Magnezitová doska. technické údaje

Magnezitové plechy. Charakteristika, vlastnosti, aplikácia

Moderné technológie nezostávajú stáť a staré stavebné materiály sú nahradené novými so zlepšenými technickými vlastnosťami. Nedávno nebola všestrannosť sadrokartónu sporná, ale bola nahradená magnezitovými doskami, ktoré majú úžasné vlastnosti. Z tohto článku sa dozviete hlavné technické parametre sklo-magnéziových plechov a oblasť použitia tohto materiálu..

Sklo-horčíkové pláty. technické údaje

Magnezitová sklenená doska alebo magnezitová doska sa považuje za ekologický stavebný materiál. Skladá sa z plechov až do hrúbky 30 mm. Magnezitová doska je vyrobená z piatich vrstiev: lícna, sklolaminátová, výstužná, vonkajšia a vnútorná výplňová vrstva. Do zloženia platne sú tiež zahrnuté zlúčeniny ako karnalit a oxid horečnatý, ktoré sa získavajú bezvodým spôsobom. Povrchy na oboch stranách sú pokryté vrstvou sklolaminátu, ktorý má ochrannú funkciu.

Do zloženia platne sú tiež zahrnuté zlúčeniny ako karnalit a oxid horečnatý, ktoré sa získavajú bezvodým spôsobom. Povrchy sú z oboch strán pokryté vrstvou sklolaminátu, ktorý má ochrannú funkciu.

Vlastnosti sklo-horčíkových platní

  1. Vysoká požiarna odolnosť. Materiál, z ktorého sú kachle vyrobené, nehorí a nevydáva dym.
  2. Odolnosť proti vlhkosti. Keď sa voda dostane na sporák, nenapučí ani nedeformuje.
  3. Ľahkosť a nepružnosť materiálu. Napriek tomu, že hmotnosť jednej magnezitovej dosky je 6 kg, je oveľa silnejšia ako stena zo sadrokartónu.
  4. Vysoká tepelná a zvuková izolácia. Zvuková izolácia jednej dosky s hrúbkou 6 mm je 29 dB.
  5. Mrazuvzdornosť a ekologická šetrnosť materiálu. Magnezit neobsahuje toxické látky ako azbest, formaldehyd a pod..

Výhody a nevýhody tabúľ horčíkového skla

Hlavnou výhodou magnezitovej dosky je minimálny čas potrebný na inštalačné práce. Proces zdobenia stien týmito doskami je niekoľkokrát rýchlejší ako dekorácia tehlovej steny. Tabule skla z horčíka je možné namontovať na kovové nosníky aj na drevený rám. Ďalšou výhodou karbonátovej dosky je jej jednoduchá preprava a skladovanie. Pri inštalácii tohto materiálu navyše zostáva minimum stavebného odpadu..

Hlavnou výhodou magnezitovej dosky je minimálny čas potrebný na inštalačné práce. Proces zdobenia stien týmito doskami je niekoľkokrát rýchlejší ako dekorácia tehlovej steny. Sklo-horčíkové pláty

Sklo-horčíková doska má okrem výhod aj niektoré nevýhody. Jednou z nich je rôzna hrúbka dosiek, ktorá vedie k zmene ich vlastností. Ak sa počas procesu inštalácie použijú veľmi tenké platne, môžu sa pri neopatrnosti poškodiť..

Oblasti použitia magnezitových dosiek

Magnezitové dosky sa používajú v nasledujúcich stavebných prácach:

– Vyrovnanie stien a inštalácia vnútorných priečok.

– Obklady stien z konštrukcií.

– Opláštenie povaly a povaly.

– Výroba stropov a podláh.

– Dekorácia dekoratívnych prvkov.

– Montáž striech.

– Dokončenie nevykurovaných priestorov.

– Opláštenie vetracích a klimatizačných systémov v priemyselných a obytných priestoroch.

Keď poznáte výhody sklenených a horčíkových dosiek, môžete tento materiál použiť pri stavbe domu.

Keď poznáte výhody sklenených a horčíkových dosiek, môžete tento materiál použiť na stavbu domu vlastnými rukami alebo na opravy v byte. V našej sekcii „Stavba vlastnými rukami“ nájdete mnoho užitočných a zaujímavých článkov.