Jednoduché hračky na vianočný stromček vyrobené z papiera

Hračky na vianočný stromček vyrábame z papiera vlastnými rukami v materskej škole

Nemali by ste vyhodiť kotúče toaletného papiera alebo papierových utierok, pretože sa môžu stať vhodným materiálom na výrobu rôznych remesiel vlastnými rukami. V tomto článku vám ukážeme, ako si vyrobiť vlastnoručne vyrobené kakaové poháre z kartónových roliek..

Materiály na ozdobu vianočného stromčeka:

– kartónové zvitky;

– farebný papier;

– obrúsky;

– koktailové tuby;

– PVA lepidlo;

– kartón;

– špáradlá.

Master class: šálky s vianočným stromčekom s kakaom

1. Vezmite zvyšné kotúče papierových utierok a nakrájajte ich na výšku rovnajúcu sa šálke kávy espresso. Pripravte si týmto spôsobom niekoľko roliek, ak chcete vyrobiť nie jeden, ale mnoho ozdobných pohárov.

2. Na kúsku lepenky zakrúžkujte valce a na spodnej časti pohára budete mať kruhy. Budete tiež musieť urobiť viac kruhov, ktoré budú o niečo menšie a zmestia sa do pohára..

Master class: šálky s vianočným stromčekom s kakaom

3. Preneste malý kruh na hnedý farebný papier a nakrájajte naň kruh o 0,5-0,7 cm. Tento kruh môžete zatiaľ odložiť, bude sa nám to hodiť na samom konci.

4. Prilepte dno veľkého kruhu na valec a získate nádobu.

5. Z bieleho kartónu vystrihnite obdĺžnik o 1 cm širší ako je výška valca. Na oboch stranách urobte rezy, lepenku prilepte lepidlom a prilepte na valce.

6. Potom musíte vystrihnúť kruh z bielej lepenky, aby ste ozdobili dno..

7. Teraz vezmite kruh, ktorý získate v kroku 3. Okolo okrajov urobte rezy a prilepte ho v hornej časti valca. Hnedý papier bude napodobňovať kakao.

Potom musíte vystrihnúť kruh z bielej lepenky, aby ste ozdobili dno.

8. Začnime vyrábať držadlo pohára. Vezmite špáradlo a kus papiera. Omotajte papier cez špáradlo a vytvorte trubičku. Špáradlo je potrebné vytiahnuť a hadičku namočiť do vody, aby sa dala ľahko ohnúť. Všetky rúrky na šálky ohnite s písmenom C a nechajte uschnúť. Rúrky nakrájajte papiernickým nožom, aby sa dali ľahko nalepiť na náš pohár.

  Remeslá pre 1. stupeň: Zaujímavé nápady

Začnime vyrábať držadlo pohára. Vezmite špáradlo a kus papiera. Špáradlo zabalte do papiera, aby ste vytvorili tubu

9. Vezmite koktailové skúmavky, nakrájajte na ne a prilepte na bežný list papiera. Keď uschnú, vystrihnite tak, aby v spodnej časti zostal kruh. Teraz sa slama ľahko prilepí na pohár.

10. Z obyčajného obrúska si môžete vyrobiť ružu vlastnými rukami alebo ju jednoducho náhodne zložiť, aby ste napodobnili krém.

Pohár je pripravený, teraz ho môžete použiť na ozdobenie miestnosti.

Pohár – papierové remeslo je pripravené, teraz ho môžete použiť na ozdobenie miestnosti alebo vianočného stromčeka. Môžete vyrobiť viac pohárov a ozdobiť ich farebným papierom, nielen bielou lepenkou. Aby boli výrobky svetlejšie, vyfarbite ich, môžete na ne nalepiť aj kvety alebo kruhy z farebného papiera.