Vlastnosti, výhody a druhy bezpečnostnej obuvi

Vlastnosti, výhody a druhy bezpečnostnej obuvi

Špecializovaná obuv je výrobok, ktorý je navrhnutý a vytvorený na základe všetkých druhov nepriaznivých a negatívnych faktorov..

Spoločnosť môže s jej pomocou neutralizovať alebo minimalizovať zranenia alebo iné nebezpečné komplikácie v práci..

Vlastnosti, výhody a druhy bezpečnostnej obuvi

Vlastnosti a výhody bezpečnostnej obuvi

Bezpečnostná obuv vyrobená z rôznych materiálov má rôzne tvary a účely. S jeho pomocou je výrobná organizácia schopná chrániť zamestnanca pred nasledujúcimi negatívnymi faktormi:

 • extrémne teploty;
 • rôzne tuky a oleje;
 • rafinované výrobky: nafta, benzín a petrolej;
 • náraz na horný povrch tela elektrickým prúdom;
 • roztoky zásaditého, toxického a kyslého typu;
 • žiarenie rádioaktívneho spektra.

Nákup špecializovanej obuvi na ochranu ľudí na mieste https://planetasiz.com.ua/g30033325-zaschitnaya-obuv vyhýba sa vyššie uvedeným faktorom. Jeho použitie je obzvlášť účinné pre pracovníkov v stavebníctve, priemysle, zdravotníctve a hasičstve..

Odrody pracovnej obuvi

Pred kúpou špecializovanej pracovnej obuvi musíte vedieť o dostupných odrodách. Určitý druh môže byť v jednom podniku účinný a v inom neefektívny, preto by sa k výberu druhu malo pristupovať s maximálnou pozornosťou a zodpovednosťou..

Hlavné typy bezpečnostnej obuvi:

 1. štandardné, predĺžené alebo krátke topánky;
 2. poltopánky a čižmy;
 3. pracovná obuv vyrobená z odolných a vysoko kvalitných materiálov:
 4. sandále, návleky na topánky alebo papuče;
 5. čižmy a galoše.

Okrem určenia typu musí byť špecializovaná obuv zvolená aj na základe použitého materiálu, pomocou ktorého je možné zaistiť maximálnu možnú ochranu zamestnanca v podniku..

Topánky môžu byť tiež demisezónne, letné alebo zimné. V špecializovanom produkte je možné nainštalovať ďalšie kovové vložky a pridať určité typy fixácie chodidla – nity, suchý zips alebo šnurovanie. Použitie ďalších konštrukčných prvkov ochráni osobu pred štatistickými a mechanickými vplyvmi životného prostredia.