Aké remeslá urobiť pre deti na Deň matiek v materskej škole

DIY remeslá pre matky deň v materskej škole

Rovnako ako ostatné obľúbené sviatky u nás, aj Deň matiek je dlho očakávaným a veľmi príjemným sviatkom pre každú matku a každé dieťa. Oslava tohto dátumu sa samozrejme nezaobíde bez slávnostnej udalosti. A takéto akcie sa konajú v školách a materských školách. Táto udalosť sa končí predstavením nejakého teplého darčeka pre mamu. Prirodzene, deti v materskej škole si nemôžu dovoliť kúpiť nejaký darček, ale vždy môžu s pomocou učiteľa vlastnými rukami vyrobiť remeslá pre Deň matiek v materskej škole. Myšlienky pre takýto prípad však predvedieme v tejto publikácii..

Jednoduché nápady na remeslá pre Deň matiek

Ovocie z plastových tanierov.

Keď premýšľame o myšlienke remesla, stojí za zváženie, že nie všetky deti majú pri vytváraní remesiel nejaké komplexné zručnosti. A preto v tomto prípade stojí za to ponúknuť chlapcom jednoduchšie možnosti. Napríklad jednoduchý biely plastový tanier sa dá jednoduchými pohybmi zmeniť na jasné ovocie. A to bude vyžadovať šťavnaté farby. Na taniere nakreslia rezy a vytvoria ich okraj. Farba by mala vyschnúť a darček bude pripravený na darovanie..

DIY remeslá pre matky deň v materskej škole

Sladká podkova.

V tomto článku uvádzame jednoduché remeslá pre mamu. Nielen pre deti je príjemné prijímať sladkosti ako darček. Mama bude potešená aj takýmto darčekom. Dávať jednoduché sladkosti je triviálne. A s ich pomocou môžete urobiť niečo zaujímavé, napríklad podkovu. Na jeho vytvorenie budete potrebovať:

 • hrubá lepenka,
 • fólie a cukríky,
 • lepidlo.

Priebeh:

 1. Z lepenky je vystrihnutá podkova.
 2. Prilepí sa fóliou alebo lesklým papierom..
 3. Potom sú cukríky na podkovu pripevnené lepidlom..

remeslá pre deň matiek v materskej škole

Gombíková pohľadnica.

Práca s tlačidlami je vhodnejšia pre deti, ktoré navštevujú staršie skupiny. V tejto záležitosti môže byť navyše potrebná pomoc učiteľa. Na darček pre mamu musíte pripraviť gombíky v jasnej farbe. Budete tiež potrebovať biely list. Stonky sú na plechu namaľované zelenou farbou. Na tieto stonky sú prilepené gombíky jasnej farby.remeslá pre mamu šťastný deň matiek

Kresba pre mamu.

Ak chcete poznať všetky remeslá pre šťastný deň matiek, potom sa bližšie pozrite na ďalší nápad. Samozrejme, stojí za to začať od jednoduchosti výroby darčeka. Kresba pre mamu preto môže byť tým najlepším darčekom. Musí to však byť neobvyklé..

Napríklad pomocou farieb nakreslíme trávu a stonku pre kvetinu. Ale kvetina bude vyzerať ako detská dlaň. Je natretý farbou a potom pevne pritlačený na list. Na dekoráciu kompozície môžete použiť aj samolepky vo forme motýľov alebo kvetov..remeslá pre mamu šťastný deň matiek

Kytica pre mamu.

Nie ste si istí, čo vytvoriť na Deň matiek? Potom vám ponúkneme nasledujúcu možnosť remesiel. Kvety sú určite stávka na istotu. A krásnu kyticu bude ľahké vyrobiť aj pre dieťa, ktoré navštevuje materskú školu. Na vytvorenie remesla potrebujete lepenku a farebný papier. Tiež v práci nemôžete robiť bez lepidla..

