadenie bez napätia. Potom odstráňte prebytočnú vodu, v prípade potreby umyte a dobre osušte. Zariadenie je potrebné v zime skladovať na teplom a suchom mieste. Zostávajúce prvky bazénového systému, ktoré nemožno demontovať, sa zbavia prebytočnej vody, ak je to možné, vysušia a uzatvoria špeciálnymi zátkami. Je potrebné odstrániť osvetľovacie zariadenia odstránením ochranného skla a izoláciou vodičov.

Plnenie. Ďalšou fázou prípravy bazéna na zimu je naplnenie misky vodou so špeciálnymi prísadami, ktoré zabránia zamrznutiu vody a poškodeniu stien a dna, ako aj obmedzia rast mikroorganizmov a baktérií počas dlhého zimného obdobia. Na jar tiež uľahčí čistenie bazénu v rámci prípravy na novú sezónu. Odborníci neodporúčajú nechať bazén na zimu prázdny. V dôsledku extrémnych teplôt môže dôjsť k pohybu podzemných vôd, výtlaku alebo poklesu pôdy, čo povedie k zhoršeniu bazénovej misy..

Plnenie. Ďalšou fázou prípravy bazéna na zimu je naplnenie misky vodou so špeciálnymi prísadami, ktoré zabránia zamrznutiu vody a poškodeniu stien a dna, ako aj zníženiu rastu mikroorganizmov a baktérií počas dlhého zimného obdobia. Na jar tiež uľahčí čistenie bazéna v rámci prípravy na novú sezónu.

Kompenzátor. Toto je názov pre objekty, ktoré preberajú celé množstvo mrazenej vody a chránia steny bazéna. Dilatačné škáry zahŕňajú akékoľvek duté predmety (plastové fľaše, kanistre, pneumatiky atď.). Sú umiestnené v strede bazéna, priviazané k nákladu alebo pozdĺž obvodu stien..

Pozrite si video: Príprava bazéna na zimu

Povlak. Záverečná fáza konzervácie bazéna. Existujúci povlak používaný v lete bude stačiť. Ale iba za predpokladu, že je vyrobený z kvalitného materiálu, ktorý odolá teplotným zmenám a náročnosti snehu. Ak taká prikrývka neexistuje, budete si ju musieť kúpiť, ale opäť dávajte pozor na jeho mrazuvzdorné vlastnosti..

Povlak. Záverečná fáza konzervácie bazéna. Existujúci povlak používaný v lete bude stačiť.

Ak je všetko vykonané správne, potom na jar nebudú žiadne špeciálne problémy s prípravou vonkajšieho bazéna na novú sezónu, čo prinesie ešte väčšiu radosť z očakávania ponorenia sa do príjemnej vody vlastnej nádrže. zapamätaj si to zachovanie bazénu na zimu – dôležitý proces, ktorý sa najlepšie robí pred prvým mrazom vlastnými rukami.