Priebeh:

 1. Tvar kytice je vyrezaný z bieleho kartónu. Môže byť ozdobený obyčajnými kruhmi alebo nejakým ornamentom. Tento druh zavinovačky je ozdobený stužkou..
 2. Kvety sú vyrobené z červeného a žltého farebného papiera, ktorý je vyrobený pomocou lepidla.
 3. Veselý kvet vyrobený z bavlnených podložiek.
 4. Bavlnené podložky sú tiež skvelým materiálom na výrobu remesiel. Na sviatok – Deň matiek, z nich môžete tiež urobiť niečo zaujímavé. Na prácu potrebujete vatové tampóny a lepidlo.
 5. Disky sú prilepené na list lepenky lepidlom.
 6. Samostatne stojí za to rezať okvetné lístky z diskov.
 7. V strede môžete nakresliť vtipnú tvár pre kvetinu.

jednoduché remeslá pre matku

Strom srdca.

Darček, ktorý bol vyrobený s láskou, poteší každú mamičku od jej dieťaťa. Strom v tvare srdca je skvelou príležitosťou, ako ukázať svoju lásku. Na výrobu remesiel budete teda potrebovať:

 • farebný papier,
 • zmrzlinová tyčinka,
 • plastová zátka na fľašu.

Priebeh:

 1. V korku je spod plastovej fľaše vyrezaný otvor pre palicu. Prirodzene, palica je vložená do tohto otvoru.
 2. Z papiera je vystrihnuté srdce.
 3. Na srdci je nakreslených ešte niekoľko tvarov srdca.
 4. Listy sú vystrihnuté zo zeleného papiera, ktorý sa tiež prilepí na palicu.

Hotová kompozícia je pripravená na darovanie.

DIY matky deň remeslá v materskej škole

Náramok pre mamičku. Jednoduchá technika tkania.

Ak deň matiek príde čoskoro do materskej školy, potom stojí za to robiť krásne remeslá. Ďalšie remeslo môže vykonať stredná skupina. Je príjemné dávať šperky. A aby boli ešte zaujímavejšie a príjemnejšie. Ponúkame vám tkanie krásneho náramku pomocou jasných korálkov. Celý proces tkania je zobrazený na fotografii..jednoduché remeslá pre matku

Drevený držiak na obrúsky.

Držiak na obrúsky vyzerá krásne a celkom zaujímavo, čo si radi vyrobia všetci chlapi. Na jeho vytvorenie budete potrebovať: stuhy, štipce na bielizeň a farby.

aké remeslo na deň matiek

Priebeh:

 1. Špendlíky na prádlo by mali byť rozdelené na dve polovice..
 2. Špendlíky na prádlo sú teraz zlepené lepidlom iba na zadnej strane.
 3. Prilepené štipce na bielizeň musia byť natreté. Používajte živé farby.
 4. Teraz je možné štipce na prádlo zlepiť lepidlom.
 5. Potom začnite vytvárať základňu pre držiak na obrúsky. V tomto prípade sú štipce na bielizeň zlepené a natreté farbami..
 6. Potom je strana prilepená k základni..

aké remeslo na deň matiekaké remeslo na deň matiekaké remeslo na deň matiekaké remeslo na deň matiekaké remeslo na deň matiekaké remeslo na deň matiek

Krabica na drobnosti.

Ak sa nahromadilo veľa zmrzlinových tyčiniek, potom sa zmestia a vytvoria krásnu škatuľu. Na vytvorenie remesla pripravte: lepiacu pištoľ a drevené palice.remeslá ku dňu matiek v dhow

V práci stojí za to použiť už namaľované tyčinky. Preto sú vopred namaľované jasnými farbami. V tomto prípade môžete použiť kvaš alebo akrylové farby..

Aby bolo dno škatule, palice sú prilepené vodorovne. Na vytvorenie stien škatule by mali byť tyčinky už nalepené zvisle na seba..remeslá ku dňu matiek v dhow

Svetlý kvetináč pre izbové kvety.

Tu nájdete remeslá ku Dňu matiek, ktoré je možné vyrobiť v materskej škole. Deti môžu urobiť roztomilý hrniec ako darček pre svoju matku. A na jeho vytvorenie potrebujete plastový kelímok a priadzu.deň matiek materská škola remeslá stredná

Priebeh:

 1. Sklo sa rozreže na pásy rovnakej veľkosti.
 2. Teraz by mal byť každý pás zabalený do priadze.

deň matiek materská škola remeslá stredná

Konečne

Vo všeobecnosti sa pripravte na Deň matiek. V materských školách robte remeslá a nezabudnite ich sprevádzať vrúcnymi slovami a želaniami.